0312 419 00 50
trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız
Radyofrekans (Velashape) Nedir?
Radyofrekans (Velashape) Nedir?

Radyofrekans (Velashape)

Radyofrekans ısı kontrollü zayıflama yöntemidir. Radyofrekans bölgesel yağlanma ve yüz bölgesinde sarkma problemlerine karşı kullanılan bir yöntemdir.

Amaç ısıtılan bölgenin ısısının 41-43 dereceye çıkartmaktır (normalde vücut ısısı 36-37 derecedir). Cilt ısısı bu noktaya geldiğinde, cilt altı bölgedeki ısı 50-55 dereceye tekabül eder. Bu ısı vücuda herhangi bir tahribat ya da zarar vermez.

Radyofrekans Etkileri Nelerdir?

Radyofrekans yöntemi ile bölgesel uygulamanın 3 etkisi vardır.

1- Temel Mekanizma, Radyofrekans su içeren bütün dokuları kontrollü bir şekilde çok derin dokulara geçmesine (veya iletilmesine) yol açmadan ısıtmakta. Çünkü Radyofrekans hücrelerdeki su moleküllerini harekete geçirmektedir. Bu teknoloji ile su düzeyi çok yüksek olan yağ hücrelerine ulaşılabilmektedir. Yani yağ dokusunu eritebilmektedir. Uygulama sırasında ısınan bölgede yağ hücrelerinin duvarları parçalanır, yağlar erimeye başlar. Eriyen yağlar dolaşımın artmasına bağlı olarak kan ve lenf yolu ile emilir ve vücuttan atılır.

2- Yaşlanmış ve yıpranmış Kollajen doku parçalanır ve ölür. Bunların yerine vücut yeni kollajen üretimine başlar.

3- Vücutta sıkılığı, gerginliği sağlayan dokuya bağ dokusu denir. Bu dokuyu oluşturan hücreler ise fibroblast hücreleridir. Oluşan ısı ile fibroblast aktivasyonu hızlanır.

İğneli Radyofrekans ile Sivilce ve İz Tedavisi
BENZER TEDAVİLER
İğneli Radyofrekans ile Sivilce ve İz Tedavisi
İğneli Radyofrekans ile Sivilce ve İz Tedavisi özellikle ergenlik döneminde ortaya çıkan sivilce problemini etkili bir şekilde ortadan kaldırmaktadır.

Radyofrekans Yönteminde Isı Nasıl Kontrol Edilir?

Özel olarak imal edilmiş infrared termometre ile ölçülür. Uygulama süresince ısı sürekli ölçülür. Bu sistemin uygulanması sırasında kontrollü bir şekilde cildin ısıtılmasının yanı sıra cihazın uygulama başlığının taşıdığı cooling (soğutma) sistemi uygulamayı acısız tamamlanmasını sağlamaktadır.

Hangi Bölgelere Uygulanır?

Yüz, kalça,  basen gibi bölgelere uygulanır.

Radyofrekans Uygulama Süresi ve Sıklığı

En küçük bölge için 15-30 dakika (örnek: yüz) bacaklar ve kalça için 45-60 dakika ve basenler için 20-25 dakikadır. En kısa uygulama aralığı 2 hafta, en uzun uygulama aralığı 4 haftadır. Buna kişinin durumuna göre karar verilir. Toplam seanslar ortalama 6 seanstır.

Radyofrekans Sonuçları

Yağların erimesi, kollajenlerin çoğalması ve bağ dokusunun yenilenmesi ile incelme, zayıflama, toparlanma, sarkıkların giderilmesi, kırışıklıkların yok olması sonucu doğar.

Kimlere Uygulanmaz?

Tedavi edilmeyen ya da edilemeyen hastalıklar (Parkinson, ms, epilepsi, kanser-cilt kanseri vb.),  hamilelik, kalp pili olanlar ve vücudunda büyük metal protez bulunanlara uygulanamaz. Bununla birlikte Radyofrekans teknolojisini içeren Accent, renk körü bir sistemdir. Yani hiçbir cilt tipi için sakınca teşkil etmemektedir. Bu nedenle yazın bronzlaşmayı getiren koşullarda bile uygulama devam edilebilmektedir.

Radyofrekans Sonrası Görülen Etkiler

Doğal olarak uygulama sonraki etkiler, her türlü uygulamalarda olduğu gibi kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Uygulamadan hemen sonraki süreçte deride hafif bir kızarma ve gerginleşme gözlenmektedir. Bu etki ise çok hızlı bir şekilde yok olmaktadır ve günlük faaliyetlere çok rahat bir şekilde devam edilebilmektedir.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Radyofrekans (Velashape) Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now Button
×