0312 419 00 50

Sosyal Medyada Biz}

Kampanyalarımız Devam Ediyor
Özel Esmerlife Polikliniği Lazer Epilasyon, Ücretsiz Test Seansları ve Fırsatlardan Yararlanmak İçin Lütfen İletişime geçiniz.
İletişim İçin Tıklayınız

Kaş Şekillendirme

Kaş Şekillendirme

KIL TEKNİĞİ İLE KAŞ ŞEKİLLENDİRME NEDİR?

Kıl Tekniği ile Kaş Şekillendirme; Şekilsiz görünen, bir türlü uzamayan, uzadığı zaman şekil vermekte zorlandığımız, yüz hatlarına uygun ve dış görüntüsünü bozmayacak şekilde kaş şekillendirmektir. Son zamanlarda yaygınlaşan ve neredeyse kadınların gözdesi haline gelen en son tekniklerden biri de Kıl tekniği ile kalıcı kaş kontörü, kalıcı makyaj (mikro pigmentasyon), kaş şekillendirmesi ya da bilinen bir diğer ismiyle kaş dövmesi yapılmasıdır.

Uygulama tamamen doğal kıl efekti verilerek yapıldığı için kalıcı makyaj ile yapılan ya da kalıcı dövme ile yapılan kaş uygulamalarından çok daha doğal bir görüntüye kavuşturur.

Uygulama kesinlikle işinin profesyonelleri tarafından, steril ve hijyenik ortamlarda yapılmalıdır. Aksi takdirde, yanlış yapılan bir uygulama, hatalı renk kullanımı, doğru şekil verilmemesi gibi durumlarda yüzünüzün doğallığı, bakışınız, size verdiği ifade tamamen ters bir etki yaratacaktır. Ve hiçbirimiz katı görünümlü, yüz tipimize, yaşımıza, cilt rengimize uymayacak bir görüntüye ve yüzümüzün en çok dikkat çeken ve yüz hatlarımıza anlam katan kaşlarımızın doğallığını bozmak ve kötü bir görüntüye sahip olmak istemeyiz.

KIL TEKNİĞİ İLE KALICI KAŞ MAKYAJI, KAŞ KONTÖRÜ NASIL YAPILIR?

Kıl tekniği ile kaş kontörü şekillendirmesi uygulama öncesi kaşınıza uygun olabilecek renk, ve uygulama sonrası elde edilecek renk size gösterilir. Yüz hatlarınıza uygun olarak kaş çizimleri yapılır. Seçim yapıldıktan sonra uygulamaya başlanır.

KIL TEKNİĞİ İLE KAŞ ŞAKİLLENDİRME KİMLER İÇİN UYGUN OLABİLİR?

  • Kaşlarının seyrekliğinden şikayetçi olanlar,
  • Doğal ve gür görünümlü kaşlara sahip olmak isteyenler,
  • Bozuk kaş şeklini güzelleştirmek isteyenler,
  • Kısmen eksik olan kaşları gürleştirmek isteyenler,
  • Kemoterapi sonrası kaş dökülmesi yaşayanlar,
  • Aynı sorunları yaşayan erkeklerin de tercih edebileceği bir yöntemdir.

Kaş Kontörü, tamamen doğal kaş görüntüsüne sahip olmak isteyen herkes kıl tekniği ile yapılan uygulamalardan memnun kalabilir.

UYGULAMANIN KALICILIĞI NE KADARDIR?

Ömür boyu süren bir uygulama değildir. Uygulamanın kalıcılığı 2 ile 5 yıl arasında değişmekte olup, uygulama sonrasında gerekli rötuşlar ile tekrardan canlılık kazandırılabilir. Uygulama sonrasında çok fazla güneşte kalmamanız, yüksek koruma faktörlü krem sürmeden güneşe çıkılmamalı, solaryuma girecek dahi olsanız kaşınızı ışınlardan korumanız gerekmektedir. Uygulamanın canlılığını ve doğallığını kaybetmemesi için dikkat etmeniz gereken hususlardandır. Doğal görünümlü kaşlara sahip olmak ve bakışlarınıza daha da anlam katmak için kıl tekniğini denemenizi tavsiye ederiz.

UYGULAMA SÜRESİ NE KADARDIR?

Uygulama süresi, ortalama 1 saattir.

RENGİN OTURMASI NE KADAR SÜRER?

Rengin oturması, cilt içinde tam olarak olgunlaşması iki hafta kadar sürer. İyileşme sürecinde, cilt üzerinde yeni bir deri tabakası oluşacağı için renk çok koyu görünebilir. Bu da geçicidir. 15 gün ile 1 ay arasında bir süre içinde renk istenilen haline kavuşur.

PEKİ KIL TEKNİĞİ İLE KAŞ ŞEKİLLENDİRME ZARARLI MIDIR?

Zararları nedir diye merak edenlere ise, kullanılan maddeye alerjik hassasiyetiniz dışında herhangi bir yan etkisi veya zararı söz konusu değil.

İŞLEM SONRASI KIZARIKLIK VE YANMA OLUR MU?

Uygulamadan sonra; hafif bir yanma hissi, geçici bir kızarıklık veya hafif şişkinlik görülebilir. Bu tepkiler doğaldır. Buzla kompres yapılarak kısa sürede geçirilir.

İŞLEM SONRASI NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Uygulama yapılan bölgeye bir süre su değdirilmemesi gerekir. Bu süre cilt tipine bağlı olarak değişir. İki hafta kadar sauna, hamam gibi sıcak ve buharlı ortamlardan uzak durulmalıdır.

bakiniz

Merhaba EsmerLife Polikliniği Fiyat Talep Formunu Doldurarak Hizmetlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi Alabilirsiniz.

ADINIZ SOYADINIZ(gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon (gerekli)

Bayanlar İçin

 Tüm Vücut Bayan
 Tüm Bacak Bayan
 Alt Bacak Bayan
 Üst Bacak Bayan
 Tüm Kol Bayan
 Yarım Kol Bayan
 Kol Altı Bayan
 Genital Bölge Bayan
 Bikini Bayan
 Göbek Bayan
 Sırt Bayan
 Göğüs Arası Bayan
 Göğüs Ucu Bayan
 Yüz Bayan
 Bıyık Bayan
 Çene Bayan

Erkekler İçin
 Sakal Üstü Erkek
 Kulak Erkek
 Boyun Erkek
 Ense Erkek
 Kaş Erkek
 Tüm Sakal Erkek
 Tüm Kol Erkek
 Yarım Kol Erkek
 Göğüs Erkek
 Sırt Erkek

Ek Olarak Eklemek İstedikleriniz Varsa

Bir Önceki Yazımız Olan Power Plate Nedir? Faydaları Nelerdir? Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

28 Haziran 2015
2.804 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN