0312 419 00 50
trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız
Mezoterapi

Mezoterapi Nedir?

Genetik ve yapısal nedenler, bazı hormonal hastalıklar, gebelik sonrası alınan kilolar, fiziksel aktiviteden uzak durmak gibi şeyler vücutta bölgesel yağlanmaya sebep olmaktadır.Mezoterapi bölgesel yağlanmanın yanı sıra selülit, bölgesel incelme ve saç tedavilerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Kilo oluşumu vücutta en çok karın ve basen bölgesinde olmaktadır. Mezoterapide sorunlu olan bölgelere doktorlarımız tarafından kişiye özel olarak hazırlanan ilaçlar enjekte edilerek zayıflaması sağlanmaktadır. Bölgesel zayıflamada yağ kırıcı ilaçlar enjekte edilirken, selülit tedavisinde kan dolaşımını hızlandıran ilaçlar enjekte edilir.

Mezoterapi Nasıl Yapılır?

Mezoterapi vitaminlerin, aminoasitlerin, homeopatik ilaçların karışım halinde derinin orta tabakasına enjekte edilir. Bu karışımlar tedavi edilecek olan bölgeye göre seçilen ince iğne uçları ile enjekte edilir. Ayrıca uygulama yapılacak olan alan sterilize edildikten sonra soğuk hava aracılığıyla uyuşturularak ağrı en az seviyeye indirilir. Tedavinin seans sayısı; hastaya, hastalığına, enjeksiyon yapılacak olan bölgeye göre değişikler gösterir.

Mezoterapi Yaptıranların Yorumları

Mezoterapi Ağrılı mıdır?: Kişinin ağrı eşiğine göre değişiklik gösterir. Bazıları bu durumu sinek ısırığı şeklinde ifade etmektedir. Mezoterapi işleminde gerekli görüldüğünde bölgeye anestezik krem ya da buz uygulamaları yapılır. Hastanın konforu sağlanır.

Mezoterapi Kalıcı mıdır?: Bölgesel zayıflama için kişiye mezoterapi uygulandıktan sonra kalıcılık için uygun diyet ve spor yapmalıdır. Yöntem son derece pratik olup kişiye göre seans sayısı değişir.

Mezoterapi Fiyatları

Mezoterapi fiyatı kişiye uygulanacak olan yönteme göre değişiklik göstermektedir. Ön muayene ve fiyat bilgisi için polikliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Mezoterapi Yaptırmalıyım?

Selülit ve bölgesel zayıflamada kullanılan mezoterapi istenmeyen birçok durumdan kurtulma imkanı sağlar. Selülit özellikle ergenlik, hamilelik ve menopozda görülen cildin sıkılmasıyla portakal görünümünü veren bir rahatsızlık şeklidir. Bu görünümü yok etmede mezoterapi yöntemi uzmanlarımız tarafından etkili bir şekilde kullanılır. Ayrıca bölgesel zayıflamada kullanılan mezoterapi ise estetik bir zayıflayıcı etki sağlayarak diyet ile birlikte istenilen görünüme kavuşulur. Sizin de rahatsızlık duyduğunuz deforme olmuş bölgelerinizden kurtulmak için seçebileceğiniz en iyi yöntemdir.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Konu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

 

Bir Önceki Yazımız Olan Kaş Kaldırma Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?