0312 419 00 50
trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız
Ankara Alexandrite Lazer Epilasyon Merkezi
Ankara Alexandrite Lazer Epilasyon Merkezi

Alexandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite, Dalga Boyu 755 nm’dir.

  • Epilasyonun hemen ardından cildin pürüzsüz görünmesi
  • Yapısı incelmiş kıllarda etkinliği yüksektir.
  • Büyük çalışma alanlarında hızlı olması.
  • Cryo-6 Hava soğutma sistemi entegrasyonu ile uygulama.
  • Seans aralıkları daha uzundur.

Alexandrite Sistemleri FDA tarafından onaylanmıştır Alexandrite Lazerin yaydığı dalga boyları ( 755 nm) en güçlü şekilde kıldaki melanini hedefler ve çevredeki dokuları minimum seviyede etkiler. Bu seçici etkisinden ortaya çıkan yarar seçici fototermolizin temelini oluşturur. Alexandrite sistemi istenmeyen tüyleri yok ederken cilt lekesi ve yanma gibi etkileri minimize eder. Diode Lazer Epilasyon ve IPL gibi sistemlerde bu etkileşim çok azdır yada yoktur. Bu nedenle etkinlik çok azalırken istenmeyen yan etkileri artar.

Nd:YAG Lazer Epilasyon
BENZER TEDAVİLER
Nd:YAG Lazer Epilasyon
Nd:YAG Lazer; epilasyonun yanı sıra damar ve leke tedavisinde kullanılabilen ve cilt tedavisinde başarılı sonuçlar ortaya çıkaran bir lazer teknolojisidir.

Alexandrite Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Alexandrite Lazer Epilasyon da başarılı sonuç için Lazer epilasyon uygulaması cilt rengi ve kıl yapısına ve uygulanacak vücut bölgesine en uygun lazer tipi ve dozunun seçimi ile başlamalıdır. Lazer epilasyon uygulaması sırasında cilt soğutulmalıdır. Çift soğutma ile Seans esnasında Soğuk Gaz ve Soğuk Hava beraberce kullanılarak ciltte problem oluşmasını en aza indirirken seansların çok daha konforlu olmasına yol açar. En az 3 hafta öncesine kadar ağda, epilasyon gibi kılları kökünden koparan işlemleri yapılmamış olmalıdır.

Lazer epilasyon seansında etkinin en iyi olabilmesi için kıllar kıl kökünde olmalıdır. Yani anagen denilen aktif büyüme evresinde olmalıdır. Lazer epilasyon seansından en az 1 ay öncesine kadar güneş banyosu amaçlı güneşlenilmemiş ve solaryuma gidilmemiş yani kısaca bronzlaşmamış olmalıdır. Yakın zamanda yapılmış kısa süreli bir güneş banyosu bile seansı yapacak uzmana bildirilmelidir. İlk seans ya da test seansı öncesi kıllar tıraş edilmeden görülmelidir. Kıl yapısı değerlendirilir. Uzmanlar gerekli gördükleri bazı kişilerde ya da isteyenlere test atışları yapabilir.

Bu bazı durumlarda doz tespiti ya da kişinin lazer ile tanışması açısından avantaj sağlayabilir. İlk görüşmede hiçbir uygulama yapılmadan doktor kılları ve bölgeyi görmelidir. Lazer epilasyon yapılacak alana lokal anestezik krem uygulaması çok nadiren gerekir. Etkin özellikle soğutma ile anestezik maddeye çoğunlukla gerek kalmaz. Ağrı eşiği çok düşük olan kişilerde lokal anestezik kremler 1 saat öncesinden strech film kapatılarak uygulanırsa ağrıyı azaltır.

Lazer Epilasyon Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazer epilasyon yapılacak alan tıraş makinesi ile kısaltılır. Ancak yüzünüze lazer düşünüyorsanız kısaltma yapmadan geliniz. Çünkü yüze uygulanacak lazer öncesi ilk tespit çok önemlidir. Kullanıcı ve uygulanacak kişiye lazer ışınlarından gözleri koruyan gözlükler takılır. Gözlüksüz işlem yapılmamalıdır. Sonra kullanıcı el aleti yardımı ile lazer uygulamasına başlar.

Lazer epilasyon cihazları ışık enerjisini bir el cihazı yardımıyla uygularlar. Lazer makinesi içinde oluşan lazer ışığı el aleti ile cilde ulaştırılır. Lazer epilasyon sırasında el cihazı yardımı ile tekrarlayan lazer atışları cilde uygulanır. Her lazer atışı ciltte belli bir alanı tarar. Bu lazer atışı sonrası lazerin kıl kökünde ısı enerjisine dönüşümü ile tahrip olur. Bu sayede uygun dönemde yani büyüme fazındaki olan kıl kökleri yeni kıl üretme fonksiyonunu tamamen yada kısmen uzun süreli olarak kaybeder.

Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazer epilasyon seansından sonra hafiften koyuya kadar değişen bir kırmızılık ve kıl etrafında hafif bir şişlik yani ödem oluşur. Lazer epilasyon seansı sonrası oluşan bu reaksiyon genellikle 1-2 saat içinde azalarak yok olur. Bazen 1-2 güne kadar da uzayan hafif kızarıklık olabilir. Bu bölgesel reaksiyon için nemlendirici kremler çoğunlukla yeterli olur.

Lazer epilasyon uygulanan kişilere, Lazer epilasyon uygulaması sonrasında dikkat edecekleri hususlarla ilgili detaylı bilgi verilir. Lazer epilasyon uygulaması yapılan bölgenin 2 hafta boyunca güneş ışığına maruz kalmamasını ya da güneş banyosu yapılmamasına solaryuma girilmemesine dikkat edilmelidir. Bazı hassas ve koyu ciltlerde ya da yüksek enerjili Lazer epilasyon seanslarında ciltte yüzeysel kabuklanma oluşabilmektedir. Genellikle kabuklanma günler içerisinde düzelir ve deri normale döner. Nadiren bu kabuklanma sonrasında deride renk değişikliği dediğimiz açılma (hipopigmentasyon) ya da koyulaşma (hiperpigmentasyon) oluşabilir.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Ankara Alexandrite Lazer Epilasyon Merkezi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

Bayanlar İçin

Tüm Vücut Bayan
Tüm Bacak Bayan
Alt Bacak Bayan
Üst Bacak Bayan
Tüm Kol Bayan
Yarım Kol Bayan
Kol Altı Bayan
Genital Bölge Bayan
Bikini Bayan
Göbek Bayan
Sırt Bayan
Göğüs Arası Bayan
Göğüs Ucu Bayan
Yüz Bayan
Bıyık Bayan
Çene Bayan

Erkekler İçin

Sakal Üstü Erkek
Kulak Erkek
Boyun Erkek
Ense Erkek
Kaş Erkek
Tüm Sakal Erkek
Tüm Kol Erkek
Yarım Kol Erkek
Göğüs Erkek
Sırt Erkek

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now Button
×