0312 419 00 50
trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız
Ozon Tedavisi

Ozon Tedavisi ile Bölgesel Zayıflama ve Selülit Tedavisi

Ozon Tedavisi ile bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi, bölgesel incelme sağlanması ve portakal kabuğu görünümünün giderilerek daha estetik bir vücut yapısının elde edilmesi amacı ile uygulanan bir metottur. İnce uçlu mezoterapi iğneleri aracılığı ile yapılan bu işlem, yağlara ozon gazının enjekte edilmesi esasına dayanmaktadır.

Göbek, bel ve basen gibi vücuttaki depo yağların yakılmasında üstün etkilere sahip olan ozon yöntemi, yağların parçalanmasına yardımcı olurken öte yandan cilt ve cilt altında kollajen üretimini tetikleyerek hücre yenilenmesini sağlamakta ve böylece dokunun toparlanmasında da etkinliğini göstermektedir.

Vücutta yakılması zor olarak adlandırılan depo yağların biriktiği alanlarda parçalanarak bölgesel incelme etkisi ortaya çıkaran ve selülit problemlerinde pürüzsüz bir cilt yüzeyi ortaya çıkaran ozon yöntemi hakkında detaylı bilgi almak, bölgesel yağlanma probleminin derecesinin ve bölgelerinin belirlenmesine olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca aşağıda bulunan iletişim formu üzerinden randevu talebinde bulunabileceğiniz gibi Ozon Tedavisi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

LPG Vakum Terapi
BENZER TEDAVİLER
LPG Vakum Terapi
LPG Vakum Terapi bölgesel yağlanma ve selülit tedavilerinde kullanılan vücuda bağ dokusu masajı yaparak kolajen lifleri arttıran tedavi yöntemidir.

Ozon Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Yüksek derecede reaktif oksijenin harekete geçirilmiş formu olan Ozon, tıbbi oksijen ve elektriksel enerji sağlayan makineler aracılığı ile elde edilmektedir. Vücuttaki oksijen dolaşımını geliştiren ve dokuların oksijen kullanımını iyileştiren oldukça doğal ve basit bir yöntem olan Ozon Tedavisi, bölgesel yağlanma şikayetine neden olan yağlarda etkinliğini göstererek yağ hücrelerinin bütünlüğünü bozmaktadır.

Gelişen teknolojik sistemler sayesinde oldukça konforlu ve pratik bir şekilde uygulanan ozon işlemi, enjeksiyon yöntemine dayanan güvenli bir uygulamadır. Özel steril bir düzenek aracılığı ile kişinin kanının alınmasının ardından kan oranına ve tedavi bölgesine göre yapılan hesaplamalar doğrultusunda alınan kan ozonlanarak yağ yakımının zorlu olduğu bölgeye enjekte edilmektedir.

Ozon Tedavisinin Etki Mekanizması

Beyaz ve kırmızı kan hücrelerinin oluşumunda spesifik maddelerle hızlı bir şekilde reaksiyona giren ozon, yaşamsal aktivitelerin artmasını, metabolizmanın hızlanmasını ve bölgesel yağ birikimlerinin üzerinde etkinliğini göstermektedir. Bu amaçla aktive edilmiş olan kanın mezoterapi iğneleri aracılığı ile tekrar kişiye enjekte edilmesi şeklinde uygulanmakta ve etki mekanizmasının çalıştırılması sağlanmaktadır. Böylece enjekte edilen ozonlanmış kan ile yağ yakımının hızlandırılması amaçlanmış olmaktadır.

Ozon Tedavisi ile Bölgesel Zayıflama Kimlere Yapılabilir?

Ozon tedavisinin belirlenen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Bu nedenle sakıncalı olduğu özel bir durum olmadığını da belirtmek mümkündür. Yani bölgesel yağlanma ve selülit problemi olan tüm kadın ve erkeklere güvenli bir şekilde uygulanabilir bir yöntemdir.

Ozon Tedavisi Seans Süresi ve Sayıları

Ozon Tedavisi seans süresi ve sayıları tedavi alanına, yağlanma derecesine ve tedaviden beklenilen yanıta göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama olarak 12 seans şeklinde uygulanan bir tedavidir. Seans aralığı ise haftada 2 seans şeklindedir.

Ozon Tedavisi Sonrasında Görülen Etkiler

Ortalama 2 ila 3 ay sonrasında bölgesel yağlanma ve selülit görünümünde yüksek etkili başarılar ortaya çıkaran ozon, vücutta oksijen oranının artmasına yardımcı olurken, yeterli oksijen miktarı ile damarlarda genişleme, kan akış hızında artış, cilt ve cilt altı dokularında ise kollajen ve elastin liflerinin tetiklenmesi gibi olumlu etkiler oluşturmaktadır. Bu etkiler bölgesel zayıflama dışında tedavi alanında görülen zayıflama ile birlikte genel cilt kalitesinin ve elastikiyetinin artmasına ve iyileşmesine yardımcı olmaktadır.

İlk seanstan itibaren hücresel düzenlemeleri kuvvetlendirerek yağ hücrelerinin parçalanarak yok edilmesini sağlayan bu pratik Ozon Tedavisi işleminin ardından yağ dokularının yerini bağ dokuları almakta ve tedavi maksimum etkiye ulaştığında tedavi edilen bölgedeki cilt dokusunda belirgin derecede toparlanma ve sıkılaşma etkileri gözlemlenmektedir.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Ozon Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now Button
×