0312 419 00 50
trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız
Aşırı Terleme

Aşırı Terleme Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir?

Kişiler gün içerisinde sık sık terleme sorunu yaşayabiliyor. Bu sorunun temel nedeni hormonel faaliyetlerden, çevresel faktörlerden ya da genetik olarak gelen genlerden kaynaklanabiliyor.

Terleme, vücutta bulunan sıvıyı dışarıya atma yollarından biri olarak görebilmektedir ve boşaltıma yardımcı eylemlerdendir. Fakat bazı kişiler normal bir terlemenin çok çok üzerinde terleme sorunu ile karşılaşabiliyor. Bu sorun kişilerin hem sosyal hayatını hem de psikolojik anlamda kendilerini çökerten durumlardan bir tanesidir. Bu nedenle de gereğinden fazla terler ve bu durum sosyal hayatını çökerten kişilerde aşırı terleme sorunu bulunuyor. Gelen hastaların büyük bir çoğunluğu aşırı terlemeden hızlı ve güvenilir bir şekilde kurtulmak isteyebiliyor.AXILASE-Offers-Relief-from-Sweating-in-a-Single-Treatment-300x200

Aşırı Terleme İçin Nasıl Bir Tedavi Uygulanır?

Aşırı terleme sorunu yaşatan bireyler daha çok sosyal yaşamdan uzaklaşabilir ve bu onlarda psikolojik anlamda bir özgüven yetersizliğine sebebiyet verebilir. Bunun dışında normalden çok daha fazla terleyen kişilerin vücutsal fonksiyonları da bir süre sonra zedelenebilir. Bu nedenle aşırı terleme problemi ile karşı karşıya kalan kişilerin mutlaka tedavi olması gerekir. Aşırı terleme sorunu için doğal yollar, ilaç tedavileri, cerrahi müdahaleler ve ayakta tedavi yöntemleri uygulanabilir. Tüm bunlar ile kişiler aşırı terleme sorunundan kurtulabilir.

Poliklinik olarak ayakta tedavi yolları ile aşırı terleme sorununa çözüm bulunuyor. Aşırı terleme nedeniyle gelen ve bizi tercih etmek isteyen çok sayıda kişi ile ayakta tedavi yöntemlerini uygulayarak tedaviye başlayabiliyoruz.

Aşırı Terleme Tedavileri Nelerdir?

Aşırı terleme için ilaç tedavileri, cerrahi müdahaleler, doğal yollar ve ayakta tedavi yöntemleri bulunuyor. Cerrahi müdahaleler ve ilaç tedavileri tarafımızca yapılmıyor. Bu nedenle de ayakta tedavi yöntemleri ile kısa zaman içerisinde ağrısız ve güvenilir bir şekilde tedavi tamamlanıyor.

Aşırı Terleme hangi bölgede yoğun haldeyse o bölgeye uygun işlem yapılabilir. El, ayak, koltuk altı ya da bunun gibi çeşitli bölgelere tedavi uygulanır.

Yapılan tedavi işlemi altı ay içerisinde geçen bir işlem olsa da aşırı terlemenin önüne geçmek için hem güvenilir hem de ağrısız basit yöntemlerden bir tanesidir. Bundan dolayı aşırı terleme sorunu ile karşılaşan kişilere enjeksiyon yöntemi ile müdahalesi yapılabilir.

Kısaca aşırı terleme için enjeksiyon yöntemini tercih edebilirler. Aynı zamanda bu işlem ağrısız ve güvenilirdir. terleme-tedavisi

Aşırı Terleme Neden Meydana Gelir?

Aşırı terleme problemi ile karşılaşan kişilerin çeşitli sağlık sorunları da olabilir. Normal bir insanın ter seviyesinden çok daha fazla terleyen kişilerin çeşitli sağlık problemleri olabileceği için bu kişilerin bir doktora görünmeleri ve problemlerinin teşhisini koydurmaları gerekir.hiperhidroz-7-yeniben

Aşırı Terleme Sorunu Yaşayan Kişiler Ne Yapmalıdır?

Terleme, vücut ısısının normal halinde kalması için gerekli olan eylemlerden bir tanesidir. Fakat bazı kişilerde ter bezlerinin fazla çalışmasına ya da bazı başka sebeplere bağlı olarak aşırı terleme sorunu ortaya çıkabilir.

Aşırı terleme sorununu tetikleyecek bir hastalığı olan kişiler mutlaka doktor kontrolünden geçmelidir. Bunun dışında enjeksiyon tedavisi ile aşırı terlemenin önüne güvenilir ve basit bir şekilde geçilebilir.

 

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Aşırı Terleme Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

 

Bir Önceki Yazımız Olan Gençlik Aşısı Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?