0312 419 00 50
trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız
Göz Altı Işık Dolgusu
Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Göz altı ışık dolgusu bazıları çevresel bazıları da genetik etkilerle meydana gelen göz altındaki morluk, çöküklük, şişlik, göz altı çizgileri gibi sorunların ortadan kalkmasını sağlayan etkili bir yöntemdir. Ciltte eksilen hyaluronik asidin çalışması ve ciltteki pigmentlerin ışıltı etkisi kazanması için küçük enjeksiyon yolu ile göz altına yapılan işlemlerdir. Yani ışıltı ile göz altı sorunları böylelikle kamufle edilmiş olur.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Hafif sıvı ve jel karışımı arası olan dolgu maddesi antiseptik solüsyon ile temizlenip lokal anestezi uygulanan göz altına enjeksiyon yardımı yapılır. Göz altı derisi daha ince ve daha hassas bir deriye sahip olduğu için yüze yapılan dolgu maddesinden farklı bir madde ile doldurulur. Hyaluronik asit ve birçok vitamin mineral gibi içeriğe sahip dolgu maddesi hücrenin yeniden yapılanmasını ve göz altının ışıklı parlak bir görünüme kavuşmasını tetikleyerek kısa sürede sonucu görmenizi sağlar. Uygulamayı takiben uzmanımızın bir sonraki kontrolünde hastaya tekrar bir seans uygulanıp uygulanmayacağı da durum izlenerek karar verilir.

Göz Altı Işık Dolgusu Yaptıranların Yorumları

Göz Altı Işık Dolgusu Kalıcı mıdır?: Tabi ki ömür boyu sürecek bir kalıcılığı olmayan bir yöntemdir. Kişilerin farklılık gösteren özelliklerine göre işlem kalıcılığı da farklılık gösterir. Ama her estetik işlem gibi göz altı ışık dolgusunun da ortalama bir ömrü mevcuttur. Zaten muayene sonrası bu bilgiler verilir.

Göz Altı Işık Dolgusu İşlemi Ağrılı mıdır?: Göz altı hassas bir deriye sahiptir. Buna rağmen yapılan işlemde lokal anestezi uygulandığı için ağrı oluşmaz. Ama geçici kızarıklık meydana gelebilir.

Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatları

Fiyat belirlemek için öncelikle hastanın fiziksel özellikleri dikkate alınır. Ayrıca çevresel etkenlere ne kadar maruz kaldığı tespit edilip muayene sonrası işaretleme ile potansiyel işlem görecek bölge belirlenir. Böylece fiyat da değişiklik gösterir. Daha detaylı bilgi kişisel muayene için sizleri polikliniğimizde görmekten mutluluk duyarız.

Neden Göz Altı Işık Dolgusunu Tercih Etmeliyim?

Işık dolgusunda bulunan hyaluronik asidin çapraz bağları değiştirildiği için göz altına daha homojen ve daha etkili bir şekilde yayılan dolgu maddesi kısa sürede sonuç verir. Bu işlem cilde tazelik hissi kazandırmakla beraber bizi morluk, çökük görüntü, ince kırışıklıklar ve yorgun görüntüden uzaklaştırarak zamanı geriye sarmamızı sağlar. Hem kolay hem de ameliyat gibi komplikasyonları ağır olamayan göz altı ışık dolgusu tercih edilen estetik işlemlerin başında yer alır.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Konu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

 

Bir Önceki Yazımız Olan Dudak Çevresi Kırışıklığı Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?