0312 419 00 50
trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız
FUE Saç Ekim
FUE Saç Ekim

FUE Saç Ekim

Estetik anlayış doğrultusunda saç bakımı ve görüntüsü son derece önemlidir. Sürekli dökülen ve insanlarda kötü bir görüntüye neden olan seyrek saçlar kişilerin psikolojik olarak olumsuz etkilenmesine neden olduğu gibi görünüm olarak da hoş bir duruş sergilememektedir. Bu nedenle çok fazla saçı dökülen ve bu dökülmelerin kendini yenilemediği alanlar için farklı saç ekim yöntemleri geliştirilmiştir.

Saç dökülmesine çözüm olarak bu yöntemler sayesinde hem dökülen yerlerin daha gür bir şekilde çıkması sağlanacak hem de seyrek olan kısımlar daha gür bir görünüme kavuşacaktır. Yüksek standartlarda olan dökülmeler karşısında bitkisel kürler ve yağlar çok önemli yararlar sağlamadığından bu konuda daha kalıcı yöntemlerin tercih edilmesi gerekiyor.

DHI Saç Ekimi
BENZER TEDAVİLER
DHI Saç Ekimi
DHI Saç Ekimi işlemi herhangi bir kezi veya iz gerektirmeyen mikrokalem aracılığıyla saç ekiminin gerçekleştirildiği konforlu ve oldukça avantajlı bir işlemdir.

FUE Saç Ekimininin Avantajları

İnsanların belli nedenlerden dolayı saçlarında kalıcı dökülmeler meydana gelebiliyor. Bu durum hemen her insanda yaşanan büyük bir sorundur. FUE saç ekim yöntemi saç dökülmesine çözüm olarak en iyi yöntem kabul edilmektedir. Bu yöntemi kullanan insanlar hem çabuk sonuç elde ediyor hem de tedavi süreci diğer yöntemlere göre daha az risk içeriyor.

FUE saç ekim yöntemini tercih edecekseniz mutlaka öncesinde doktorumuzla görüşüp ücretsiz ön muayene olmanızı öneririz. İşlemin ne şekilde uygulanacağı, ne zaman yapılması gerektiği, öncesinde ve sonrasında yaşanan durumlar gibi konular sizlerin daha fazla bilgi edinmesine yardımcı olacaktır. Kafa bölümünde boşalan kısımların daha gür görünmesi için kullanılan yöntemlerden biri olan FUE saç ekimi hem erkeklerin hem de kadınların tercih ettiği bir yöntemdir ve birçok insanda rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Ankara FUE Saç Ekimi

FUE ekim yönteminde ameliyat riski bulunmuyor. Ancak greftlerin alınması ve ekimi sırasında kişinin acı hissetmemesi için lokal anestezi yöntemine başvurulabiliyor. Saç dökülmesine çözüm olan bu yöntemde öncelikle iyi bir planlama yapılıyor. Hangi bölgeden greft alınacak, nereye ekilecek, ne kadar ekim yapılacak gibi soruların cevapları alındıktan sonra işlemler başlatılıyor.

Greftler toplanırken derinin dokusuna zarar verilmediği için saç derisi de büyük oranda tahriş olmuyor. Toplanmış olan greftler açılan kanallara ekilir. Bir seansta yaklaşık olarak 6000 greftin transfer edilmesi sağlanır. Bu durumda oldukça iyi bir miktardır. Ekim sonrasında kişinin uygulama yapılan alana baskı yapmaması ya da herhangi bir şey sürmemesi gerekmektedir. FUE saç ekimi en güvenilir yöntemlerden biridir ve kesinlikle ameliyat gibi kesici bir işlem gerektirmez.

FUE Saç Ekiminden Sonra Yapılması Gerekenler

Saç ekim işleminden sonra da dikkat edilmesi gereken durumlar vardır. Bunların ilki de uygulanan alana yapılan pansuman ve bandajın sürekli olarak yenilenmesidir. İlk 15 gün boyunca kesinlikle havuza ya da denize girilmesi önerilmiyor. İyileşme sürecinde ekim yapılan alanın korunması ve bu alana herhangi bir şekilde baskı uygulanmamasına dikkat edilmesi gerekiyor.

Saçlar tamamen uzayıp da istenilen duruma gelmesine kadar yumuşak havlu kullanılması gerekiyor ve belirli aralıklarla masaj uygulaması yapılmalıdır. Saçların yavaş yavaş çıkmaya başladığı dönemlerde biraz kaşıntı sorun ile karşılaşabilirsiniz. Ancak bu durum geçicidir. Belli bir zaman sonra kaşıntı da ortadan kalkacak ve sizler yeni saçlarınıza kısa sürede kavuşmuş olacaksınız.

Ameliyat gerektirmeyen bir yöntem olduğu için işlem sonrasında iz kalma gibi bir sorun ile de karşılaşmıyorsunuz.Saç ekimi yöntemleri hakkında fazla bilginiz yok ise merkezimizden dilediğiniz soruların cevaplarını alabilirsiniz.

Fue Saç Ekim Yöntemi dışında Fut Saç Ekim, Dhi Saç Ekim, Robotik Saç Ekim hakkında da polikliniğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Polikliniğimizin vermiş olduğu ücretsiz muayene hizmetlerinden faydalanarak saç ekimi konusunda en iyi yöntemin hangisi olduğuna daha kolay bir şekilde karar verme imkanı bulabilirsiniz.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
FUE Saç Ekim Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now Button
×