0312 419 00 50
trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız
Elmacık Kemiği Dolgusu
Elmacık Kemiği Dolgusu

Elmacık Kemiği ve Yanak Dolgusu

Yüz formunu oluşturan elmacık kemiklerinin yapısal özellikleri, yüzü estetik açıdan ön plana çıkaran önemli hatlardır. Özellikle dolgun ve belirgin elmacık kemiklerinin daha dinamik yüz hatlarının oluşmasını sağlamaktadır. Bu nedenle elmacık kemiklerinin hatlarının yeniden şekillendirilmesi ve estetik görünümün yeniden oluşturulması amacı ile dolgu tedavisi uygulamalarına başvurulmaktadır.

Medikal estetik uygulamalar içerisinde elmacık kemiklerinin en dış kısımları ile yanak bölgesine dolgu enjeksiyonu yapılarak yüz formunun yeniden oluşturulmasına olanak sunan Elmacık Kemiği Dolgusu, doğuştan kaynaklanan kemik silikliklerinde, yaşlanma sonucu ortaya çıkan hacim kayıplarında ve buna bağlı gelişen yanak sarkması, ince kırışıklık ve çene ucu arasındaki V şeklinin azalması gibi durumlarda uygulanarak; daha belirgin, dolgun ve genç bir görünüm elde edilmektedir.

Elmacık kemiklerinin dolgu maddesi ile belirginleştirilerek kişiye ideal yüz formunu yeniden kazandıran işlem öncesinde ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilir; yüz formunun incelenmesini, enjeksiyon bölgelerinin belirlenmesini ve kullanılacak dolgu maddesinin dozunun belirlenmesini sağlayabilirsiniz. Ücretsiz muayene ile ön kontrol gerçekleştirmek için aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden randevu talebinde bulunabileceğiniz gibi, Elmacık Kemiği Dolgusu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Çene Dolgusu
BENZER TEDAVİLER
Çene Dolgusu
Çene Dolgusu çene konturunun dolgu enjeksiyonuyla yeniden şekillendirilmesi ve yüz formunun yeniden düzenlenmesi amacıyla uygulanan medikal estetik uygulamadır.

Elmacık Kemiği Dolgusu Nasıl Yapılır?

Elmacık Kemiği Dolgusu öncesinde işlemden başarılı sonuçların elde edilebilmesi için ön kontrol oldukça önemlidir. Ön kontrol esnasında yapılan yüz analizi ile yüz formu incelenmekte ve yüzün ihtiyaç duyduğu dolu miktarı belirlenerek ideal elmacık kemiği hacmine karar verilmektedir.

Dolgu işlemi ise enjeksiyon yöntemi ince uçlu iğneler aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Enjeksiyona bağlı olarak gelişecek acı ve ağrı hissinin en aza indirilmesi amacı ile işlem öncesinde lokal anestezik kremler kullanılarak gerekli uyuşma elde edildikten sonra enjeksiyona geçilmektedir. 15 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleştirilen dolu işlemi, dolgu maddelerinin derin tabakaya ve kemik üzerine enjekte edilmesine dayanmaktadır. Aynı miktarlardaki dolgu maddelerinin her iki bölgede kullanılmasının ardından iyi bir dolgunluk elde edilmekte ve tatmin edici sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

Elmacık Kemiği Dolgusu Kimlere Yapılır?

Doğuştan elmacık kemiği silik, düz ya da belirgin olmayan kişiler ile birlikte zayıflık ya da yaşlanma ile birlikte ortaya çıkan hacim kayıplarında elmacık kemiklerinde volüm kaybı yaşayan kişilere Elmacık Kemiği Dolgusu işlemi yapılabilmektedir.

İşlem Esnasında Kullanılan Dolgu Maddesinin Özellikleri

Diğer dolgu işlemlerinde de olduğu gibi elmacık kemiği işleminde de kullanılan dolgu maddesinin etken maddesi hyalüronik asittir. Bu madde ciltte bulunan ve cildin su tutma kapasitesini arttırma özelliğine sahiptir. Bu özelliği sayesinde elmacık kemiklerinin hacim kazanarak belirginleşmesine yardımcı olurken, cerrahi işlemlerin beraberinde getirmiş olduğu komplikasyon risklerini ve yan etkilerini içerisinde barındırmadan güvenli ve konforlu bir şekilde uygulanabilmektedir.

Elmacık Kemiği ve Yanak Dolgusu Kalıcılık Süresi

Elmacık Kemiği Dolgu tedavisinde kullanılan dolgu maddesinin kalıcılık süresi ortalama 8 ila 12 ay arasında değişiklik göstermektedir. Kalıcı bir uygulama olmayan bu işlemin etkinlik süresinin arttırılması ve kazanılan görünümün yinelenmesi için uygulamanın etkinlik süresi sonrasında tekrarlanması önerilmektedir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Sonrasında Görülen Etkiler

Elmacık kemiğini belirginleştirerek yüz hatlarının daha dinamik bir forma kazanmasına olanak sunan Elmacık Kemiği Dolgusu işleminin ilk etkilerini uygulama sonrasında görmek mümkündür. Bununla birlikte dolgu maddesinin özellikleri sayesinde bölgede lifting etkisi yaratarak özellikle yanak bölgesinde belirgin derecede toparlanma etkisi ortaya çıkarmaktadır. Böylece hacim kaybına bağlı olarak ortaya çıkan çöküntü, cilt sarkması ya da ince kırışıklık gibi deformasyonları azaltarak daha iyi bir görünüm elde edilmesine yardımcı olmaktadır.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Elmacık Kemiği Dolgusu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now Button
×