0312 419 00 50
trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız
Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama – Bölgesel İncelme

Vücutta bazı alanlar yağ depolama eğiliminde olduğu için bölgesel yağlanma problemlerine yol açabilmektedir. Bir takım diyet ve egzersiz programlarına başarılı yanıt alınamayan bu bölgeler Bölgesel Zayıflama yöntemleri ile problemli alana yönelik yağ kaybı sağlanarak istenilen estetik görünüme kavuşulması hedeflenmektedir.

Bölgesel kiloların doğru planlanmış uygulamalar ile giderilmesine yardımcı olan bu uygulamalar bölgede sıkılaşma ve toparlanma etkisi yaratarak şekillendirici etkiye sahiptir. Özellikle bel, basen, kalça, kollar ve bacaklarda kendini gösteren yağlanma problemlerine yanıt veren bu uygulamalar için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

Kişiye özel tedavi planlamasının oluşturulması için randevu talebinde bulunmak ya da Bölgesel Zayıflama fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Selülit Tedavisi
BENZER TEDAVİLER
Selülit Tedavisi
Selülit Tedavisi içerisinde selülit görüntüsünün azaltılması ve bölgesel yağların giderilmesi konusunda en gelişmiş teknoloji Velashape kullanılmaktadır.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Bölgesel Zayıflama yöntemleri; üst karın, alt karın, basen, kalça, bel, kollar ve bacaklar gibi vücudun belirli bölgelerinde kendini gösteren yağlanma şikayetlerini gidermek ve daha estetik, toparlanmış bir cilt dokusu ortaya çıkarmak için uygulanan teknolojik sistemleri ve enjeksiyon uygulamalarını içermektedir.

Aşağıda yer alan zayıflama yöntemleri ile lokal fazlalıklar hedef alınarak estetik problemlere yol açan yağlanma problemlerinin etkili bir şekilde ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır.

Radyofrekans

Radyofrekans teknolojisi su oranı yüksek olan yağ hücreleri üzerinde kontrollü bir etkiye sahiptir. Radyofrekans dalgalarının derin dokulara iletilmesini sağlayarak etki mekanizmasını çalıştıran bu zayıflama tedavisinde, doku altında oluşan ısı su oranı yüksek olan yağ hücrelerini eriterek yağlanma problemini ortadan kaldırmaktadır.

Vakum LPG

Vakum LPG olarak da adlandırılan bu yöntemde döner motorize başlıklar kullanılmaktadır. Lipo masaj tekniğine sahip bu uygulama, bağ dokusu masajı yaparak dokuları yenilemekte ve cilt dokusu altında kollajen ve elastin liflerinin tetiklenmesine neden olmaktadır. Böylece cilt dokusunun yenilenmesi ile Bölgesel Zayıflama etkisini göstermektedir.

Lenf Direnaj

Lenf diranej tedavisi içerisinde vücuda basınç masajı yapan cihazlar kullanılmaktadır. Lenf noktaları üzerinden yapılan basınçlı uyarılar ile bir terapi uygulayan bu tedavi yöntemi, lenfatik ve venöz dolaşımı hızlandırmaktadır. Bunun sonucunda da damarlar arasında biriken toksinlerin ve sıvıların direne edilmesini sağlayarak bölgesel sıkılaşma ve zayıflama etkinliğini gösteren; ayak tabanından göğüs altına kadar uygulanan bir basınç tedavisi olduğunu ifade edebiliriz.

Soğuk Lipoliz

Cool Shaping Soğuk Lipoliz, Yağ hücrelerini dondurarak etki mekanizmasını çalıştıran bu teknolojik sistem, yağ hücrelerini dondurmakta ve kontrollü bir cilt soğutma ile bölgesel incelme etkisi ortaya çıkarmaktadır. Yağ hücrelerinin hedef alındığı bu uygulama ile tedavi alanları soğuk uygulama yapılarak yağların kristalize etmektır. Bu yağların soğuk etkisi ile daralması ve büzülmesinin ardından tedavi bölgesinde etkili ve başarılı bir Bölgesel Zayıflama etkisi sağlanmış olmaktadır.

Elektroterapi

Vücuttaki kas noktalarına elektrotlar ile bağlanarak etkinliğini gösteren bu tedavi yönteminde, kesintili akımların masaj özelliğinden yararlanılmaktadır. Bu masaj özelliği kas dokularının çalışmasını ve güçlenmesini sağlarken, atık maddelerin vücuttan uzaklaşmasına yol açarak lipolitik etki yaratmaktadır. Böylece lipolitik etki ile vücut üzerindeki yağ oranının azalmasına katkı sağlamaktadır. Ayıca kesintili akımların yaratmış olduğu masaj etkisi ile de cilt kalitesini arttıran ve dokuları iyileştiren özelliğe sahiptir.

Kavitasyon

Ses dalgalarının yani ultrason teknolojisinin kullanıldığı bu sistem, cildin dış yüzeyinden uygulanan ultrason aracılığı ile cilt altı dokulara ses dalgalarının iletilmesi ile etki mekanizmasını çalıştırmaktadır. Bu ses dalgaları yağ dokularındaki hücrelerde yüksek ve ani basınçlı değişiklikler ortaya çıkarmakta ve kavitasyon etkisi ile yağları sıvılaştırıp tahrip ederek bölgesel incelme etkisi açığa çıkarmaktadır.

Ozon Tedavisi

Ozon lipoliz olarak adlandırılan bu işlemde, ozon gazının ince uçlu mezoterapi iğneleri ile yağ dokularına enjekte edilmesi esasına dayanmaktadır. Genellikle basen ve göbek belgelerinde kullanılmakta olan bu Bölgesel Zayıflama tedavisi dirençli depo yağlar üzerinde başarılı etkilere sahiptir. Ozon gazının yağları parçalayıcı özelliğinden yararlanılan bu tedavi ile bölgesel incelmenin yanı sıra hücre yenilenmesi ve kollajen üretiminin tetiklenmesine bağlı olarak cildi sıkılaştırma etkisi de elde etmektedir.

Velashape

Bu teknolojik sistem içerisinde radyofrekans, mekanik masaj, vakum ve infrared adı verilen 4 farklı sitem bulunmaktadır. Bu sistem içerisinde kullanılan kızıl ötesi ışık ile yağ dokuları üzerinde bir ısı artışı elde edilmektedir. Radyofrekans bölge dokunun ısınmasını sağlarken, vakum sistemi ile dolaşım arttırılmakta ve doku içerisinde oluşan ısının artmasına yardımcı olmaktadır. Sistemde bulunan mekanik masaj ile de lenf direnajını sağlanırken uygulanan yüksek güç ile birlikte tedavi alanında etkili bir incelme sağlanmaktadır.

Mantis MR

Mekanik endomasaj sistemine sahip olan bu tedavi yöntemi, yağ dokuları üzerinde derinlemesine bir uyarılma etkisi oluşturmaktadır. Değişken rezonans özelliği ile pulse manyetik alanlar oluşturan bu sistem, hücrelerdeki büyüme faktörlerindeki aktiviteyi arttırarak doku hücrelerini uyarmaktadır. Bunun sonucunda da cilt altı dokularında ve yağ dokularında etki mekanizmasının çalışması ile birlikte sistemdeki hareketli tekerlekler yardımı ile zayıflama etkisi gösterirken aynı zamanda vücut şekillendirme etkisi ile de başarılı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

Tüm bu teknolojik sistemler ve enjeksiyon uygulamaları Bölgesel Zayıflama öncesinde yapılan vücut analizi doğrultusunda elde edilen parametrelere uygun bir şekilde kullanılmaktadır. Yağlanma bölgeleri, vücuttaki yağ oranı, ödem ve su miktarı gibi detayların ele alındığı vücut analizi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

Bölgesel yağlanma ve kilo problemine uygun yöntemin belirlenerek tedavi planlamasının oluşturulması için randevu talebinde bulunmak ya da Bölgesel Zayıflama fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Bölgesel Zayıflama Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now Button
×