0312 419 00 50
trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız
Lazer Epilasyon
Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Nedir?

Acılı ve zahmetli işlemlere alternatif olarak yaygın olarak tercih edilmeye başlanılan Lazer Epilasyon teknolojisi ile istenmeyen tüy probleminin önüne geçmek mümkündür. Etkili ve kalıcı sonuçlar ortaya çıkaran lazer sistemi ile pürüzsüz bir cilt yapısına sahip olmak kaçınılmazdır.

Farklı cilt tiplerine ve farklı kıl karakterlerine göre sınıflandırılan lazer teknolojileri ile güvenli ve konforlu tedavi olanağı sunan bu sistemler, cilt ve cilt altı dokularında bulunan ter bezlerinde herhangi bir zarar oluşturmadan direkt olarak kıl kökleri üzerinde etkinliğini göstererek kıl köklerinde tahribata yol açmakta ve tüylenme probleminin önüne geçmektedir.

Lazer teknolojisi içerisindeki son sistem lazer epilasyon cihazları ile kıl köklerini hedef alarak cilt rengine ve kıl karakterlerine uygun lazer tedavisi seanslarının oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca randevu talebinde bulunmak ya da Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Tarama Leda Lazer Epilasyon
BENZER TEDAVİLER
Tarama Leda Lazer Epilasyon
Tarama Leda Lazer Epilasyon vücütta istenmeyen tüylerin tarama (scanner) tekniği ile hızlı ve maksimum fayda sağlanarak kıl köklerine uygulanması yöntemidir.

Lazer Epilasyon Etki Mekanizması

Lazer teknolojisi, ışıktan farklı bir karakterde lazer ışının tek bir dalga boyu ile düz bir demet şeklinde cilt altına yayılması esasına göre çalışmaktadır. Işın ve deri arasındaki uygun etkileşimi sağlayan ve ciltteki istenmeyen tüyleri yok etme amacı ile çalışan etki mekanizması ultraviyole ışıklar ile kontrollü atışlar yapılmasına olanak sunmakta ve kıl köklerinde ısı artışına yol açarak kökler üzerinde tahribat oluşturmaktadır. Bu tahribat sonucunda da kıllar yok olmakta veya uzama özelliklerini yitirmektedirler.

Lazer Epilasyon Teknolojileri

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer Epilasyon tedavisi birbirini izleyen seanslar şeklinde uygulanmaktadır. Her bir seansta tüylerin kısaltılarak temizlenmesi istenilmektedir. Ancak kesinlikle kılların köklerinden koparılmaması yalnızca traş yöntemi ile temizlenmesine dikkat edilmelidir.

İşlem esnasında lazer cihazının başlığı ile tedavi bölgesine tarama atışları yapılmaktadır. Bu atışlar ve işlem tekniği kullanılan lazer teknolojisinin sistem başlığına göre değişiklik gösterebilmektedir. Uygulama bölgesinin genişliğine ve kıl karakterlerine göre ortalama birkaç dakikadan birkaç saate kadar sürebilen bu işlemin tamamlanmasının ardından bir sonraki seansa kadar tüylerin kendiliğinden dökülmesi beklenmektedir.

Tedavi seansının tamamlanmasının ardından sosyal ve profesyonel hayata hemen dönmek mümkündür. Ancak ilk 24 saat içerisinde tedavi bölgesine sıcak su temasından kaçınılması, bölgenin kaşınarak tahriş edilmemesi ve kimyasal ürünlerin bölgeye uygulanmaması önerilmektedir. Bu işlemler tedavinin etkinliğini azaltabileceği gibi bir sonraki seans tarihinin değişmesine yol açabilmektedir.

Uygula sonrasında kıl köklerinin etrafında görülen kızarıklıklar ve şişlikler işlemin etkinliği sonrasında beklenilen durumlardır. Kendiliğinden geçebildiği gibi bu etkilerin hafifletilebilmesi için soğuk uygulaması yapılabilir. Ancak nemlendirici veya solüsyon gibi kremlerin kullanılmasından kaçınılmalıdır.

Lazer Epilasyon Seans Süresi ve Sayıları

Seanslar şeklinde uygulanan Lazer Epilasyon tedavisinin planlamaları kıl karakterine, cilt rengine ve uygulama bölgesine göre yapılmaktadır. Bu nedenle tedavi süreleri ve seans sayıları birbirinden farklılık göstermektedir. Ayrıca seanslar sonrasında görülen etkiler de seans sayılarının değişmesinde ya da arttırılmasında önemli rol oynamaktadır.

Tüm bunların dışında lazer tedavisinin bir sonraki seansı için kılların kendiliğinden dökülmesi ve yeni kıl çıkışının gerçekleşmesi beklenmektedir. Yeni kıl çıkışının gözlemlenmesi ile bir sonraki seans tarihi oluşturulmaktadır. Bu süre ise genellikle 6 – 8 hafta arasındadır.

Lazer Epilasyon Etkinliği ve Kalıcılığı

Lazer Epilasyon tedavisinin etkinliği ve kalıcılığı cilt tipine, kıl folikülünün karakterine, uygulama alanına ve diğer genetik özelliklere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu nedenle tedavi hasta tatmininin sağlanması amacını taşımaktadır. Ayrıca ön kontrol esnasında yapılan test atışları ile kıl ve ten rengine uygun belirlenen lazer teknolojisi ile doğru tedavi planlaması sonrasında kıl köklerindeki tüy üretiminin kalıcı ve etkili bir şekilde durdurulması mümkündür. Net bir ifade ile cilt özelliklerinin ve kıl yapısının epilasyon başarısında önemli bir rolü bulunduğunu söylemek mümkündür.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

Bayanlar İçin

Tüm Vücut Bayan
Tüm Bacak Bayan
Alt Bacak Bayan
Üst Bacak Bayan
Tüm Kol Bayan
Yarım Kol Bayan
Kol Altı Bayan
Genital Bölge Bayan
Bikini Bayan
Göbek Bayan
Sırt Bayan
Göğüs Arası Bayan
Göğüs Ucu Bayan
Yüz Bayan
Bıyık Bayan
Çene Bayan

Erkekler İçin

Sakal Üstü Erkek
Kulak Erkek
Boyun Erkek
Ense Erkek
Kaş Erkek
Tüm Sakal Erkek
Tüm Kol Erkek
Yarım Kol Erkek
Göğüs Erkek
Sırt Erkek

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now Button
×