0312 419 00 50
trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız
FUT Saç Ekimi
FUT Saç Ekimi

FUT Saç Ekimi Nedir?

Saçlar çeşitli nedenlerden dolayı aşırı derecede dökülüp azalabilir hatta zamanla kelleşmeye kadar gidebilir. Genetik faktörler, psikolojik rahatsızlıklar, geçirilen travmalar, kazalar gibi birçok sebebi olan saç eksilmesine yıllar boyu hep çözümler aranmıştır. Zira saçlar insanların dış görünümü ve güzelliği için en önemli faktördür.

Kelleşme daha çok erkeklerde görülen bir durum olsa da bazı durumlarda bayanlarda da meydana gelebiliyor. Saç dökülmesinin nedenleri ve kelleşme için yapılan laboratuvar çalışmaları neticesi en iyi sonucu veren tekniklerden birinin de saç ekimi olduğu tespit edilmiştir. Fut tekniği saç ekimi uzun yıllardır uygulanan bir saç ekimi tekniğidir. Gelişen teknoloji ile çok daha farklı yeni teknikler ortaya çıksa da Fut tekniği sağlıklı sonuçlar veren en iyi saç ekim yöntemlerinden biridir.

FUE Saç Ekim
BENZER TEDAVİLER
FUE Saç Ekim
FUE Saç Ekim yöntemi saç ekim işlemlerinde ameliyat gerektirmeyen ve bu nedenle iyileşme süreci kısa olan bir işlem başarısı oldukça yüksek bir tekniktir.

Fut Tekniği Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Fut tekniği saç ekimi yöntemi oldukça kolay uygulanabilen bir yöntemdir. Saç köklerinin sağlıklı olduğu donör bölge seçilir. Bu bölge genellikle ense bölgesi olur. Saç ekimi için kullanılacak olan sağlıklı saç köklerinin elde edilebilmesi için ense bölgesi uyuşturulur. Belirlenen bölümden 1,5-2 cm büyüklüğünde dikdörtgen bir bölüm kesi yöntemi ile çıkartılır. Saç köklerinin çıkartıldığı bölüm estetik dikiş ile özenle dikilmesine rağmen ince bir çizgi halinde iz bırakacaktır.

Kesilecek alanın büyüklüğü ekilecek saç miktarına, kişinin saç yoğunluğuna ve gerekli saç kökü ihtiyacına göre değişebilir. Ense bölgesinden çıkartılan bu saç derisi üzerindeki saç kökleri dikkatli bir şekilde toplanır. Deri parçalarından özenle ayrılan greftler petri adı verilen kaplara yerleştirilir. Ekilecek olan saç kökleri hazır hale geldiğinde ekim işlemine geçilir.

Saç ekimi yapılacak bölge uyuşturulur. Greft sayısı kadar kanal açılır. Bu kanallar kökün yerleşmesine yeterli olacak şekilde iğne başı büyüklüğünde delikler halinde olacaktır. Kanallar hazır olduğunda daha önceden hazırlanan greftler yani saç kökleri bu kanalların içine ekilerek işlem tamamlanır.

Ankara FUT Saç Ekimi

Fut tekniği saç ekiminin en büyük avantajı daha kısa sürede yapılabilmesidir. Bu nedenle zamanı az olan fakat saç ekimi yaptırmak isteyen kişiler için ideal bir yöntemdir. Diğer saç ekim yöntemleri ile birlikte uygulanabilen bir teknik olduğundan aynı anda daha fazla saçın ekilebilmesini sağlar.

Fut tekniğinde saç köklerinin hazırlanması stereoskopik mikroskop altında yapıldığından saç folikülü hiç zarar görmeden çıkartılır. Toplanan greftler saç dokularından ayrıştırılarak hazırlandığından saç ekim kanalları daha küçük olarak açılır. Kanalların küçük olması kan dolaşımını olumsuz yönde etkilemeyeceğinden saç ekiminden kısa sürede sonuç alınır ve saçlar hızla uzar. Saç dökülmesinin nedenleri net olarak belirlenirse yenilenen saçlar kalıcı olacaktır.

Fut Tekniği Saç Ekiminde Nelere Dikkat Edilmelidir

Fut tekniği saç ekimi mutlaka alanında uzman ve sertifikalı bir saç ekim merkezinde yapılması gerekir. Saç ekimi öncesi mutlaka saç dökülmesinin nedenleri kesin ve net olarak belirlenmelidir. Zira dökülme genel sağlık sorunu nedeniyle oluyorsa ayrı bir tedavi yöntemi belirlenebilir.

Saç ekimi öncesi tespitleri ücretsiz olarak yaparak önce durumunuzu belirleyip yapılacak işlemler konusunda bilgilendiriyoruz.  Fut tekniği saç ekimi ücretsiz ön muayene ve detaylı bilgi için sizleri polikliniğimize bekleriz.

Fut Tekniği Saç Ekim yöntemi dışında Fue Tekniği Saç Ekim, Dhi Tekniği Saç Ekim ve Robotik Saç Ekim yöntemlerini de inceleyebilirsiniz.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
FUT Saç Ekimi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now Button
×