0312 419 00 50
trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız
Kimyasal Peeling

Kimyasal Peeling Nedir?

Kimyasal Peeling bir veya birkaç kimyasalların deriye uygulanması ile deride kontrollü hasar oluşturulması ve sağlıklı bir derinin ortaya çıkmasını sağlayan bir yöntemdir. Kimyasal peeling de amaç çeşitli lezyonların tedavisini sağlamaktır. Kimyasal peeling deriyi canlandırır, cildi gençleştirir ve yüzeysel tabakaların soyulmasını sağlayarak daha temiz bir cilt elde edilir.

Kimyasal Peeling Nasıl Yapılır?

Hastanın derisinin durumuna göre solüsyon seçilir. Daha sonra hastanın uygulama yapılacak olan yüzü temizlenir. Dudak, burun ve göz kenarlarına koruyucu krem sürülür. Ayrıca peeling hastanın cilt yapısına göre özel olarak hazırlanır. Uzmanlarımız tarafından peeling hastaya uygulanır ve ciltteki ölü deri soyularak işlem tamamlanır. Hasta direk güneş ışığından kaçınmalı ve tedavi sonrasında uzmanların uyarılarını dikkate alması gerekir.

Mavi Peeling
BENZER TEDAVİLER
Mavi Peeling
Mavi Peeling cilt dokusu üzerinde çeşitli derinliklerde kontrollü hasar oluşturarak cilt hücrelerinin rejenerasyonu ile sağlıklı deriyi ortaya çıkarmaktadır.

Kimyasal Peeling Avantajları

Kişinin durumuna göre yüzeysel orta ve derin kimyasal peeling işlemi yapılmaktadır. Size en uygun işlem seçildikten sonra cildinizdeki ölü derilerden ve akne izlerinden kurtulmuş olursunuz. Bu işlemi uzman kişiler tarafından yaptırmak önemlidir. Dolayısıyla uzman kişilerimiz sizin için en uygun işlemi seçecektir.

Kimyasal Peeling Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler?

  • Yüksek korumalı bir güneş kremi alıp cilt güneş ışığından korunmalıdır.
  • Cildinizi tahriş edecek şeylerden kaçınılmalı.
  • Kabuklanan deriyi koparmamalı.
  • Cilt her kuruduğunda nemlendirici sürmemeli.
  • İşlemden sonra 2 gün havuza girmemeli.

Kimyasal Peeling Yaptıranların Yorumları

Kimyasal Peeling Ağrılı Bir Tedavi midir?: Yüzeysel ve orta derinliklerde uygulanan kimyasal peelinglerde tedavi sırasında ve sonrasında ciltte hafif ve orta şiddette yanma hissi duyabilir. Ağrıyı azaltmak için kişiye duruma göre anestezik krem uygulanabilir. Derin yapılacak olan peeling işlemi ise ağrılı bir cilt soyma işlemidir. Dolayısıyla kişiye lokal anestezi uygulanır.

Kimyasal Peeling Fiyatları

Daha pürüzsüz bir cilde sahip olma imkanı tanıyan kimyasal peeling fiyatları uzmanlarımız tarafından yapılacak olan işleme göre değişiklik gösterir. Daha fazla bilgi almak için polikliniğimizi arayabilir ya da bizleri ziyaret edebilirsiniz.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Kimyasal Peeling Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
×