0312 419 00 50
trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız
Aşırı Terleme Tedavisi
Aşırı Terleme Tedavisi

Aşırı Terleme Tedavisi Nedir?

Tıp dilinde Hiperhidrozis olarak adlandırılan aşırı terleme hastalığı ameliyat edilmeden enjeksiyon uygulamaları ile de tedavisi mümkün bir hastalıktır. Ter bezlerine ulaşan sinirleri etkileyerek, mikro iğne ile verilen ter salgılanmasını engelleyen dolgu tedavisi terleme tedavisinde etkili olarak kullanılır.

Aşırı Terleme Tedavisi Nasıl Yapılır?

Hasta ile görüşerek terlemenin şiddeti ve herhangi bir nedeni olup olmadığı öğrenilir. Terleyen bölgenin tam olarak hangi kısımları daha çok terliyor, bu tespit edilerek işaretlemeler yapılır. Bölge antiseptik bir solüsyon ile dezenfekte edilerek uygulama aşaması hazırlanır. Hassas bir bölge ise avuç içi ayak tabanı gibi, o zaman lokal anestezi uygulanır. Mikro iğne yardımı ile deri altına sinirleri etkileyen belirlenmiş dozda dolgu maddesi vererek ter salgılanması ve kasılmasını engelleriz. Kişi işlem sonrası hayatına kaldığı yerden devam edebilir.

Migren Tedavisi
BENZER TEDAVİLER
Migren Tedavisi
Migren Tedavisi bazen aniden bazen de tetikleyici bir durumla ortaya çıkan, orta ya da şiddetli baş ağrısını ortadan kaldırmak amacı ile uygulanan tedavidir.

Terleme Tedavisi Avantajları

Aşırı terleme kişileri hem günlük hayatta hem okul hem de iş hayatında fazlaca rahatsız eden bir durumdur. Kişi terleyen bölgeyi sürekli saklama gereği duyar. Terledikçe kaygı seviyesi artan ve daha çok terleyen insanlar ameliyat korkusu da yaşayınca bu tedavi sürekli ertelenir. İşte ameliyat olmadan terlemenin azalması ve zamanla daha da yok olması bir iğnenin ucu kadar yakın. Hem pratik hem de iyileşme gibi bekleme süresi olmayan, tekrarlı seanslar ile ömrü uzatılan bu işlem günümüzde ter tedavisinde ilk tercih edilen seçenektir.

Terleme Tedavisi Yaptıranların Yorumları

Terleme Tedavisi Kalıcı mıdır?: Terleme tedavisi belirli bir kalıcılığı olan ve tekrarlı seanslarla kalıcılık ömrü uzatılabilen bir yöntem olarak günümüzde oldukça yaygındır.

Terleme Tedavisi Ağrılı mıdır?: Avuç içi, ayak tabanı gibi hassas olan bölgelerin tedavisinde lokal anestezi uygulandığından ağrı hissi duyulmaz. Diğer bölgelerde ise küçük iğne girişlerinin hafif ağrısı mevcut olabilir.

Aşırı Terleme Tedavisi Fiyatları

Hangi bölgelere ne kadar seans gerekli, işlem yapılacak bölge sayısı, terleme aktivasyonunun derecesi gibi faktörler fiyatı etkiler. Daha çok bilgi almak ve sorularınıza yanıt almak için bizlere ulaşabilir, polikliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Aşırı Terleme Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now Button
×