0312 419 00 50
trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız
Radyofrekans (Velashape) Nedir?
Radyofrekans (Velashape) Nedir?

RADYOFREKANS NEDİR NASIL UYGULANIR?

Radyofrekans ısı kontrollü zayıflama yöntemidir. Radyofrekans bölgesel yağlanma ve yüz bölgesinde sarkma problemlerine karşı kullanılan bir yöntemdir.

RADYOFREKANS AMACI NEDİR?

Amaç ısıtılan bölgenin ısısının 41-43 dereceye çıkartmaktır (normalde vücut ısısı 36-37 derecedir). Cilt ısısı bu noktaya geldiğinde, cilt altı bölgedeki ısı 50-55 dereceye tekabül eder. Bu ısı vücuda herhangi bir tahribat ya da zarar vermez.

RADYOFREKANS ETKİLERİ NELERDİR?

Radyofrekans yöntemi ile bölgesel uygulamanın 3 etkisi vardır.

1- Temel Mekanizma, Radyofrekans su içeren bütün dokuları kontrollü bir şekilde çok derin dokulara geçmesine (veya iletilmesine) yol açmadan ısıtmakta. Çünkü Radyofrekans hücrelerdeki su moleküllerini harekete geçirmektedir. Bu teknoloji ile su düzeyi çok yüksek olan yağ hücrelerine ulaşılabilmektedir. Yani yağ dokusunu eritebilmektedir. Uygulama sırasında ısınan bölgede yağ hücrelerinin duvarları parçalanır, yağlar erimeye başlar. Eriyen yağlar dolaşımın artmasına bağlı olarak kan ve lenf yolu ile emilir ve vücuttan atılır.

2- Yaşlanmış ve yıpranmış Kollajen doku parçalanır ve ölür. Bunların yerine vücut yeni kollajen üretimine başlar.

3- Vücutta sıkılığı, gerginliği sağlayan dokuya bağ dokusu denir. Bu dokuyu oluşturan hücreler ise fibroblast hücreleridir. Oluşan ısı ile fibroblast aktivasyonu hızlanır.

 RADYOFREKANS SONUÇLARI NEDİR?

Yağların erimesi, kollajenlerin çoğalması ve bağ dokusunun yenilenmesi ile incelme, zayıflama, toparlanma, sarkıkların giderilmesi, kırışıklıkların yok olması sonucu doğar.

RADYOFREKANS ISI NASIL KONTROL EDİLİR?

Özel olarak imal edilmiş infrared termometre ile ölçülür. Uygulama süresince ısı sürekli ölçülür.

RADYOFREKANS HANGİ BÖLÜMLERE UYGULANIR?

Yüz, kalça,  basen gibi bölgelere uygulanır.

RADYOFREKANS UYGULAMA SÜRESİ NE KADARDIR?

En küçük bölge için 15-30 dakika (örnek: yüz) bacaklar ve kalça için 45-60 dakika ve basenler için 20-25 dakikadır.

UYGULAMA ACI VERMEKTE MİDİR?

Bu sistemin uygulanması sırasında kontrollü bir şekilde cildin ısıtılmasının yanı sıra cihazın uygulama başlığının taşıdığı cooling (soğutma) sistemi uygulamayı acısız tamamlanmasını sağlamaktadır.

UYGULAMA CİLT RENGİNİN KOYU OLMASI BİR SAKINCA MIDIR?

Radyofrekans teknolojisini içeren Accent, renk körü bir sistemdir. Yani hiçbir cilt tipi için sakınca teşkil etmemektedir. Bu nedenle yazın bronzlaşmayı getiren koşullarda bile uygulama devam edilebilmektedir.

UYGULAMA ARALIĞI NE KADAR OLMALI?

En kısa uygulama aralığı 2 hafta, en uzun uygulama aralığı 4 haftadır. Buna kişinin durumuna göre karar verilir. Toplam seanslar ortalama 6 seanstır.

KİMLERE UYGULANMAZ ?

Tedavi edilmeyen ya da edilemeyen hastalıklar (Parkinson, ms, epilepsi, kanser-cilt kanseri vb.),  hamilelik, kalp pili olanlar ve vücudunda büyük metal protez bulunanlara uygulanamaz.

UYGULAMADAN NASIL SONUÇLAR BEKLEMELİYİZ?

Doğal olarak uygulama sonraki etkiler, her türlü uygulamalarda olduğu gibi kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Uygulamadan hemen sonraki süreçte deride hafif bir kızarma ve gerginleşme gözlenmektedir. Bu etki ise çok hızlı bir şekilde yok olmaktadır ve günlük faaliyetlere çok rahat bir şekilde devam edilebilmektedir.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Uygulama Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

 

Bir Önceki Yazımız Olan Ankara Lazer Epilasyon Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?