0312 419 00 50
trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız
Cilt Tipleri ve Cilt Bakımı
Cilt Tipleri ve Cilt Bakımı

Cilt Tipleri ve Cilt Bakımı

Muhteşem bir cilt herkesin hayali. Bu hayalin gerçek olması için cildimize iyi bakmamız gerekir.  Kusursuz bir cilde sahip olmak için, ilk olarak cilt tipinizi bilmelisiniz ve cildinizi doğru nemlendirmelisiniz. Peki, cilt tipinizden emin olmak sizin için hazırladığımız 5 adımı uygulayın.

 • Yüzünüzü yıkayın:Cildinizi tahriş etmeyecek, yumuşak bir temizleyici ile makyajdan arındırın ve yüzünüzü iyice yıkayın. Ardından havlu ile nazikçe kurulayın. Bu cilt tipinizi keşfetmek için en doğru başlangıç olacaktır.
 • Bekleyin:Bir saat kadar hiçbir şekilde yüzünüze elinizi sürmeden bekleyin. Bu süre zarfında cildiniz normal haline dönecektir.
 • Peçete testi:Peçete ile T bölgesine dikkat ederek yüzünüze yumuşak hareketler ile dokundurun. Peçete size cildiniz ile ilgili ipuçları verecek.
 • Cilt tipinizi belirleyin:Tüm bu işlemlerin sonunda cilt tipinizi öğrenmeye hazırsınız! 4 temel cilt tipi vardır; kuru, yağlı, normal ve karma olarak adlandırılır.
 • Normal cilt: Peçeteyi sürdüğünüzde üzerinde yağlı bir kalıntı yoksa ya da pul pul görünüm ve döküntüler meydana gelmemişse sizin cildiniz normal cilt. Normal cilt parlama yapmaz ve pürüzsüz bir görünüme sahiptir.
 • Yağlı cilt: Eğer peçete üzerinde yağlı bir kalıntı oluştuysa, cildinizde parlama ve geniş gözenekler varsa sizin cildiniz yağlı cilt.
 • Kuru cilt: Bu cilt tipinde peçeteyi yüzünüze sürdüğünüzde pürüzler meydana gelir. Ciltte pul pul bir görünüm ve döküntüler meydana gelebilir. Gözenekler küçüktür. Eğer kuru cilt tipine sahipseniz cildinizi çok daha özenle nemlendirmeniz gerekir.
 • Karma cilt: Eğer peçeteyi yüzünüze sürdüğünüzde yanaklarınız normal olsa bile alın ve burnunuzda yağlanma gözlemlediyseniz sizin cilt tipiniz karma! Bu cilt tipi dünyada en yaygın olan cilt tipi olarak da biliniyor.
 • Cilt problemleri Nasıl Tedavi Edilir:

  Aslında bu aşama cilt tipinizi bilmenizin biraz daha ötesine geçiyor. Ciltlerin sahip olabileceği iki tip rahatsızlığa değineceğiz. Bunlardan ilki hassas ciltler, diğeri ise akneli ve geniş gözenekli ciltler. Hassas cilde sahip olanlarda kullanılabilecek sıradan cilt temizleme ürünleri kaşınma, kızarma gibi sorunlara yol açabilir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Uygulama Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   

Bir Önceki Yazımız Olan Ankara Lazer Epilasyon Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?