0312 419 00 50
trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız
Hifu ile Cilt Germe
Hifu ile Cilt Germe

Hifu – Fokuslu Ultrason ile Ameliyatsız Cilt Germe

Hifu (High İntensity Focuced Ultrasound), yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason, fokal nokta yani fokusla termal etki gösteren bir teknolojik sistemdir. Medikal estetik uygulamalar alanında özellikle yüz germe tedavilerinde üstün başarı etkilerine sahip hifu, cilt ve cilt altı dokularına enerji gönderilmesi esasına dayanmakta ve cilt tedavilerinde etkinliğini göstermektedir.

Bir cilt sıkılaştırma teknolojisi olarak adlandırılan cilt germe tedavisi; sarkma, kırışıklık, gevşeme ve hacim küçültme ihtiyaçlarını karşılayarak herhangi bir cerrahi operasyona ihtiyaç duyulmadan cilt dokusundaki yaşlanma belirtilerini hafifletmektedir.

Cilt ve cilt altı dokularının katmanlarında kontrollü yüksek ısı etkisi ile iyileşme odakları oluşturan ve bu etki sayesinde cilt gençleştirme ve cilt germe tedavilerinde üstün başarılar ortaya çıkaran hifu teknolojisi hakkında detaylı bilgi almak ya da uygulama öncesinde ön kontrol gerçekleştirmek için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz. Ayrıca aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden ön kontrol için randevu talebinde bulunabileceğiniz gibi Hifu ile Cilt Germe fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Fokuslu Ultrason
BENZER TEDAVİLER
Fokuslu Ultrason
Ameliyatsız bir cilt sıkılaştırma yöntemi olan Fokuslu Ultrason ile Cilt Germe zamanın ve yer çekiminin ciltte yarattığı gevşeme ve sarkmalar tedavi edilmektedir.

Hifu – Fokuslu Ultrason Teknolojisinin Özellikleri

Yüksek yoğunluklu ve odaklanmış ultrason enerjisi ile cilt tedavilerinde kullanılmakta olan Hifu, ses dalgaları ile etki mekanizmasına sahip olan yeni nesil teknolojidir. Cilt ve cilt altı katmanlarına iletilen ses dalgaları ile kollajen ve elastin sentezini tetiklemesi ile sıkılaşma ve gerilme etkisi ortaya çıkarmaktadır. Yüksek ses dalgaları cilt altında kontrollü yüksek ısılara ulaşması ile noktasal alanlarda tahribat oluşturmakta ve bu tahribat sonrasında da cildin kendi kendini iyileştirme mekanizmasını aktif hale getirerek cildin kendini yenilemesine yardımcı olmaktadır. Hifu ile Cilt Germe tedavisi tüm bu etkileri gösterirken cilt yüzeyi üzerinde herhangi bir etki oluşturmadan istenilen derinliklerde nokta atışları yapılmasına olanak sunmaktadır.

Hifu ile Cilt Germe Nasıl Yapılır?

Kontrollü ısı sayesinde cilt altında oluşturmuş olduğu iyileşme odaklarında büzüşme yani kontraksiyon ile lifting etkisi yaratan Hifu ile Cilt Germe tedavisi, tek seans şeklinde uygulanmaktadır. Uygulama esnasında cilt yüzeyi tamamen temizlenmekte ve sistem başlığının cilt yüzeyinde rahat gezmesi ve ısı artışının rahatsız etmemesi amacı ile soğutucu jel sürülmektedir.

Tedavi süresi, uygulama bölgesine ve tedavi edilecek cilt probleminin derinliğine göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama 30 dakika gibi kısa bir sürede yapılmaktadır. Uygulama bölgesine göre tercih edilen sistem başlığının soğutucu jel yardımı ile cilt üzerinde gezdirilmesinin ardından işlem tamamlanmış olmaktadır.

Hifu ile Cilt Germe Tedavisi Sonrasında Görülen Etkiler

Hifu ile Cilt Germe tedavisi esnasında cildin 3 – 4,5 mm altına etki edilmektedir. Böylece cildin alt katmanlarında bulunan fasya dokusuna yani cerrahi operasyonlarda müdahale edilen alana ulaşılmış olmaktadır. Bunun sonucunda da odaklanan fokus sayesinde fasya dokusunda büzülen ısı alanları ortaya çıkmaktadır.

Fasya dokusundaki büzülme etkisi, cilt yüzeyinde kendini gösteren sarkmalarda ve gevşemelerde toparlanma olarak kendini göstermektedir. Sıkılaşma etkisinin yanı sıra kollajen ve elastin sentezinin tetiklenmesinde önemli rol oynayan hifu tedavisi sonrasında ortalama 2 hafta sonrasında görülen etkiler ile tedavinin sonuçlarını belirgin bir şekilde görmek mümkündür. Kalıcı etkiler ile yaşlanma karşıtı özelliğe sahip olan bu tedavinin etkilerinin sürdürülebilmesi için işlemin cildin ihtiyacına göre ortalama 1,5 ila 2 yıl ara ile tekrarlanması önerilmektedir.

Hifu ile Cilt Germe Tedavisi Kimlere Yapılabilir?

İnce çizgi, kırışıklık, göz ve göz çevresi sarkması ya da kaz ayağı problemleri ve cilt sarkmaları gibi problemlerde üstün başarı etkilerine sahip olan Hifu ile Cilt Germe tedavisi, tüm kadın ve erkeklere yaşlanma karşıtı bir cilt tedavisi olarak uygulanabilir özelliktedir. Ancak kontrollü ısı artışı etkisi ile uygulanan bu işlem, cilt dokusu ince ve yağ dokusu fazla bulunan kişilere uygulanmamaktadır. Ağır ya da yağlı cilt dokusuna sahip olmayan kişilerde cilt problemleri üzerinde belirgin etkilere sahiptir.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Hifu ile Cilt Germe Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now Button
×