0312 419 00 50
trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız
Akne Tedavisi

Mikro İğne Fraksiyonel RF ile Akne ve Skar Tedavisi

Akne, çoğunlukla yüz, boyun, sırt omuz ve üst kollarda görülen, yağ bezlerini tutan bir hastalıktır. En sık ergenlikte başlamakla beraber, 40 lı 50 li yaşlara kadar devam edebilir. En sık yüz bölgesinde görülür. İkinci olarak sırt ve göğüs bölgesini tutar.

Aknenin bir an önce tedavi edilmesi akne izi oluşumunu durdurması bakımından çok önemlidir. Akne, özgüveni yok eden, kişinin kendisini ‘kirli’ hissetmesine yol açan, sürekli yüzünü kapatıcılarla kapama gereği hissettiren, psikolojiyi çok olumsuz etkileyen bir hastalıktır.

İğneli Radyofrekans ile Sivilce ve İz Tedavisi
BENZER TEDAVİLER
İğneli Radyofrekans ile Sivilce ve İz Tedavisi
İğneli Radyofrekans ile Sivilce ve İz Tedavisi özellikle ergenlik döneminde ortaya çıkan sivilce problemini etkili bir şekilde ortadan kaldırmaktadır.

Akne Oluşma Basamakları Nelerdir?

  • Yağ bezlerinde fazla yağ üretimi
  • Kıl foliküllerinde tıkanma
  • Propionibacterium acnes çoğalması
  • İnflamasyon

Akne Kimlerde Oluşur?

Aknede kalıtsal yatkınlık önem taşır. Dihidrotestesteron denen erkek tipi kıllanmaya neden olan hormona genetik duyarlılık söz konusudur.Her yağlı ciltte akne görülmez.

Yiyecekler akne oluşumunu etkilemez. Yağlı gıdalar, abur cubur yada çikolata başta olmak üzere şekerli gıdaların akne oluşumunu arttırdığına yönelik bilimsel bir kanıt yoktur. Stres yada uygunsuz ürün kullanımı geçici bir sivilce problemine yol açsa da bunlar akne sebebi değildir.

Akne Tipleri

Üç tiptir:

  • Komedonal Akne
  • İnflamatuar Akne
  • Kistik Akne

Akneli Cilt Nasıl Temizlenmelidir?

Sabah akşam yıkama jeli ile yüz temizlenmelidir. Akneli cilde sabun kullanılmaz.  Temizleme sütlerinden de kaçınılmalıdır. Alkali temizleyiciler sivilce oluşumunu uyarabilir.

Akne Tedavisinde İlaçların Yeri Nedir?

Retinoik asit, benzoil peroksit, azelaik asit, antibiyotikler, doğum kontrol hapları, streroidler.  Akne tedavisinde kullanılan kimyasal ilaçlardır. Bu ilaçlar uzun kullanımlarına rağmen gözle görünür olumlu bir etki göstermemiştir.

İsotretinoin grubu etkili olan tek ilaç olmasına rağmen yan etkileri çok yüksektir. Cildi kuruturlar, hassaslaştırır ve lekelenmeye uygun hale getirirler, karaciğer enzimlerini yükseltirler, ruh sağlığını bozarlar. Akneleri geçirirken cilde geri dönüşümsüz hasarlar verebilecekleri için bu grup ile tedaviye karar verirken çok dikkatli olunmalıdır.

Fraksiyonel Mikro İğne RF (Altın İğne) Akne Tedavisi Etkisi

İletken altın iğneler sayesinde uygulama direk olarak dermise yani cilt altı dokulara yapılır. Bu sayede deri by pass edilmiş olur, derinin üzerinde enerji eksilmesi ve azalması olmadığı gibi cilde verilebilecek hasar ve yan etkiler engellenmiş olur. Altın iğne radyofrekans uygulamasında enerji direk olarak altın iğnelerdeki iletkenlik sayesinde hedeflenen dokuya aktarılır.

Altın İğneli Radyofrekans Uygulaması

Altın iğne radyofrekans cihazı dokuya dokundurulduğunda mikro iğneler istenilen derinlikte ani olarak cilt altına girer ve atış yapılmış olur. Bu sayede cilt altı dokuda istenilen enerji ve etki cilde zarar vermeden elde edilmiş olur. Burada hedef, verilebilecek en güçlü enerjileri cilde bir zarar vermeden doğrudan cilt altına ulaştırmaktır.

Altın İğneli Fraksiyonel Radyofrekans Kaç Seans Uygulanmaktadır?

Altın iğneli radyofrekans, genellikle 3-4 hafta aralıklarla uygulanmaktadır. Akne tedavisi, Sivilce izi, kırışıklık tedavisi, cilt yenileme, terleme tedavisi gibi endikasyonlarda ortalama 3 seans olacak şekilde yapılır. Hastanın mevcut şikayetine ve durumuna göre daha çok seans altın iğne tedavisi yapılabilir. Size kaç seans tedavi önerileceğini öğrenmek için muayene sonucunda belirlenmektedir.

Tedavi öncesinde uygulama sahasına lokal anestezik emla lı krem sürülür, 30 dakika beklenir ve bu şekilde ağrı acı hissedilmez ya da çok az hissedilir. Altın iğne radyofrekans neticeleri hemen ilk seans sonunda 3-4 haftada anlaşılır hale gelir, ilerleyen seanslarda sonuçlar daha iyi ve tatmin edici hale gelecektir.

Uygulama Sonrası Görülen Etkiler

Altın iğne radyofrekans tedavisinin en önemli avantajı fraksiyonel lazerde görülen kızarıklık, kabuklanma ve soyulmanın olmaması ya da çok az oranda gözlenmesidir. Hastada 3-4 saat kadar hafif bir kızarıklık meydana gelecek, bu hafif kızarıklık gün içerisinde tamamen düzelecektir. Bu yüzden kişinin sosyal aktivitesinde bir kısıtlama yaratmayan bir tedavi şeklidir. Uygulama sonrasında genelde ertesi gün çok hafif bir ödem olur, buda kısa sürede kendiliğinden düzelecektir.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Akne Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now Button
×