0312 419 00 50
trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız
Nazolabial Dolgu

Nazolabial Bölge Dolgusu

Yaşlanma ile birlikte özellikle yüzde yüzün orta hattı ile burun kenarından ağız köşelerine doğru bir çizgi oluşmaktadır. Nazolabial çizgi olarak adlandırılan bu çizgiler ciltteki gevşeme ile birlikte cildin aşağı doğru sarkması ile daha yaşlı ve yorgun bir ifade ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Gülme çizgileri olarak da adlandırılan nazolabial dudak kenarı çizgileri, cilt dokusunun hacmini kaybetmeden önce yalnızca gülme esnasında belirginleştiğini ancak yüzdeki hacim kayıpları sonrasında düz ifadelerde de belirginliği arttırdığını söyleyebiliriz. Ancak medikal estetik uygulamalar içerisinde yer alan Nazolabial Dolgu yöntemi ile bu problemin önüne geçmek mümkündür.

Cildin hacim kaybetmesi ile belirginleşen gülme çizgilerinin ortadan kaldırılarak daha genç, dinamik ve dolgun bir ifade kazanılmasına olanak sunan nazolabial bölge dolgusu öncesinde çizgilerin derinliğinin analiz edilmesi ve enjeksiyon alanlarının belirlenmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilir, kişiye özel tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz. Ayrıca aşağıda bulunan iletişim formu üzerinde tedaviye ilişkin merak ettiğiniz soruları iletebileceğiniz gibi, randevu talebinde bulunabilir ve Nazolabial Dolgu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Dudak Dolgusu
BENZER TEDAVİLER
Dudak Dolgusu
Dudak Dolgusu ince yapılı dudaklara yeniden hacim kazandırmak veya dudak konturunun yeniden şekillenmesini sağlamak amacı ile yapılan enjeksiyon uygulamasıdır.

Nazolabial Dolgu Nasıl Yapılır?

Yaşlanma ile beraber belirginliği artan gülme çizgilerinin giderilmesi amacı ile nazolabial oluğa dolgu enjekte edilmesi esasına dayanan bu işlem, lifting etkisi yaratarak cildin kaybetmiş olduğu hacmi yeniden kazanmasını sağlaması ve daha diri, gergin ve sıkı bir cilt dokusu ortaya çıkarması için ihtiyaca uygun dozlarda uygulanmaktadır.

Uygulama esnasında ise; ilk olarak işlem bölgesinin lokal anestezik kremler ile uyuşturulması sağlanmakta ve hasta konforu en üst seviyeye çıkarılarak acısız, ağrısız ve sızısız uygulama zemini hazırlanmaktadır. Bölgede gerekli uyuşma elde edildikten sonra Nazolabial Dolgu işleminde kullanılan hyalüronik asit içerikli dolgu maddesi çizginin derinliğine göre belirlenen dozlarda küçük noktalar halinde ince uçlu mikro iğneler aracılığı ile cilt altına enjekte edilmektedir. Yaklaşık 10 dakika gibi çok kısa sürede tamamlanan bu işlem sonrasında tedavinin ilk etkilerini görmek mümkündür.

Nazolabial Bölge Dolgusu Sonrası Görülen Etkiler

İşlem sonrasında enjeksiyona bağlı olarak iğne giriş yerlerinde hafif kızarıklıklar ya da ödem görülebilmektedir. Bu durum dolgu enjeksiyonu sonrasında görülmesi beklenilen olası etkilerdir. Herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan kendiliğinden geçmektedir.

Nazolabial Dolgu işleminin etkinliğine ait etkiler ise uygulamanın hemen ardından görülebilmektedir. Gülme çizgilerine uygulanan hyalüronik asit içerikli dolgu maddesinin hücre içerisinde su tutma özelliği bulunması nedeni ile bölgede belirgin bir dolma hissi ve görünümü oluşmaktadır. Böylece gevşemiş ya da hacmi azalmış cilt dokusunun oluşturmuş olduğu deforme görünüm yerine daha genç bir ifade gelmekte ve yorgun ifade ortadan kalkmış olmaktadır. Ayrıca hyalüronik asit içerikli dolgu maddesine bağlı olarak çizgiler üzerinde ve çevre dokularda nem dengesi sağlanmakta ve cilt dokusuna belirgin derecede parlak bir yüzeyi oluşmaktadır.

Nazolabial Dolgu İşleminin Etkinlik Süresi

Dolgu enjeksiyonlarının etkinlik süresi ise ortalama 1 yıl olarak ifade edilebilmektedir. Ancak bu süre uygulama bölgesine, dolgunun yerleştirilmiş olduğu alana, uygulanan doza, cilt yapısına ve metabolizma hızına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu nedenle tedavinin etkinliğinin sürdürülebilmesi için kişiye özel oluşturulan tekrar seanslarına uyulması ve Nazolabial Dolgu enjeksiyonunun yenilenerek elde edilen dinamik görüntünün sürdürülmesi önerilmektedir.

Nazolabial Dolgu Yan Etkisi

Yetişkin tüm kadınlara ve erkeklere uygulanabilen özelliğe sahip olan dolgu enjeksiyonunun içeriğinde kullanılan hyalüronik asit maddesinin bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Ayrıca mimik kaslarında herhangi bir kısıtlayıcı etkiye sahip olmaması nedeni ile ifade kaybına yol açmamaktadır. Oldukça güvenli ve konforlu bir işlem olması ile birlikte kırışıklıkların belirgin derecede açılmasında önemli etkisi bulunmaktadır.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Nazolabial Dolgu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now Button
×