0312 419 00 50
trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız
Cilt Kuruluğu Nedir Neden Olur?
Cilt Kuruluğu Nedir Neden Olur?

Cilt Kuruluğu

Cilt kuruluğu sebeplerinden bir tanesi ihtiyoz denilen doğumsal yani genetik bir hastalık söz konusu olabilir. Bu tür insanlar doğumlarından bir kaç ay sonra özellikle bacaklarında pullanmalar başlar. Aileler çocuklarında cilt kuruluğundan şikayet ederler, genetik bir hastalıktır.

Cilt Kuruluğu Nedenleri

Ergenlik çağına kadar deride kuruluk aşırı pullanmalar görülebilir. Hemen telaş etmemek gerekir. Uygun nemlendirici kullanılarak tedbirler alınabilir.

İkinci bir neden ise yaşlılarda görülebilir belli bir yaştan sonra cildin su oranı azalır, su tutma kapasitesi azalır, yağ salgılaması azalır. Bu yüzden yaşlılığa bağlı deri kaşıntıları da bu sebeplerden dolayı görülebilir.

Üçüncü bir neden ise alerjik yapılı kimselerde atopik yapılı denilen kişilerde de cilt kuruluğu olabilir, atopik yapı ise alerjiye yatkın kişi demektir. Alerjiye yatkın kişi yani egzama, saman nezlesi, astımı olan kişiler atopik kişilerdir.

Bu tür kişilerin de ciltlerinde kuruluk olur çünkü gerektiği kadar ciltleri yağ üretmez. Bu tipteki kişilerde de cilt kuruluğu sıkça görülmektedir. Başka bir neden ise ilaç kullanımları olabilir, bazı ilaçlar özellikle kolesterol düşürücü haplar, tansiyon ilaçları cilt kuruluğu yapabilir.

Altın İğne ile Cilt Tedavisi
BENZER TEDAVİLER
Altın İğne ile Cilt Tedavisi
Altın İğne ile Cilt Tedavisi cilt yüzeyine etki etmeden cilt altına mikro boyutlu iğnelerle radyofrekans verilerek doğal kolajeninin uyarılması işlemidir.

Cilt Kuruluğu İçin Öneriler

Cilt kuruluğu olan insanlara yaş sınırlandırması yapmak gerekirse, çocuk yaştakiler su bazlı krem yada pomat formatındaki nemlendiricileri kullanmalı. Pomat tarzındaki veya vazelin gibi koyu kıvamlı olan kremler günlük kullanıma çok uygun değillerdir. Ancak bir hastalık durumunda veya egzama haline geldiyse o dönemde çok daha yoğun ağır nemlendiricilerin kullanılması gerekir. Ama normal bir dönemde sadece deri kuruluğu varsa nemlendirici losyonlar yeterlidir.

Özellikle her banyo sonrası vücut losyonu veya vücut yağı kullanılmalı, duş esnasında da cildi kurutmayan, sabun olmayan sabun benzeri ürünler kullanmayın. Ph oranı vücut ph oranına yakın duş jelleri de kullanmanızda fayda var.

Ergenlik çağında artık yavaş, yavaş akne ve sivilce problemleri başladığı için bu dönemde kol ve bacak derisine istenilen nemlendiriciyi kullanabilirler. Ancak yüz bölgesinde kuruluk varsa yağ içermeyen sivilce yapmayan, üzerinde non komedejonik yani gözenekleri tıkamayan ibaresi bulunan kremleri kullanabilirler.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Cilt Kuruluğu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now Button
×