0312 419 00 50
trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız
Q Switch Lazer

Q Switch Lazer Nedir Nasıl Yapılır?

Q Switch Lazer atım süresinin saniyenin milyonda biri seviyesine kısaltılmış olduğu bir lazer türüdür.

Lazerlerdeki Q Switch özelliği ile daha az atım tekrarı, daha kısa atım süresi ve de daha yüksek atım enerjisi anlamına gelir.

Bu şekilde güçlendirilen olan Q Switch lazerle yapılan tedavilerde,lazer ışını hedef dokuda kavitasyon, şok dalgası veya termal genişleme şeklinde sonuçlara neden olur.

Kaç Çeşit Q Switch Lazer Vardır?

694nm dalgaboyu ile Q Swituby lazer, 750 nm dalga boyu ile Q-Switch Alexandrite lazer,1074nm dalga boyu ile Qswitch Nd:YAG lazer olmak üzere 3 çeşit Q Switch lazer mevcuttur.

Q Switch Lazer Nerede Kullanılır?

Q Switch lazer en çok dövme (tatoo) silme tedavisinde kullanılır. Bunun dışındaki kullanım alanları ise lazer epilasyon, ciltteki bazı pigmentasyon bozuklukları (lekeler), telenjiektaziler ve damarsal lezyonlarıdır.

Q Switch Nd:Yag lazerler 2 ayrıcalıklı dalga uzunlukta ışın üreten lazerlerdir 1064 (kızılaltı ışın) 532 (yeşil ışın) bu iki faklı dalga boyu ayrıcalıklı ten sorunlarını azaltmak gidermek için kullanılmaktadır.

Q SWİTCH ND:YAG LAZER

Son dönem teknolojiye haiz Q Switch Nd:Yag lazer tekniği bünyenin her bölgesinde güvenle uygulanmaktadır.

 • Her renk dövmenin (tatoo) çıkarılmasında,
 • İyi huylu benlerin tedavisinde,
 • Yüzdeki güneş ve yaşlılık lekelerinde,
 • El sırtlarındaki yaşlılık ve güneş lekelerinde,
 • Hormonal lekelerde (hamilelik, doğum denetim hapı kullanması vb.),
 • Kılcal damar tedavisinde,
 • Cilt yenileme ve gençleştirmede,
 • Akne izlerinin giderilmesinde,
 • Gözeneklerin küçültülmesinde,
 • Tüy sarartmada,
 • Cilt elastikiyetinin artırılmasında,
 • İnce kırışıklıkların tedavilerinde kullanılır.

Q Switch lazer cildinizdeki istenmeyen kahverengi lekeleri, güneş çillerini,ve dövmeleri çıkarma işlemi için kullanıldığı esnada derinizin altına saniyenin milyarda biri olan lazer ışınlarıyla pigmentler bırakır. Bu durum yeni pigmentlerin oluşmasına imkan tanıdığı gibi ölü pigmentlerin deri altınızdaki dokular tarafından yok edilip doğal bir şekilde vücudunuzdan atılmasını sağlar.

Lazer enerjisi cildinizde pek çok birden fazla küçük lekelere ve noktalara rahatlıkla uygulanabilir. Büyük ölçüdeki noktalara birkaç işlem yapılarak müdahale edilir. Özellikle dövme gibi tamamen bölgesel kaldırma işlemi yapılacak olan yerlere lokal anestezi uygulanır. Böylece operasyon sırasında acı görmeniz engellenir. Eğer hassas bir teniniz var acıyı çok kolay hissettiyorsanız, küçük leke çalışmalarında bunu baştan belirtirseniz acısız bir işlem yaptırmış olursunuz.

Tedavi sonrası oluşan lazer ışını çilleri ve ufak yaralar kabuk bağlayarak iyileşir. Deri üstünde tedavi sırasında çok az belli olan bir kırmızı veya kahverengi noktalar görünebilir. Bu yeni noktalar tamamen geçicidir ve genellikle kendileri zamanla kaybolur. Yine de noktaların görünürlüğü devam ederse, tedavi edilebilir durumdur.

Tedavi sonrası meydana gelebilecek enfeksiyonlar ve yanık izleri çok nadir görülür. Q Switch lazer operasyonunun ardından düzenli bir cilt bakımı önemlidir ve bir süre çok fazla güneşten kaçınılmalıdır. Tedavi potansiyel riskler ve yan etkileri uzmanlara danışılmalı, alerjik reaksiyonlarınızı belirtmesidir. Böylece uzmanların görüşleri ve tavsiyeleri doğrultusunda tedavinize sağlığınız açısından daha güvenli bir şekilde başlayabilirsiniz.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Q Switch Lazer Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

 

 

Bir Önceki Yazımız Olan Altın İğne Tedavisi Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?