0312 419 00 50
trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız
Ozon Sauna Nedir Nasıl Yapılır?
Ozon Sauna Nedir Nasıl Yapılır?

Ozon Sauna

Ozon kurallara uygun olarak uygulandığı taktirde tamamen güvenli, pratik ve etkilidir. Doğal olarak, diğer terapi yöntemlerinde de olduğu gibi % 100 garanti hiçbir zaman vaad edilemez, terapi başarısı uygulanan duruma, kişinin genel sağlık durumuna bağlıdır ancak ozon terapi ile kişinin genel durumunda iyileşme ve ağrılarında azalma mutlaka olmaktadır. Başarı kişinin durumuna bağlı olduğu gibi uygulanan yönteme, konsantrasyona  bağlıdır.

Ozon Sauna Kullanılan Alanlar ve Tedaviler

Arteriel dolaşım bozukluklarında diğer semptomların yanı sıra bacaklarda hissedilen soğukluk, kısa yürüyüşler sonrasında ayaklarda hissedilen ağrı alarm veren semptomlardır, bu durum ozon terapi için 40 yıldır çok önemli endikasyon oluşturur. Ozon terapinin dolaşım bozukluklarındaki başarısı yapılmış bir çok sayıda çalışma ile kanıtlanmıştır. Ozon klasik terapiye ek olarak veya tamamlayıcı olarak farklı alanlarda ve tedavilerde kombine kullanılabilmektedir.

Ozon Saunanın Faydaları
BENZER TEDAVİLER
Ozon Saunanın Faydaları
Ozon Sauna Faydaları içerisinde ilk olarak vücutta iyileşmeyi hızlandıran ve hastalıklara sebep olan mikroorganizmaları ve toksinleri yok etmesi bulunmaktadır.

Anti - Aging

İş hayatındaki stres, yoğun çalışma temposu, zihinsel ve bedensel yorgunluk ozon (O3) terapisine çok iyi yanıt verir. Ozonun kırmızı ve beyaz kan hücrelerinin metabolizma akivasyonu ile genel iyilik hali ile kişiler kendilerini yenilenmiş hissetmektedirler. Profesyonel sporcular ve kadınlar bu terapiden oldukça faydalanmaktadırlar. Ozon fiziksel dayanıklılığı arttırmaktadır.

Yaşlı kişiler ozon terapisine oldukça iyi yanıt verirler. Bütün klinik avantajlarının yanı sıra oksijenin dokular tarafından daha iyi kullanımını sağlar, bağışıklık sistemini harekete geçirir, ve vücudun kendi antioksidanlarını ve serbest radikallere karşı savaşan hücreleri harekete geçirir. Bunun ötesinde beyindeki dolaşım bozukluklarında olumlu etkileri mevcuttur (bu durumlarda fiziksel performans da azalma yürüme güçlüğü ve baş dönmesi hissedilir. Bunlara ek olarak tamamlayıcı terapinin yanı sıra ozon terapi yaşam kalitesini arttırmak için kullanılmaktadır.

Kanser

Kanser hastalarında ozon terapisi tamamlayıcı terapi olarak oldukça başarılıdır. Burada ozonu immun sistem (bağışıklık sistemi) aktivasyonunda kullanmaktayız, düşük dozlarla. İmmun hücreler, örneğin lenfositler, yardımcı ve baskılayıcı hücreler, lenfositler ve natural killer hücreler, (katil hücreler) cytokin denilen interferonu da içeren haberci proteinleri üretmek için ozonun başlattığı biyolojik reaksiyonlar yoluyla aktif hale getirilir. Aslında, ozon vücudun kendi interferon ve interlökinlerini artan miktarlarda üretmesini sağlar. Ozonlanmış kanın kişiye verilmesiyle, pozitif olarak artan bir immün reaksiyonu başlatılır, bu aynı zamanda vücudun genel direncinin ve zindeliğinin artmasına katkıda bulunur.

Cilt Mantarları ve Enfekte Cilt Lezyonları

Ozonun mantar ve bakterileri yok edici özelliği, 100 yıl boyunca içme suyunun arıtılmasında başarılı bir şekilde kullanıldı. Bu özellikleri, inatçı deri humusları ve mantarlarla savaşmakta tıbbi ozonu çok etkili bir terapi ajanı yapar, özellikle bakteriyel enfeksiyonlu ayaklar, gövdedeki mantar enfeksiyonları, mukozaların fungal / mycotic enfeksiyonları.

Yara Bakımı

Enfeksiyonlu yaraların lokal bakımı, mesela açık yatak yaraları (decubitus ülserler), alt bacağın ülserleri (Ulcuscruris), şeker hastalarının iyileşmeyen yaralarıdır. Burada biz öncelikle, mikropsuz ve temiz yaralar elde etmek için ozonun dezenfektan özelliğinden, diğer deyişle bakterisid ve fungisid etkisinden yararlanırız. Yaranın temizlenmesinden itibaren ozon uygulayarak iyileşme süreci hızlandırılır.

Viral Hastalıklar

Uçuğun her iki tipi, virüsler tarafından oluşur. Dudakların uçuğu (HerpesLabialis), sık sık tekrar eden ve nahoş bir hastalıktır, çok başarılı bir şekilde ozonun kombinasyonu şeklinde terapi edilir.

Herpeszoster veya padavralara, ozonla tamamlayıcı uygulama faydalıdır, ozonlu su kompresleri ve ozonlu kan transfüzyonu şeklinde iki farklı yoldan terapi edilebilir.

Eklem Hastalıkları

Enflamasyonlu eklem hastalıklarını üç evreye ayırdığımızda, özellikle evre 1 ve 2, bir başka deyişle ağır kemik deformasyonlarının olmadığı durumlar, medikal ozon uygulamalarına cevap verir. Gonartroz (diz eklemi enflamasyonu) ya da diz ve omuz eklemlerindeki aktif arthritic form terapiye cevap veren sınıfa dahildir. Bağışıklık sistemini güçlendirme ve kıkırdak metabolizmasını aktive etme özelliklerine ek olarak burada ozonun tamamıyla antienflamatuar özelliğinden faydalanıyoruz.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Ozon Sauna Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now Button
×