0312 419 00 50
trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız
3D Cilt Analizi

3D Cilt Analizi Nedir Nasıl Yapılır?

Cilt sorunlarıyla baş edenler için son teknoloji cilt analiz uygulaması 3d cilt analizi sizi dertlerinizden kurtaracaktıır.

3D Sistem ile Cilt Sorunlarının Teşhisi

Yeni Sistem 3D ile tamamen bilgisayarlı analiz sistemiyle yapılan ölçümler sayesinde kişinin cildi ve cilt altı dokusunun incelenebildiğini, Cilt kalınlığı, cildin kolajen miktarı gibi değerler ölçülüyor, yüzün hangi bölümünün, ne derece ve neden yaşlanmış olduğu saptanıyor.

Cildinde herhangi bir sorunu olanlar iyi bilir ki akne problemi, cilt lekesi, ton farklılıkları, siyah nokta, yağ bezecikleri gibi sorunlar bir defa oluşunca kolay kolay tedavi edilmezler. Cilt sorunlarının erken teşhisi, tedavi sürecinin denetlenmesi ve tedavi sonuçlarının bilimsel belgelere dayanarak değerlendirilmesi Yeni Sistem 3D sistemiyle ciltte henüz ortaya çıkmamış leke, cilt kırışıklıkları, akne gibi sorunları her biri için ayrı cilt haritası çıkararak gösteriyor. 3D; cilt sorunlarının oluşmadan önlenebilmesi, tedavi planlaması ve sonuçların değerlendirilmesi için çok değerli bilimsel verileri sunulmaktadır. Cildin görünen ve görünmeyen yüzeyinin fotoğrafını çekme ve analiz etme prensibiyle çalışıyor.

Cilt Tipleri ve Cilt Bakımı
BENZER TEDAVİLER
Cilt Tipleri ve Cilt Bakımı
Cilt Tipleri ve Cilt Bakımı uygulamaları ve tedavileri ile daha sağlıklı, canlı, parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak mümkündür.

Yeni Sistem 3D Nedir? Röntgen Midir? Fotoğraflama Sistemi midir?

3D, cilt ve cilt altı değerlendirmeyi lensleri yardımıyla ve özel bir analiz programı ile hem görsel hem de matematiksel olarak sağlar. Özellikle bu matematiksel kısmı önemsemek gerekir çünkü mevcut cilt sorunlarının tedavi öncesi ve sonrasını çekilen herhangi bir öncesi ve sonrası fotoğraf ile karşılaştırmak öteden beri mümkündü.

Yeni sistem 3D ise; bize ciltte lekede, siyah noktalarda vb. sorunlardaki değişimi matematiksel veriler ışığında sunuyor. Yani size cildiniz iyi ya da kötü demenin ötesinden neden iyi ya da kötü ve nelerden ötürü (pigmentasyon, yağlılık, vb.) bu durumdasınız anlatmak çok daha bilimsel verilere dayanarak yapılabiliyor.

3D Cilt Analizi Nasıl Yapılır?

Analiz yapılacak kişinin aynı ışık ve pozisyondaki fotoğrafları alınarak cildinin durumu yüzdeler ve grafiklerle hastaya bildiriliyor. Sistem kabaca bu şekilde çalışıyor. Bu fotoğraflar sıradan fotoğraflar değil, her biri cildin bir sorununu derinlemesine analiz etmek üzere özel bir teknikle çekiliyor. Elde edilen görüntüler sayesinde tedavinin başarısı objektif olarak ölçülebiliyor. Yapılması gereken uygulamalar da yine bu raporlar sayesinde net olarak görülüyor; yani önerdiğimiz uygulamaların yapılması veya yapılmaması haline cildin 1 yıl sonraki hali de simüle edilebiliyor, Cildinizi korumazsanız bir sene sonra hangi leke ve kırışıklarınızın oluşacağını belirler.

3D Cilt Analizi Sistemi Hangi Cilt Bilgilerine Ulaşır?

 • Epidermal cilt derinliği
 • Analizi ve cilt sorunları
 • Kırmızı Ben
 • Kırışıklık Analizi
 • Cilt Özelliği
 • Yoğunluk
 • Derinlik
 • Leke
 • Çöküklük
 • Elastikiyet
 • Cilt Tonu
 • Cilt Isısı Ölçümü

Ciltte kırışıklıkların değerlendirilmesi, kahverengi lekelerin değerlendirilmesi, UV hasarının değerlendirilmesi ve ciltteki kılcal damarların ve kırmızı benlerin yerleri, yoğunluğu, miktarının öğrenilmesi.

3D Cilt Analizi Sisteminin Avantajları

Elbette yaşlanmaya karşı savaşta ciddi bir etkisi var. Yaşlanma dediğimiz süreç cildin görünen yüzündeki tabakanın ve göremediğimiz kollajen dokunun kalitesinin azalması, yaşlanmasıdır. 3D’nin tamamen bilgisayarlı analiz sistemi ile yapılan bu ölçümlemeler sayesinde kişinin cildi ve cilt altı dokusu inceleniyor. Cilt kalınlığı, cildin kolajen miktarı gibi değerler ölçülüyor, yüzün hangi bölümünün, ne derece ve neden yaşlanmış olduğu saptanıyor.

Bizler bu analizler ışığında yaşlanma sürecini nasıl azaltacağınız hakkında bir öneri dosyası ve tedavi protokolü hazırlıyoruz.

Uygulama Sonrasında 3D Analiz ile Tedavi Takibi

Görebiliyor, bizce sistemin en büyük faydası da bu. Uygulanan bakım ve tedavilerden sonra, analizler tekrarlanıyor, böylece yapılan bakım ve tedavilerin ne derece isabetli olduğunu objektif kriterlere dayanarak kontrol etmek mümkün oluyor.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
3D Cilt Analizi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now Button
×