0312 419 00 50
trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız
Lipo Lazer Nedir Nasıl Yapılır?
Lipo Lazer Nedir Nasıl Yapılır?

Lipo Lazer

Lipo Lazer ile uygulanan Lipo Lazer yağ eritme yöntemi, Vücudunuzda bulunan ve diyet  egzersiz gibi yöntemlerle verilemeyen kalıcı ve inatçı aşırı kiloların bölgesel zayıflama yöntemiyle eritilmesini sağlayan bir tür ameliyatsız estetik zayıflama yöntemidir. Bu yöntem ile yağ hücrelerinin hücre çeperlerine yüksek frekanslı lazer dalgaları yollanmakta ve hücre duvarı yıkılarak yağ hücrelerinin doku içerisinde parçalanması sağlanmaktadır. Yağ hücreleri derinin hipoderm tabakasında bulundukları için bu yüksek frekanslı lazer ışınları, derinin iç katmanlarına odaklanmaktadır.

Lipo Lazer Nedir?

Lipo Lazer, lazer ışığı ile doğrudan yağ hücresi zarının patlatılması esasına dayanır. Yurt dışında  laser assisted liposuction olarak ta bilinen Lipo Lazer, Lazer Liposuction, Smart Lipo ve Vaser Lipo gibi farklı tekniklerle uygulanmaktadır. Bu yöntem, liposculpture (vücut şekillendirme) uygulamalarında devrim niteliğinde yenilikçi bir prosedürdür.

Cilt gevşekliği ve bölgesel yağlanma gibi problemlerin giderilmesinde etkin olarak kullanılan bu tedavi yöntemi ile basen, karın, bel gibi yağ biriken bölgelerde ve ayrıca yüz bölgesi, çene altı gibi cilt gevşekliği olan bölgelerde etkin sonuç alınmaktadır. Bunun yanı sıra kol-bacak içleri, uyluk içi, diz içi, ayak bileği ve bacak bölgesine de uygulama yapılmaktadır. Lokal anestezi ile tek seansta kana olmaksızın ve günlük hayatınızı etkilemeden sonuç alınmaktadır.

Lipo Lazer yöntemi sadece cilt altında biriken yağı yok etmekle kalmaz aynı zamanda ciltteki kollajen üretimini artırarak cildin daha gergin ve genç görünmesini de sağlar.

Velashape
BENZER TEDAVİLER
Velashape
Velashape bölgesel yağlanma ve selülit tedavilerinde başarılı sonuçlar ortaya çıkaran vücudu şekillendirme amacıyla kullanılan gelişmiş bir teknolojik cihazdır.

Lipo Lazer Cihazı Kullanım Amacı

  • Bölgesel yağ fazlalığının giderilerek vücuda şekil verilmesi amacıyla karın, basen, bel vb. gibi bölgelerde,
  • Gevşek olan ciltte gerginlik elde edilmesi amacıyla yüz, boyun, kol içi, bacak içi, karın gibi bölgelerde,
  • Terlemenin yok edilmesi amacıyla koltuk altında kullanılmaktadır.

Lipo Lazer Avantajları

Lipo Lazer oldukça etkili, kanamayı önleyen (hemostatik), kısa sürede iyileşmeye olanak veren ve bandajlama süresinin çok kısa olduğu bir uygulamadır. Uygulama sonrası ise hasta günlük hayatına, işine veya sosyal hayatına hemen dönebilir. Bununla birlikte sonuç yavaş yavaş (2-4 ay arasında) ortaya çıkacağı için uygulama yaptırdıklarını söylemezlerse kimse bunu anlayamayacaktır.

Lipo Lazer Etkileri

Lipo Lazer işleminin uygulandığı bölgede temel olarak 3 etkisi vardır. Lipo lazer ışığının kanülden çıktığı bölgedeki Fotomekanik etki sonucu bu bölgedeki yağ hücrelerinin zar bütünlüğü bozulur. Hücrelerin içerdiği yağ, hücreler arası alana akar. Bu etki sonucunda uygulama yapılan ciltte belirgin bir toparlanma ve gerilme elde edilir.

Lipo Lazerin Sağladığı Yararlar

Bu etkiler sayesinde Lipo Lazer az invaziv (travmatik) ve etkili bir yöntemdir. Uygulama sonrasında liposuction aksine uzun süre korse giyilmesi gerekmez, bölgeye göre sadece 4-7 günlük korse giyilmesi yeterlidir. Tekrarlamak gerektiğinde liposuctiondaki gibi ilkinden daha travmatik bir prosedür değildir. Ayrıca klasik liposuction metodlarıyla vücut şekillendirmenin zor olduğu kol içleri, çene altı, boyun, üst karın bölgesi, sırt, ayak bilekleri gibi bölgelerde dahil olmak üzere tüm vücut bölgelerine rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Lipo Lazer Kimlere Uygulanabilir?

Lazer Lipoliz, özellikle :

  • Birkaç bölgesinde az veya orta düzeyde yağ fazlalığı olan;
  • Boyun ve yüz cildinde gevşeklik ve çene altında yağlanma olan,kol içinde yağlanma ve ciltte gevşeklik olan, bacak içinde yağlanma ve ciltte gevşeklik olan;
  • Koltuk altında terleme şikayeti olan hastalar için idealdir.

Lazer Lipoliz ile Liposuction Arasındaki Farklar

Klasik liposuction işleminde o bölgeye tekniğe göre değişmekle birlikte sıvı verilir ve sonra yüksek bir negatif basınçla yağlar çekilir. Liposuction işlemi genelde hastanede ve narkoz altında yapılır. 10-15 gün süren morluk görülebilir. Sonrasında ise uzun süre (4-6 hafta) korse kullanmak gerekir. Hafif liposuctionda bile 3-4 günlük bir toparlanma süreci gerekir.

Lazer lipolizde ise hasta uygulama yapıldıktan sonra hemen işine dönebilir. Günlük hayatından hiç ayrı kalması gerekmez. Az travmatik bir uygulama olduğu için iyileşme süreci klasik liposuctiona göre çok daha hafiftir.

Lipo Lazer Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazer Lipolizin 10 gün sonrasında başlanacak ve hastalara lenfatik drenajı sağlayıp , ödemi azaltan, cilt tonusunu olumlu yönde arttıran Triactive gibi soft masaj uygulaması sonuçları daha da mükemmelleştirecektir. Her uygulamada olduğu gibi bu uygulamada da tekrar aynı bölgede yağlanma olabilir. Uygulama sırasında yok edilen yağ hücreleri geri gelmez. Ancak hasta gereğinden fazla kalori alırsa kalan yağ hücrelerinde hacim olarak artış olabilir. Bu tarz durumlarda işlemin tekrarlanması gerekir. Bu sebeple her zaman hastalarımıza uygulama sonrası spor yaparak ve gıda alımında aşırılıkları varsa bunları azaltarak elde edilen sonucu korumalarını tavsiye ediyoruz.

Bölgesel İncelmede Slimlipo Nasıl Uygulanır?

İşlem yapılacak bölge belirlendikten sonra bölgeye lokal anestezi uygulanır ve yağlara özel bir solüsyon verilir. Amaç sadece yağların yönteme uygun hale gelmesini ve sıvılaşmasını sağlamaktır. Ardından slimlipo’nun sadece yağ hücrelerine duyarlı lazer ayarlamaları yapıldıktan sonra son derece ince bir kanülle yaklaşık birkaç mm’lik kesikten içeri girilir ve lazer o bölgedeki yağları eritir.Yağlar özel bir şırınga ile aynı kesikten alınır. Slim lipo aynı zamanda cildi geren ayrı bir lazer başlığına sahip. Cilt bu lazer ile gerilir.Bu işlem yaklaşık bir saat sürer.

Gıdı Bölgesinde Slimlipo Nasıl Uygulanır?

Gıdı bölgesi birçok kişinin en çok rahatsız olduğu bölgelerden biridir. Ne kadar kilo verilirse verilsin boyun altı ve gıdı bölgesindeki yağlar istenilen şekilde yok olmaz ve kişinin gıdısı olduğundan daha kilolu bir görüntü yaratır. Bu bölge için şimdiye kadar estetik cerrahi birçok yöntem denenmiş bunlar tam olarak istenilen sonuç slimlipo ile alınmıştır. Gıdı ve gerekiyorsa biraz yukarı yanaklara doğru olan bölgeye lokal anestezi uygulanır. Özel kanüller yardımıyla bölgedeki yağlar alınır. Kanüllerin girdiği kulak arkasında bulunan küçük kesiklere birer dikiş atılır ve dikişler bir süre sonra kendi kendine yok oluyorlar ve izleri asla belli olmaz. Bu işlem yarım ya da bir saat arası bir zaman diliminde gerçekleştirilir. Bölgeye hafif bir bandaj uygulaması yapılır ve bandaj bir iki gün sonra alınır. Bandaj çıktıktan sonra şişkinlikler iner ve çene hatları son derece net hale gelir. Hasta hem daha zayıf hem de daha genç görünmeye başlar.

Lipolizin Kullanıldığı Diğer Bölgeler

Evet, ayak bileklerinde de mucizevi sonuçlar vermektedir. Bacak güzelliğinin en önemli sırrı da ince zarif ayak bilekleri. Ancak bazı kadınlar ne kadar kilo verirlerse de versinler ayak bileklerini inceltemiyor bu bölgedeki yağlardan kurtulamıyorlar. Lazer lipoliz ile bu bölgedeki yağlar alınıp ayak bileklerinin incelmesi sağlanıyor. Bunu başka bir yöntemle sağlamak neredeyse imkansız. Operasyondan hemen sonra günlük hayatınıza devam edebiliyorsunuz. Operasyondan sonraki 15 gün içinde hareketsiz bir şekilde ayakta durmamanız, ama bolca yürümeniz tavsiye edilir.

Erkeklerde Lazer Lipoliz

Yukarıdaki işlemler erkekler içinde uygulanabilir. Ancak erkeler için önemli bir problem olan jinekomastinin (erkek memesinin aşırı büyümesi) tedavisinde altın standart bir yöntemdir. Erkeklerde çok büyük görsel ve psikolojik problem yaratan bu bozukluğun tedavisinde lazer lipoliz çok başarılıdır. Büyüyen meme dokusu içinde bulunan çok miktardaki sert yağ dokusu klasik liposuction yöntemiyle alınamazken, lazer lipoliz bu yağların eritilerek alınmasına olanak sağlamaktadır. Sonuç olarak hastalarımız neredeyse hiç iz kalmadan, büyük problem olan aşırı büyümüş göğüslerinden yaklaşık 45 dakikada genel anestezi almadan kurtulmaktadır. Ertesi gün çok rahat bir şekilde işlerine dönebilmekteler.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Lipo Lazer Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now Button
×