0312 419 00 50
trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız
Daha Dolgun Kirpikler İçin Ne Yapmak Gerekir?
Daha Dolgun Kirpikler İçin Ne Yapmak Gerekir?

Dolgun Kirpikler

Makyaj yapmak için kısıtlı zamanı olduğunda kurtarıcı, eyeliner ve rimeldir. Kirpikleri daha dolgun gösteren rimel ve göz rengi vurgulayan eyeliner sayesinde iki adımda harika görünür. Daha dolgun kirpikler için ne yapmalı, rimel nasıl sürülmeli ve güzel göz makyajının incelikleri nelerdir? Gibi kadınsal açından değeri yüksek konulara değinelim.

Dolgun ve güzel görünen kirpiklerin sırrı rimeldir ve size uygun özelliklerde seçilmelidir. Bu sebeple alacağımız maskaranın işlevi ve fırçası önemlidir.

Rimer Fırçası Nasıl Olmalı?

  • Düz kirpikler için yoğunluk etkisi veren klasik fırça ile daha uzun kıllara sahip spiral fırçanın bir arada kullanıldığı fırçalar uygundur.
  • Kısa kirpikler için özel kıvrık fırçalar kullanışlıdır. Bu fırçalar kirpikleri ağırlaştırmadan uzatarak belirgin hale getirir.
  • Düşük kirpikler için kauçuk, her kirpik telini tek tek ayıran ve yelpaze gibi açılmasını sağlayan fırçalar uygundur.
  • Seyrek kirpikler için de kirpikleri kavrayarak boyarken hacim katan hafif s şeklinde fırçalar uygundur.

Etkileyici Makyaj Nasıl Yapılır
BENZER TEDAVİLER
Etkileyici Makyaj Nasıl Yapılır
Etkileyici Makyaj Teknikleri içinde ilk olarak dudaklarınızın göze çarpmasını istiyorsanız, mürdüm tonlarında ruj seçerek harika bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Rimel Nasıl Sürülür?

Maskarayı uygularken, özellikle gün ışığında dışarıda olacaksanız çok fazla kaçmayın. Sonra yapay bir görüntünüz olur. Eğer gözlük kullanıyorsanız da yine çok uzun gösteren ürünlerden kullanmayın. Gözlük camlarına değerek sizi rahatsız eder.

Her gün maskara kullanmanın hiçbir zararı, hatta tam tersi bir çoğunun besleyici özelliği vardır. Temiz ve kuru kirpiklere uygulanmalı ve her gece mutlaka temizlenmelidir. Eğer lens kullanıyorsanız maskaradan önce takmalısınız. Sadece üst kirpiklere uygulanan maskara çok daha sade ve hafif bir görüntü sağlar.

Alt kirpiklere uygularsanız daha yapay bir görüntü verir ama seviyorum diyorsanız çok abartmadan kullanın. Uzun alt kirpikler istiyorsanız yukardan hacim kazandırmak için yatay dokunuşlarla fırçayı kullanın. Üst kirpiklere uygularken de başınızı arkaya kaydırın ve ileriye bakın.

Maskarayı kirpik diplerinden hafif zig zag yaparak sonra uçlara doğru hareketlendirin. Çok doğal sevmiyorsanız ilk kat kuruduktan sonra iki kat sürün. Birbirine yapışan kirpiklerinizi kurduktan sonra kirpik tarama fırçasıyla taraya bilirsiniz. Rimel lekelerini hemen temizleme ye kalkmayın dağıtabilirsiniz. Biraz ekleyin kurusun, sonra pamuklu çubukla silin.

Ok gibi ve kıvrık olmayan kirpikleriniz varsa ilk önce ir kirpik maşası kullanın sonra maskara uygulayın. Her gün kirpik maşası kullanırsanız inanın kısa sürede kirpikleriniz istediğiniz forma girecektir. Dış kenarlarından hafif aşağıya doğru düşük göz yapısına sahipseniz dış uçlara fazla maskara uygulamayın. Orta kirpiklere yoğunlukta sürerseniz eğer düşük yapısını kamufle edersiniz.

İki göz arasında mesafeniz fazlaysa göz pınarlarınıza doğru maskarayı yoğun sürün. Tam tersi şekilde göz mesafeniz birbirine yakınsa orta kirpiklere ve dış uçlara yoğun sürün, iç kısımlara sürmeyin. Sıkı kılları olan bir fırça kalınlaştırıcı özelliğe sahiptir. Kirpikleri tek tek boyar. Seyrek kirpikleriniz varsa bu fırçaları tercih etmelisiniz. Daha seyrek yapıda olan fırçalar kirpikleri tek tek ayırıp uzun gösterir. Ayrıca kirpik bakımı yapmak daha dolgun görünmelerini sağlar.

Çok koşuşturmacılı, nemli ve yağmurlu günlerde waterproof (suya dayanıklı) maskara kullanmayı tercih edin. Hem tazelemek zorunda kalmaz, len nemde, yağmurda acaba maskaram aktı mı telaşınız olmaz. Arada bir de olsa yeniliklere açık olmaya çalışın ve renkli maskaraları deneyin.

Yeşil ve mavi gözlere mor ve mürdüm çok yakışır. Gözün rengini daha fazla vurgular. Kahverengi gözlere sahipseniz lacivert rengi kesinlikle denemenizi öneririm. Yeşil ve bal rengi gözlerde ise kahverengi maskaranın duruşu bir başkadır.

Rimel Nasıl Saklanır?

Maskaralar en çabuk yıpranan makyaj ürünlerindendir. Ayrıca çabuk kurudukları için daha bitmeden çöp kutusuna boylarlar. Sürmeden önce maskara fırçasını birkaç defa içine sokup çıkarırız. İşte maskaraların çabuk kurumasının en temel sebeplerinden biri de budur.sıkıca kapatılmayan maskaralar da kurumaya mahkumdur.

3 ay gibi bir zaman da maskaralar kurur ve acıbadem yardımıyla yumuşatıp kullanmaya kalkmayın. Böyle bir söylenti ortalarda dolanıp duruyor. Gözlerinizde yanma ve alerji yapabilir. Unutmayın gözlerimiz en hassas organlarımızdandır ve çok çabuk mikrop kapabilir.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Kirpik Uygulamaları Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now Button
×