0312 419 00 50
trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız
Gençlik Aşısı

Gençlik Aşısı Nedir Nasıl Yapılır?

Gençlik aşısı cilde nem kazandırmak ve elastikiyetini arttırmak amacıyla uygulanan hayvansal olmayan hyaluronik asittir. Cilt altına çok ince iğne ile uygulanan enjeksyonların etkisi hemen görülmeye başlar. Yaşlandıkça cildimiz kollajenini, kollajenin yapı taşı olan hyaluronik asidi ve yağ dokusunu kaybeder. Bu da derinin sarkmasına ve kırışıklık ve derin cizgilerin oluşmasına neden olur. Hyaluronik asit, cildimizin genç kalmasında çok önemli bir rol oynar. Hyaluronik asit cildin nemli kalmasını sağlarken kollajen üretimini tetikleyerek cilt sıkılığını ve canlılığını arttırır. Hyaluronik asit aynı zamanda anti-oksidan etkisi göstererek cildimizi serbest radikallerin zararlı etkilerine karşı korur. Böylece cildin yaşlanması gecikir. Bu nedenle yapılacak hyaluronik asit enjeksiyonları için Gençlik Aşısı terimini kullanmaktadır.

Gençlik Aşısı Kaç Yaşından İtibaren Uygulanabilir?

20′li yaşlardan sonra Hyaluronik asit azalmaya başlar, 35 yaşından sonra bu azalma hızlanır. Hyaluronik asitin azalması, ciltte volüm ve hidrasyon desteği gerektirir.

Gençlik Aşısını Yüz Bölgesinin Hangi Bölgelerinde Tercih Ediyoruz?

Belirli bir yaştan sonra, kollegenın ve hyaluronik asitin azalmasıyla, yüzde volum kaybı ve aşağıya doğru sarkma başlar. Yüzün yukarıya yapılandırılmasını sağlayan elmacık kemikleri etrafında volüm kaybı ve göz altından aşağıya doğru torbalanma oluşur. Bu da yüzü aşağıya sarkıtır. Bu bölgelerdeki hacim kaybı, yüzü aşağıya sarkıtır ve yüz ifadesini asık ve yorgun gösterir.

Gençlik Aşısının Etkisi Nasıldır?

Cildin içine bol su çekerek, cilt hacmini arttırır, yüzü yukarıya doğru yapılandırır. Gençlik aşısı uygulandığı bölgede, bir çeşit sünger görevi görür.

Gençlik Aşısı Kalıcı mıdır?

Gençlik aşısı formunun; hacim etkisi 6-8 ay, ciltte parlaklık, hidrasyon, elastikiyeti arttırma desteği; 12 ay sürer.

Gençlik Aşısının IAL Formu Nedir?

Ciltte matlık, donukluk, nem ve elastikiyet kaybı olanlarda bu aşının IAL formunu uyguluyoruz. Cilde nem, parlaklık ve elastikiyet veriyor.

Gençlik Aşısı Kimlere Uygulanmaz?

20 yaş sonrası her yaş grubuna uygulanır, kanser hastaları dışında herkese uygulanabilen bir tedavidir çünkü organik ve saf bir üründür.

Gençlik Aşısının Yan Etkileri Var mıdır?

İçerisinde allerjik reaksiyona sebep olabilecek protein ve nükleik asit bulunmadığı için son derece sağlıklı ve güvenilirdir. Yan etkisi yoktur.

Gençlik Aşısı Yaptırdıktan Sonra Yüzüm Nasıl Görünür?

Gençlik aşısı formunda yani; organik dolgu içeren formda %20 hastada uygulama bölgelerinde morluklar olabilir fakat 5-7 günde geçer. Yüzde 80 hastada bu etki olmaz. IAL  formunda küçük mercimek büyüklüğüne ilaç damlaları olur. İlacın uygulama şekli bu şekildedir. Bu damlalar gün içinde kişiye göre değişmekle birlikte geçer. Çok nadir olmakla birlikte, cildi aşırı nemsiz olanlarda, ertesi günü geçer.

Makyaj Ne Zaman Yapılabilir?

Ertesi günü makyaj ve kapatıcı kullanılabilir.

Gençlik Aşısının Etkisi Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Gençlik aşısı formunun etkisi, özellikle hacim ve yüzün yukarıya doğru yapılanması hemen ortaya çıkar. Parlaklık ve canlılık 7 gün içinde başlar ve aylar içinde artarak devam eder. IAL 24 saat içinde etkisi başlar, gözle görünür etki, 15 gün içinde ortaya çıkar.

 

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Gençlik Aşısı Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

 

Bir Önceki Yazımız Olan Lazer Epilasyon Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?