0312 419 00 50
trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız
Fraksiyonel Lazer Tedavisi
Fraksiyonel Lazer Tedavisi

Fraksiyonel Lazer

Fraksiyonel Lazer teknolojisi, cilt ve cilt altı dokularında iyileşme sağlayan ve bu dokuların iyileşme sürecini hedefleyen bir lezer sistemidir. Bu lazer teknolojisi ile planlanan Fraksiyonel Lazer Tedavisi ise; cilt yapısını, cildin ihtiyaçlarını ve hastaların beklentilerini hedef almaktadır.

Başta sivilce ve akne izleri, cilt lekeleri, kırışıklık, sarkma ve cilt yenileme alanlarında yüksek etkili sonuçlar ortaya çıkaran fraksiyonel lazer teknolojisi, cilt dokusundaki epitel hücrelerin ve kollajen liflerinin yenilenmesine yönelik olarak geliştirilmiş bir sistem olarak ifade edilebilmektedir.

Cildin hem dermis hem de epidermal katmanlarında yüksek etki ile deformasyonların önüne geçerek cildin sağlığını yeniden kazanmasına katkı sağlayan ve cilt yenileme tedavilerinde kullanılmakta olan en etkili lazer teknolojisi öncesinde cildin ihtiyacının belirlenmesi, tedavi bölgelerinin değerlendirilmesi ve kişiye özel tedavi planlamasının oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden randavu talebinde bulunabileceğiniz gibi, Fraksiyonel Lazer Tedavisi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

İğneli Radyofrekans ile İnce Çizgi Tedavisi
BENZER TEDAVİLER
İğneli Radyofrekans ile İnce Çizgi Tedavisi
İğneli Radyofrekans ile İnce Çizgi Tedavisi cilt dokusundaki ince çizgilerin deri altına verilen radyofrekans enerjisi ile yok edilmesi için uygulanmaktadır.

Fraksiyonel Lazer Etki Mekanizması Nasıl Çalışır?

Fraksiyonel lazer teknolojisinde lazer sistemlerinde olduğu gibi çok ince bir lazer ışını kullanılmaktadır. Bu ince ışın demeti cilt dokusu üzerinde tek bir noktada iğne deliğii şeklinde mikro kanallar oluşturmaktadır.

Yalnızca ışının maruz kaldığı noktalarda mikro kanallar açarak etkinliğini gösteren ve  cilt dokusunu tahrip ederek bu deliklerin dışındaki çevre dokular zarar vermeden etki mekanizmasını çalıştırmakta ve  cildin kendi kendini onarma ve iyileştirme mekanizmasını aktif hale getirmektedir.

Ciltte hasar oluşturarak dokunun iyileşme mekanizmasını harekete geçiren Fraksiyonel Lazer Tedavisi işlemi, yoğun kollajen üretiminin tetiklenmesine ve elastin liflerinin artmasını sağlamaktadır. Bunun sonucunda da cilt dokusunda harekete geçen iyileşme mekanizması  sağlıklı doku hücreleri, elastikiyetini yeniden kazanmış bir cilt ortaya çıkarmaktadır.

Fraksiyonel Lazer Teknolojisinin Kullanım Alanları

Cildin epidermal katmanında soyulma oluşturmadan mikro kanallar açarak etki mekanizmasını çalıştıran Fraksiyonel Lazer Tedavisi, özellikle ince çizgilerin ve kırışıklıkların giderilmesi, cilt gençleştirme, sivilce ve akne izlerinin hafifletilmesi ile birlikte leke problemlerini ortadan kaldıran gibi alanlarda üstün etkinliğe sahiptir.

Tüm bunların yanı sıra kollajen ve elastin liflerinin tetiklenmesini sağlayarak sağlıklı doku hücrelerinin oluşmasına olanak sunan fraksiyonel lazer teknolojisi ile yara izi, yanık izi, ameliyat sonrası oluşan skar izi ve aşırı kilo ya da hamilelik sonrasında görülen vücut çatlakları gibi iz tedavilerinde de sıklıkla tercih edilen bir teknolojik sistemdir.

Fraksiyonel Lazer Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Fraksiyonel Lazer Tedavisi, sistem içerisinde bulunan aparat aracılığı ile cildin 2×2 cm’lik alanlarda taranması şeklinde uygulanmaktadır. Cilde temas ettirilerek yapılan atışlar ile fraksiyonel lazer enerjisinin cilt altı dokusuna gözenekli şekilde verilmesi sağlanmaktadır.

Tarama esnasında atılan tüm atışların oluşturduğu çarpma hissi tüm tedavi alanı boyunca görülmektedir. Belirlenen tedavi alanın tümünün sistem başlığı aracılığı ile tamamlanmasının ardından işlem sonlanmış olmaktadır. Ortalama 30 ila 40 dakika içerisinde tamamlanan işlem sonrasında herhangi bir yan etki oluşturmadan güvenli ve konforlu bir şekilde günlük hayata kesintisiz bir şekilde devam etmek mümkündür.

Fraksiyonel Lazer Tedavisi Seans Süresi ve Sayıları

Fraksiyonel Lazer Tedavisi seans süreleri ve sayıları uygulama bölgesine, uygulama alanının genişliğine, uygulama amacına ve cildin ihtiyacına göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle tedavilerin seans sürelerinde ve sayılarında farklılıklar oluşabilmektedir. Ancak ortalama olarak sivilce ve akne izi gibi problemlerde 1 ila 2 seans sonrasında etkili sonuçlar alınabilirken; derin izlerde, lezyonlarda ve diğer cilt deformasyonlarında 3 ila 5 seans arasında bir tedavi planlaması ile etkili bir sonuç almak mümkündür.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Fraksiyonel Lazer Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now Button
×