0312 419 00 50

Sosyal Medyada Biz}

Kampanyalarımız Devam Ediyor
Özel Esmerlife Polikliniği Lazer Epilasyon, Ücretsiz Test Seansları ve Fırsatlardan Yararlanmak İçin Lütfen İletişime geçiniz.
İletişim İçin Tıklayınız

CİLT TİPİNİZİ KEŞFEDİN

CİLT TİPİNİZİ KEŞFEDİN

Ağustos

CİLT TİPİNİZİ KEŞFEDİN

Muhteşem bir cilt herkesin hayali. Bu hayalin gerçek olması için cildimize iyi bakmamız gerekir.  Kusursuz bir cilde sahip olmak için, ilk olarak cilt tipinizi bilmelisiniz ve cildinizi doğru nemlendirmelisiniz. Peki, cilt tipinizden emin olmak sizin için hazırladığımız 5 adımı uygulayın.

  • Yüzünüzü yıkayın:Cildinizi tahriş etmeyecek, yumuşak bir temizleyici ile makyajdan arındırın ve yüzünüzü iyice yıkayın. Ardından havlu ile nazikçe kurulayın. Bu cilt tipinizi keşfetmek için en doğru başlangıç olacaktır.
  • Bekleyin:Bir saat kadar hiçbir şekilde yüzünüze elinizi sürmeden bekleyin. Bu süre zarfında cildiniz normal haline dönecektir.
  • Peçete testi:Peçete ile T bölgesine dikkat ederek yüzünüze yumuşak hareketler ile dokundurun. Peçete size cildiniz ile ilgili ipuçları verecek.

 

  • Cilt tipinizi belirleyin:Tüm bu işlemlerin sonunda cilt tipinizi öğrenmeye hazırsınız! 4 temel cilt tipi vardır; kuru, yağlı, normal ve karma olarak adlandırılır.

 

  • Normal cilt: Peçeteyi sürdüğünüzde üzerinde yağlı bir kalıntı yoksa ya da pul pul görünüm ve döküntüler meydana gelmemişse sizin cildiniz normal cilt. Normal cilt parlama yapmaz ve pürüzsüz bir görünüme sahiptir.
  • Yağlı cilt: Eğer peçete üzerinde yağlı bir kalıntı oluştuysa, cildinizde parlama ve geniş gözenekler varsa sizin cildiniz yağlı cilt.
  • Kuru cilt: Bu cilt tipinde peçeteyi yüzünüze sürdüğünüzde pürüzler meydana gelir. Ciltte pul pul bir görünüm ve döküntüler meydana gelebilir. Gözenekler küçüktür. Eğer kuru cilt tipine sahipseniz cildinizi çok daha özenle nemlendirmeniz gerekir.
  • Karma cilt: Eğer peçeteyi yüzünüze sürdüğünüzde yanaklarınız normal olsa bile alın ve burnunuzda yağlanma gözlemlediyseniz sizin cilt tipiniz karma! Bu cilt tipi dünyada en yaygın olan cilt tipi olarak da biliniyor.
  • Cilt problemleri:Aslında bu aşama cilt tipinizi bilmenizin biraz daha ötesine geçiyor. Ciltlerin sahip olabileceği iki tip rahatsızlığa değineceğiz. Bunlardan ilki hassas ciltler, diğeri ise akneli ve geniş gözenekli ciltler. Hassas cilde sahip olanlarda kullanılabilecek sıradan cilt temizleme ürünleri kaşınma, kızarma gibi sorunlara yol açabilir.

Merhaba EsmerLife Polikliniği Fiyat Talep Formunu Doldurarak Hizmetlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi Alabilirsiniz.

ADINIZ SOYADINIZ(gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon (gerekli)

Bayanlar İçin

 Tüm Vücut Bayan
 Tüm Bacak Bayan
 Alt Bacak Bayan
 Üst Bacak Bayan
 Tüm Kol Bayan
 Yarım Kol Bayan
 Kol Altı Bayan
 Genital Bölge Bayan
 Bikini Bayan
 Göbek Bayan
 Sırt Bayan
 Göğüs Arası Bayan
 Göğüs Ucu Bayan
 Yüz Bayan
 Bıyık Bayan
 Çene Bayan

Erkekler İçin
 Sakal Üstü Erkek
 Kulak Erkek
 Boyun Erkek
 Ense Erkek
 Kaş Erkek
 Tüm Sakal Erkek
 Tüm Kol Erkek
 Yarım Kol Erkek
 Göğüs Erkek
 Sırt Erkek

Ek Olarak Eklemek İstedikleriniz Varsa

Bir Önceki Yazımız Olan VÜCUDU VE CİLDİ GENÇLEŞTİREN BESİNLER Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

14 Eylül 2015
524 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN