0312 419 00 50
trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız
Lazer Epilasyon İle Kıl Dönmesi Tedavisi
Lazer Epilasyon İle Kıl Dönmesi Tedavisi

Kıl Dönmesi Tedavisi

Kıl dönmesi günümüzde oturarak çalışanlar olmak üzere her yaştan insanın problemi olmaya başladı. Yaşam kalitemizi bozan, verimliliğimizi düşürür ve sıkıntılı bir durumdur. Kalıcı Lazer Epilasyon için gelen hastaların bir çoğu kıl dönmesinden kurtulmak isteyenlerdir.

  • Kıl dönmesi ve batıklara, kadınlarda daha fazla kalça, bacak arkası, kasık, genital bölge ve koltuk altında rastlanır.
  • Erkeklerde ise özellikle kuyruk sokumu ve boyunda sorun haline gelir.
  • Genellikle 15-30 yaş arasında görülür.
  • Kilolu ve terleyen kişilerde, kuyruk sokumunda kıl batması fazladır.
  • Uzun süre ve özellikle oturma şekli, sorunun ortaya çıkmasını kolaylaştırır.
  • Dar giysiler sürtünme ve terlemeyi arttırdığı için kıl batmasına zemin hazırlar.

Lazer Epilasyon Nedir Nasıl Yapılır?
BENZER TEDAVİLER
Lazer Epilasyon Nedir Nasıl Yapılır?
Lazer epilasyon, lazer ışının değişik ve farklı dalga boyları kullanılarak istenmeyen tüy ve kıllardan uzun süreli ya da kalıcı olarak kurtulmak amacı ile kullanılan cilt tedavisidir.

Kıl Dönmesi Neden Olur?

Bazen, özellikle ağda, sir ve tıraştan sonra yeniden uzamaya başlayan kıl gövdesi, derinin yüzeyine ulaşamadan gömülür ve derinin içine doğru büyümeye başlar. Deri, kıl gövdesini bir yabancı olarak algılayarak savunmaya geçer ve iltihap oluşturur. Bu sorun derinin tıraş edildiği bölgelerde (sakal, kasık, makat) daha sık karşımıza çıkar.

Bazen de baş, ense ve sırttan dökülen kıllar kalçaların arasına sıkışır. Yürürken veya otururken sürtünmeye başlar. Sonra da bir matkap ucu gibi cildi deler, altına girip, orada yumaklaşır. Ardından da ciddi bir şekilde acı veren enfeksiyon gelişir. Kıl dönmesine yatkın olanların temizliğe çok dikkat etmeleri gerekir. Çünkü ölü derilerin temizlenmesi, kıl dönmesini bir ölçüde önler. Cildi nemlendirmek de önemlidir. Kılların yön değiştirmesini kısmen önler.

Kıl Dönmesi Nasıl Tedavi Edilir?

Sorunu kökten çözün. Kıl dönmesinin en güncel tedavilerinden biri, ters büyüyen kılların sayısını azaltan kalıcı Lazer Epilasyondur. Kıl dönmesi henüz iltihaplanmadan, daha başlangıçta iken yapılırsa sorunun büyümesini önler. Ancak ne yazık ki, genelde bu hastalar Doktora kıl dönmesi kistleştikten veya cilt lekesi bıraktıktan sonra giderler.

Oysa bu aşamada Doktorun yapabileceği fazla bir şey kalmamıştır. Kıl anatomisi bozulduğu için sorunu sadece cerrah çözebilir. Öte yandan, ameliyat olunsa da, kıl dönmesi tekrarlama ihtimali olan bir hastalıktır. Bu nedenle ameliyat yarası iyileştikten sonra bölgeye lazer epilasyon yapılması tekrarlama ihtimalini büyük ölçüde ortadan kaldırır. Kıllarımızdan köklü bir şekilde kurtulmanın tek yolu, kalıcı Lazer Epilasyon yaptırmaktır.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Lazer Epilasyon ile Kıl Dönmesi Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

Bayanlar İçin

Tüm Vücut Bayan
Tüm Bacak Bayan
Alt Bacak Bayan
Üst Bacak Bayan
Tüm Kol Bayan
Yarım Kol Bayan
Kol Altı Bayan
Genital Bölge Bayan
Bikini Bayan
Göbek Bayan
Sırt Bayan
Göğüs Arası Bayan
Göğüs Ucu Bayan
Yüz Bayan
Bıyık Bayan
Çene Bayan

Erkekler İçin

Sakal Üstü Erkek
Kulak Erkek
Boyun Erkek
Ense Erkek
Kaş Erkek
Tüm Sakal Erkek
Tüm Kol Erkek
Yarım Kol Erkek
Göğüs Erkek
Sırt Erkek

ETİKETLER

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now Button
×