0312 419 00 50
trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız
Migren Tedavisi

Migren Tedavisi Nedir?

Migren bazen aniden bazen de tetikleyici bir durumla ortaya çıkan, orta ya da şiddetli baş ağrısıdır. Günlük hayatı olumsuz etkileyen kişiyi esir alan bu baş ağrısını belirlenen noktalardan yapılan küçük enjeksiyon uygulaması ile tedavi etmek mümkündür.

Migren Tedavisi Nasıl Yapılır?

Migren tetik noktaları belirlenerek alın, şakak, boyun, omuz bölgelerinde belirlenen noktalara işretler konulur. Küçük iğne girişlerinin yapılacağı yer önce antiseptik solüsyon ile temizlenir ve hijyen sağlandıktan sonra işleme başlanır.

Doktor tarafından belirlenen noktalardan küçük iğneler ile kaslarda gevşemeyi sağlayan dolgu tedavisi içerisinde kullanılan madde enjekte edilir, kaslar arasından beyne giden sinyaller kesilerek ağrı atakları engellenir. İşlem sonrası hafif kızarıklık ya da şişlik olabilir. Bu gibi durumlarda buz kompresi önerilir. Zamanla ağrı daha da azalarak süreç devam eder.

Dolgu İle Burun Kaldırma
BENZER TEDAVİLER
Dolgu İle Burun Kaldırma
Dolgu İle Burun Kaldırma yöntemi herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek kalmadan dolgu maddesi ile burun ucunun kaldırılması amacı ile yapılan işlemdir.

Migren Tedavisi Avantajları

Bizleri çoğu işimizden alı koyan, aktivitelerimizi engelleyen ve ruhsal olarak da sıkıntı yaşamamıza neden olan migren tedavisi artık çok kolay. Minik iğneler yardımıyla kasları gevşeterek ağrıya neden olan sinyaller kesilir. Böylece yaşam kalitenizi arttırabilir, uykunuzu düzenli hale getirebilirsiniz. Ortalama bir kalıcılığa sahip olan, migren ataklarını önleyen tedaviyi belirli tekrar seansları ile uzatabilmek de mümkündür. Birçok hasta tedavi sonrası ataklarının azaldığını ve yaşam kalitesinin arttığını söylemektedir. Tamamen yok etmeyen ama engelleyen bir tedavi seçeneği olarak, sürekli ilaç kullanmak zorunda olan ve zaman zaman ilaç almayı unutan hastalar için alternatif popüler bir yöntemdir.

Migren Tedavisi Yaptıranların Yorumları

Migren Tedavisi Kalıcı mıdır?: Migren tedavisi kişiden kişiye farklılık gösterdiği için kalıcılığı da farklılık gösterir. Tekrarlı seans ile tedavi sürecinin ömrü uzatılır.

Migren Tedavisi Ağrılı mıdır?: Migren tedavisi hassas bölgelerde örneğin avuç içi ya da ayak tabanı gibi yerlere uygulanınca lokal anestezi ile uyuşturulur ve ağrıya hissizleştirilir. Ancak diğer bölgelerde küçük iğne girişlerinin ağrısı hafif şekilde hissedilebilir.

Migren Tedavisi Fiyatları

Ayrıntılı bilgi almak ve size özel muayene ile belirlenecek tedavi aşamasını öğrenmek için sizleri polikliniğimize bekleriz.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Migren Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now Button
×