0312 419 00 50
trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız
Lazer Epilasyon Nedir?
Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon, tüy sorunu olan kadın ve erkekler için geliştirilmiş lazer ışının kıl köküne etkisine dayanan tüy dökücü bir lazer teknolojisidir. Bu lazer teknolojisi belli bir kesime hitap etmekte geriye kalan kişiler için uygun değildir. Eğer bu kesim içerisinde yer almıyorsanız lazer epilasyon yapmanız mümkün değildir.

Lazer Epilasyon Hangi Durumlarda Uygulanmaz?

Kişi eğer bir hastalık durumundaysa ya da vücudu lazer epilasyona uygun değilse eğer lazer epilasyon onun işçin tehlikeli olabilir. Tehlikeli olmasının sebebi vücudun vereceği tepkidir. Bazı durumlarda ağır yaralanmalar ve hasarlarla dahi karşılaşılabiliyor. Eğer doktorunuz yaptığı tahliller sonucunda lazer epilasyonun uygun olmadığını ve yapamayacağını söylüyorsa lazer epilasyona kalkışılmamalıdır.

Aynı zamanda doktorun bu teşhisi koyması adına uzman bir doktor ve işinin en iyisi kliniklerden yardım alınmalıdır. Aksi takdirde deneyimsiz bir doktor tahlil ve test yapmadan hemen lazer epilasyon uygulamayı tercih edecektir. Bunun için oldukça temkinli ve dikkatli olunmalıdır. Kısacası lazer epilasyon hastalara uygulanırsa tehlikeli sonuçlar ile karşılaşılabilir. Lazer epilasyon her şeyden önce eğer uygun doktor tarafından yapılmazsa sonucu kötü olabilir.

Ütüleme Lazer Epilasyon
BENZER TEDAVİLER
Ütüleme Lazer Epilasyon
Ütüleme Lazer Epilasyon vücudun tüm bölgelerinde deriyi tanımlandığı için koyu ve açık ten rengi yapmaksızın tüm vücut bölgelerine uygulanabilir özelliktedir.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanır?

Lazer Epilasyon, aslına bakılırsa sadece bazı kişiler dışında ve bazı durumlar dışında herkese uygulanabilir. Bu kişi ve hastalıklar;

Hamile olanlar ve hamile olması muhtemel olan kişilere uygulanmamaktadır. Beyaz, sarı ve kırmızı kıllı kişilere lazer epilasyon işleminin uygulanması bir sonuç ve etki vermeyecektir. Çünkü epilasyon aletleri kıl kökünde bulunan siyah pigmentlere etki eder ve bundan dolayı da bu renkte kıllara sahip kişilerde lazer epilasyon, işlemi etki göstermez.

Ayva Tüyüne benzeyen tüy ve kıllarda lazer epilasyonun etki etmediği kıl tipleri arasında yerini almaktadır. Epilasyon aletleri kalın ve siyah tüylere eti edeceğinden dolayı ince ve zayıf bir yapıya sahip olan kılları yok etmeyecektir. Bu yüzdende birçok doktor yüz bölgesinde bulunan kılları alma taraftarı değildir. Siyah tüyler ve aynı zamanda kalın tüylerin dibi daha iyi ve etkili yanarken ince tüylerde yanma etkisi azdır. Bu yüzden pek etkili olmaz. Bazı kişilerde ince ve zayıf olan kıllara eğer epilasyon uygulanırsa kıllar gürleşip, kararabiliyor. Bu yüzdende yüz kısmına lazer epilasyon genellikle yağılmamaktadır.

Hormon sorunu olanlarda tine lazer epilasyon işlemi göremeyen kişiler arasındadır. Kişinin eğer hormonsal bozuklukları bulunuyorsa lazer epilasyon işlemi işe yaramaz ve bu sebepten dolayı da doktorlar genellikle hormon sorunu olanları lazer epilasyona yönlendirmez. Hormon bozukluğu bulunan kişiler erkek gibi kıllanmalar yaşadığından dolayı da lazer epilasyonların yapabileceği pek bir şey yoktur. Aslına bakılırsa lazer epilasyon etki etse dahi seans süresi hiç tahmin etmediğiniz kadar uzayacak ve bu sebepten dolayı da hayatınıza olumsuz etkisi bulunacaktır. Bu sebepten ötürüde eğer lazer epilasyon hizmeti görülmek isteniyorsa hormonsal bozuklukların en kısa zamanda giderilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde lazer epilasyon işlemi uzayacak ve işe yaramayacaktır.

Cilt Kanseri sorunu yaşayan kişilerde lazer epilasyon işleminden mahrum kalmaktadır. Doktorlar özellikle cilt kanseri hastalığına sahip kişilerde bu işlemin olumlu sonuç verip vermeyeceğini dahi denememektedir.

Bronzlaşma ve esmerleşme gibi durumlarda da lazer epilasyon uygulanmaz. Çünkü lazer epilasyon esmer tenlerde ve güneşten, ışıktan etkilenmiş ciltlerde pek etkisini göstermemektedir. Bundan dolayı da kişini gerçek ten rengi ne ise o ten rengine geri dönene kadar lazer epilasyon işlemlerinden bir tanesi dahi uygulanamaz. Lazer epilasyon işlemi esmer tenlerde daha etkili diye bilinse de lazer epilasyon işlemi kesinlikle açık tenli kişilerde daha etkilidir. Bu yüzden eğer lazer epilasyon hizmeti alınacaksa solaryuma ya da bronzlaşmaya gidilmemeli, seanslara başlandıysa da dışarı çıkarken güneş koruyucusu kullanılmalıdır.

Yenilenmiş bir cilt için kullanmış olduğunuz cilt soyma ürünleri de lazer epilasyon işleminin önüne geçmektedir. Lazer epilasyon işlemi deriye edile ateşler il yapıldığından dolayı soyulmuş olan deride etkisi geri tepebilir. Bu yüzden eğer bu tür bir kozmetik ürünü ya da bitkisel bir formül uygulanıyorsa eğer yüz toplanana kadar lazer epilasyon işleminden uzak durulmalıdır. Aynı şekilde 15 gün beklenmeli ve ardından lazer epilasyona başvurulmalıdır. Çünkü dediğimiz gibi cilt inceldiğinden dolayı içeride bulunan özel doku ve organlara zarar verebilir.

Lazer Epilasyon içinde elbette bir yaş sınırı bulunmaktadır. Eğer 18 yaşının altındaysanız lazer ışınları sizi kötü etkileyebilir. Bu sebepten ötürüde 18 yaşına girdikten sonra lazer epilasyon uygulanmalıdır.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

Bayanlar İçin

Tüm Vücut Bayan
Tüm Bacak Bayan
Alt Bacak Bayan
Üst Bacak Bayan
Tüm Kol Bayan
Yarım Kol Bayan
Kol Altı Bayan
Genital Bölge Bayan
Bikini Bayan
Göbek Bayan
Sırt Bayan
Göğüs Arası Bayan
Göğüs Ucu Bayan
Yüz Bayan
Bıyık Bayan
Çene Bayan

Erkekler İçin

Sakal Üstü Erkek
Kulak Erkek
Boyun Erkek
Ense Erkek
Kaş Erkek
Tüm Sakal Erkek
Tüm Kol Erkek
Yarım Kol Erkek
Göğüs Erkek
Sırt Erkek

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now Button
×