0312 419 00 50
trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız
Medikal Cilt Bakımı
Medikal Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı Tedavisi

Medikal Cilt Bakımı tedavisi cildin yüzeyel ve derin temizliğinin yapıldığı ve cildin ihtiyaç duyduğu serumlar ile desteklendiği bir medikal estetik işlemdir. Bu işlem esnasında cilt problemi olarak sınıflandırılan siyah noktalara, makyaj kalıntılarına, cildin en üst katmanında bulunan ölü hücrelere ve cildi olumsuz etkileyen pek çok çevresel faktörlere değinilerek; cildin daha sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüm kazanması sağlanmaktadır.

Cilt problemine ve etki edilmek istenen olumsuz etkilere yönelik hazırlanan cilt bakımı planında ilk hedef cildin yüzeyel ve derin temizliğinin yapılması ile cilt sağlığının desteklenmesidir. Bu nedenle klinik uygulamalar esnasında kişiden kişiye değişiklik gösteren cilt problemlerinde profesyonel ürün ve teknolojik sistemler ile bütünleştirilmiş bakım olanağı sunulmaktadır.

Cilt temizliğinin yanı sıra cildin ihtiyaç duyduğu tüm özel bakımları sunan; cilt tipi ve cilt sorununa göre özelleştirilmiş bakım planı ile cilt sağlığını destekleyen cilt bakımı tedavisi öncesinde cilt analizi ile cilt problemlerinizin tespit edilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz. Ön kontrol için randevu talebinde bulunmak ya da Medikal Cilt Bakımı fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Kimyasal Peeling
BENZER TEDAVİLER
Kimyasal Peeling
Kimyasal Peeling bir veya birkaç kimyasalın deriye uygulanması ile deride kontrollü hasar oluşturarak sağlıklı cildin ortaya çıkmasını sağlayan bir yöntemdir.

Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Medikal Cilt Bakımı işleminde en önemli aşama cilt analizinin yapılmasıdır. Bu analiz muayene esnasında yapılmakta ve cilt tipi ile cildin ihtiyaçları belirlenerek kişiye uygun ürün ve sistemler tercih edilerek özelleştirilmiş bir medikal bakım planı oluşturulmaktadır.

Uygulama aşamasına geçilmesi ile birlikte ilk olarak cildi bakım işlemine hazırlamak ve cilt yüzeyini temizlemek için cilt tipine uygun ürünler ile arındırma işlemi yapılmaktadır. Daha sonrasında doku hücrelerinin yenilenmesini sağlamak ve aktive edebilmek için medikal peeling işlemine geçilmektedir. Bu peeling tedavisi derinin en üst katmanında bulunan ölü hücrelerin atılmasında oldukça etkili bir işlemdir.

Medikal peeling uygulaması sonrasında ölü hücrelerinden arındırılan cilde buhar terapisi uygulanmaktadır. Buhar terapisi ile gözenekler açılmakta ve cilt yumuşatılmaktadır. Bu yumuşatma işlemi siyah nokta problemlerinde cildin yağlarından arındırılması için oldukça önemlidir. Ayrıca cildin ihtiyaç duyduğu nem dengesini sağlayarak cilt katmanlarında oksijen miktarının artmasına yardımcı olmaktadır.

Temel cilt bakımı işleminin yapılması sonrasında Medikal Cilt Bakımı aşamasına geçilerek cilt altı sorunlarına etki etmek amacı ile serum terapileri yapılmaktadır. Bu serum terapileri cilt sağlığının yeniden kazanılmasına yönelik özelleştirilmiş ürünleri içermektedir. Daha sonrasında zenginleştirilmiş vitamin serumları ile bakım desteklenerek canlı, parlak, sağlıklı ve dinamik bir görünüm elde edilmektedir.

Serum desteği sonrasında cilt sorunlarını hedef alan maske uygulamasına geçilmektedir. Maske uygulaması ile cildin dinlendirilmesinin ardından ihtiyaç duyulan nemin yeniden kazandırılması için nemlendiriciler eşliğinde cilt masajı uygulanmaktadır. Daha sonrasında cildi UV ışınlarının zararlı etkilerinden korumak için güneş koruyucular sürülerek cilt bakımı uygulaması sonlandırılmaktadır.

Medikal Cilt Bakımı Sonrası Görülen Etkiler

Cildin kendini yenileyerek daha dinamik bir görünüm kazanmasını sağlayan medikal bakım uygulaması, çok kısa süreler içerisinde etkiler gösteren ve ilk uygulama sonrasında dahi pek çok cilt probleminin hafifletilmesini ya da ortadan kaldırılmasını sağlayan oldukça güvenilir ve başarılı bir işlemdir.

Medikal Cilt Bakımı işlemi sonrasında cilt kaybetmiş olduğu canlılığı yeniden kazanmaktadır. Özellikle kozmetik ürünlerin ve siyah nokta problemlerinin yol açtığı cilt problemlerindeki etkileri ortadan kaldırarak daha sağlıklı ve pürüzsüz bir görünüm elde edilmektedir.

Kullanılmış ürün ve serumlar ile cildin yağ, nem ve oksijen miktarını dengeleyerek çevresel ve genetik faktörlerden kaynaklı ortaya çıkan ince kırışıklık, mat görünüm, pigmentasyon sorunları gibi problemlerin belirgin derecede hafiflemesinde pozitif etkiler göstermektedir.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Medikal Cilt Bakımı Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now Button
×