0312 419 00 50
trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız
Kaş Ekimi
Kaş Ekimi

Kaş Ekimi Nedir?

Yüz bir insan için estetik görünüş açısından adeta bir penceredir. Yüz denildiğinde kaşlar, kirpikler ve dişler görüntü estetiği açısından önemli noktalardır. Doğuştan ya da kaza sonucu yüz estetiğini olumsuz etkileyen durumlar yaşanabilmektedir ancak günümüzde bu tür durumlarla karşı karşıya kalanlar için estetik dokunuşlar adı altında bu sorunlar ortadan kalkmaktadır.

Saç ekimi kadar sakal ekimi ve kaş ekimi de estetik açıdan oldukça önemlidir. Kazalar, yanıklar ya da bazı hastalıklara bağlı olarak kaş dökülmeleri problemleri sık yaşanan sorunlardan biridir. Bu durumlar kaş ekimi uygulaması ile tedavi edilmektedir.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Kaş ekimi, kişinin genelde ense bölgesinden alınan saç kıllarının kaş bölgesine açılan kanallar sonrası ekilmesi işlemidir. Ekim işleminden önce hastaya bir ön muayene yapılıp, kaş dizaynı oturtulur. Tespit edilen kaş modeli çizilerek modelde görünüm üzerinden net karara bağlanır ve sonraki aşamaya geçilir. Sonraki aşama artık ekim için gerekli saç kökü sayısının belirlenmesidir.

Kökler toplanır ve doğal bir görüntü sağlayabilmek için uygun kanallar açılır. Kaş ekimi titiz ve profesyonel bir çalışma ister. Deneyimli bir doktor tarafından yapılmalıdır. Ekim öncesi lokal anestezi uygulanır. İşlem yaklaşık 2 saat sürer. Operasyon sonrası hasta evine istirahate gönderilir.

Sakal Ekimi
BENZER TEDAVİLER
Sakal Ekimi
Sakal Ekimi genetik, kaza ya da bir hastalık sonucu sakal çıkmayan belirli bölgeleri kapsayan alanlara veya sakallı bölgelerdeki şekilsizliklerin giderilmesi için yapılan nakillerdir.

Kaş Ekimi Sonrası Görülen Etkiler

Kaş ekimi sonrasında hasta evinde istirahate çekilir. Ekimden 2 hafta sonra bölgedeki kabuklanmalar biter. İlk çıkan kıllarda dökülme yaşanması normaldir. Daha sonra kalıcı kıllar çıkmaya başlar ancak bu durum 3 ay içerisindedir. 6 aylık bir süre zarfında tüm köklerden kaş çıkması gerçekleşir.

Ankara Kaş Ekimi

Ankara’da kaş ekimi için başvuran kadınların tek amacı estetik görüntüdür. Belki zamanında ince kaş modasına uymuş şimdilerde ise seyrekleşmiş kaşların düzelmesi için başvurur. Diğer başvuranlar yanık ya da kaza sonucu kaşlarını kaybedenler ya da zarar görenler başvurur. Kaş ekiminin yan etkisi söz konusu değildir.

Saç Ekim ve Kaş Ekim Fiyatları

Saç dökülmesi kadın ya da erkek fark etmeksizin yaşanan genel sorunlardan biridir. Stres başta olmak üzere, yaşanan ciddi hastalıklar sonrası, travmalar sonrası saç dökülmesi artış gösterebilir. 2019 Saç ekim fiyatları için net bir rakam belli olmamakla beraber saç ekiminin günümüzde hızlı bir talep görmesi ile de saç ekim merkezlerine ve saç ekim yöntemlerine göre değişiklik göstermektedir.

Greft sayısına göre saç ekim fiyatları belirlenmektedir ve uygulanacak seansa göre de saç ekim fiyatları değişmektedir. Bir başka etkileyen faktör ise saç ekim tekniğidir. Hangi teknik uygulanacaksa fiyat ona göre değişkenlik gösterir. Saç dökülmesi artık sorun değildir.

Kaş Ekimi İşleminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Kaş ekiminde gerek saç köklerinin aralıkları, gerek dizilimleri, gerek kılların çıkışı ve yönü gibi faktörlerin en doğal ve işlemin en başarılı hal alması için hekimin konusunda uzman olması gereklidir. Kaş ekimi sırasında lokal anestezi uygulandığından hastada herhangi bir ağrı yaşanmaz. İşlem sonrası hastadan güneş ışığına maruz kalmaması, denizden ve havuzdan uzak durması ve yoğun spor aktivitesinde bulunmaması önerilir.

Kaş ekimi işlemi merkezimizde yaptığımız en sık uygulamalardan biri olup, uzman doktorumuz ve ekibi tarafından gerçekleştirilir. Yapılan ön görüşme ve muayenede kaş biçimi hakkında net bir karar verilip operasyon aşamasına geçilir. İşlemler hijyen bir ortamda yapıldığından herhangi bir enfeksiyon riski yaşanma olasılığı yoktur. Ekilen kaşlarda ilk seanstan sonra bir miktar dökülme yaşanması normal bir gelişmedir. Bu konudaki bilgilendirmeler hastaya en ayrıntılı şekilde tarafımızdan verilir.

Kaş ekimi operasyonunun başarılı olması demek, hastanın istediği kaş şekli ile uyum sağlaması ile başlar. Bu uyumun sağlanabilmesi için de ön muayenede doktor ile olan dizayn işlemlerinde ortak bir kanıya varılmasından geçer. Kaş modeli kişinin yüzüne uygun belirlenmelidir.

Kaş ekimi tamamlandıktan sonra en dikkat edilmesi gereken nokta hijyen kısmıdır. Ekim yapılan bölgenin korunmaya alınması en önemli detaydır. Bölgenin su ile teması kesinlikle olmamalıdır. Krem, losyon veya kozmetik malzeme kullanımı olmamalıdır. Kaş ekimi yapıldıktan sonra kaşlarda dökülme olmaz. Sadece kaşların daha sıkılaşması için bir sonraki sene de bu işlem tekrarlanabilir.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Kaş Ekimi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now Button
×