0312 419 00 50
trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız
Ankara Örümcek Ağı Estetiği
Ankara Örümcek Ağı Estetiği

Örümcek Ağı Estetiği

Alerji yapmayan polidiaksanon iplerin ince uçlu iğneler yardımıyla cilt altına birbirleri ile çapraz bir konumda olacak şekilde enjekte edilmesi ve örümcek ağı gibi yerleştirilmesi esasına dayanır. Bu şekilde elastikiyeti azalmış cilt ve cilt altı dokuların yeniden yapılandırılması sağlanır.

Örümcek Ağı Yöntemi ile Estetik

Örümcek ağı yönteminin temelinde, azalan kolajenin yerine, derinin tekrar kolajen üretmesine teşvik edici bir mekanizma yatmaktadır. Sorunlu alana işlenen ipler aynı zamanda güçlü bir lifting etkisi de sağlar. Cilt altına yerleştirilen ipler reaksiyon yaratarak biyolojik fibroblast, kolajen ve elastin üretmeye başlar. Bu durum, iple yüz germe uygulamasında hedeflenen lifting ve antiaging etkisini de artıran önemli bir olaydır.

İple Yüz Germe
BENZER TEDAVİLER
İple Yüz Germe
V lift, iple yüz asma, yüz askılama, örümcek ağı estetiği gibi isimlerle de anılan İple Yüz Germe işlemi yüz ovalinin yukarı çekilerek toparlanması işlemidir.

Örümcek Ağı Estetiği Kalıcılığı

Ciltte ortalama 6 ay kalan ipler cilt altında eriyip kaybolur ancak cildin yenilenme, kırışıklıkların giderilmesi ve sarkmalara karşı etkisi devam eder. Bu yeniden yapılanma 2 yıl kadar sürer.

Örümcek Ağı Estetiği Hangi Alanlarda Kullanılır?

Yüzdeki alın kırışıklıkları, gözaltı torbaları, gülme çizgileri, çene çizgileri, boyun sarkmaları, gıdı bölgesi, kol bölgesi, doğum sonrası görülen karın sarkmaları ve kalçalarda gerdirme için yaptırılabilir.

Örümcek Ağı Estetiği Yan Etkileri

Örümcek ağı yönteminin en büyük avantajı ameliyatsız bir işlem olmasıdır. Genel anestezi gerektirmez. Üstelik oldukça kısa süreli bir işlemdir; yaklaşık 30 – 45 dakika kadar sürer. İşlemi yaptıran kişi sosyal yaşantısına, günlük aktivitelerine hemen geri dönebilir.

İple yüz germe ve cilt gençleştirme uygulamasında hastaya lokal anestezi işlemi uygulandığından, hastada görülebilecek herhangi bir anestezik komplikasyon riski de bulunmamaktadır.  Uygulama öncesinde kan sulandırıcı, ağrı kesici ve aspirin türevi ilaçlar 1 hafta önceden kesilmelidir.

Örümcek Ağı Estetiği Sonrasında Görülen Etkiler

Uygulama sonrasında hastanın cildinde hafif derece şişlik ve morlukların oluşması normaldir ancak bu durum kısa bir süre sonra kendiliğinden kaybolacaktır. Uygulamadan sonraki 20 günlük süreçte yüz bölgesine baskı uygulayacak, ovma, sert bir şekilde kaşıma, yüz üstü uyuma gibi aktivitelerden kaçınılması gereklidir.

Örümcek Ağı Estetiği Kimlere Uygulanabilir?

Örümcek ağı ile ameliyatsız cilt germe işlemi uzman ve deneyimli kişiler tarafından yapılmalıdır. Bu yöntem Polikliniğimizde Doktor tarafından yapılmaktadır.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Ankara Örümcek Ağı Estetiği Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now Button
×