0312 419 00 50
trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız
Dermabrazyon Nedir?

Dermabrazyon Nedir Nasıl Yapılır?

Dermabrasion, kontrollü olarak derinin üst tabakasının zımparalanması veya aşındırılması işlemidir. Bu yöntem, deri yüzeyindeki düzensiz girinti veya çıkıntıların kenarlarını yuvarlatarak daha düzgün bir yüzey oluşturur.

Dermabrasion yüzün bir kısmı veya tamamında uygulanabilir. Aynı uygulama sırasında derin izler (skar) varsa onlar da çıkarılabilir. Yine dermabrasion sırasında peel işlemi de eklenebilir. Genellikle Dermabrasion uygulamaları daha derin kırışıklıklar ve daha derin girintiler için uygulanır. Yine bazı cilt lekeleri bakımında ya da bazı özel kremlerle uygulanabilmektedir.
Dermabrasion (aşındırma) fiziki görünümünüzü güzelleştirecek ve kendinize güveninizi arttıracaktır. Ancak tüm izler kaybolmayabilir ve uygulamadan sonra deri yaşlanmaya devam eder. Bu nedenle beklentilerinizi ince ayrıntısına kadar konuşunuz. Uygulama her yaş ve cins gurubunda yapılabilir. Ancak ileri yaşlarda derinin iyileşme süresi uzayacaktır. Yine aktif durumda akne varsa enfeksiyonun yayılabilme tehlikesi nedeniyle uygulama ertelenmelidir. Yanıklı veya radyasyon uygulanmış deri alanlarında uygulama yüksek risk taşır.
Dermabrasion uygulaması tecrübeli bir uzman tarafından yapıldığında güvenli bir metoddur. Ancak her uygulama gibi riskleri de vardır. En sık tehlike, deride oluşan lekelenmelerdir. Bazı kişilerde lekelenme, renk koyulaşması şeklinde olurken bazılarında ise daha açık renk alanları oluşabilir. Uygulama sonrası ufak beyaz topluiğne başı büyüklüğünde sivilceler oluşabilir. Bunların bir kısmı kendiliğinden kaybolur.

 

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Dermabrazyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

 

Bir Önceki Yazımız Olan Ankara Lazer Epilasyon Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?