0312 419 00 50
trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız
Robotik Saç Ekimi
Robotik Saç Ekimi

Robotik Saç Cerrahisi

Saç ekimi tedavilerinde geliştirilen metotlar ve yöntemler ile birlikte günümüzde sıklıkla kullanılan saç ekim tekniğinin FUE Saç Ekimi olduğunu söyleyebiliriz. Bu ekim yönteminin verimliliğinin arttırılması ve işlem hızının geliştirilmesi amacı ile de pek çok cihaz geliştirilmektedir. Bu noktada emme destekli ve motorlu cihaz teknolojilerine alternatif olarak geliştirilen Robotik Saç Ekimi teknolojisi, ekim işlemlerinde verimlilik ve hız açısından avantajlı bir yeni nesil teknoloji olarak tercih edilmektedir.

Robot teknolojisi olan bu sistem, ekim esnasında işlem kalitesinin artmasına olanak sunarken kıl köklerinin daha net gözlemlenmesine, hızlı ve yoğun ekim işleminin yapılmasına olanak sunmaktadır. Pek çok avantaja sahip olan bu saç cerrahisi yönteminin en önemli özelliği ise saç köklerinin alındığı donör alandaki hasarı minimum düzeyde tutmakta ve bu alanın iyileşme sürecini de aynı paralelde kısaltmaktadır.

Saç ekimi işleminde kullanılan yöntemin işlem hızını arttıran, köklerin gözlemlenerek toplanmasına ve yoğun ekim yapılmasına olanak sunan bu yeni nesil teknoloji öncesine donör alanın belirlenmesi ve toplanacak greft sayısına karar verilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıda yer alan iletişim formu üzerinden ücretsiz muayene ve ön kontrol için randevu talebinde bulunabileceğiniz gibi, Robotik Saç Ekimi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Robotik Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Genellikle FUE Saç Ekim yönteminde kullanılan robotik saç cerrahisi, donör alandaki saç köklerinin robotlar tarafından çıkarılması esasına dayanan bir işlemdir. Robotik yöntemle toplanan saç kökleri daha sonrasında manuel yöntemle açılan kanallara ve yine manuel olarak yerleştirilmesi şeklinde uygulanmaktadır.

3B olarak isimlendirilen Robotik Saç Ekimi sistemi; bilgisayarlı, monitörlü, mekanik kollu ve greftlerin toplanmasını sağlayan bir delme mekanizmasına sahiptir. Bu mekanizmalar sayesinde ekim işlemi aşama aşama ilerlemektedir. İlk aşama fotoğraflandırma aşaması olup, sorunlu saç bölgesi çeşitli açılardan fotoğraflanarak bilgisayar ortamına aktarılmaktadır. Bilgisayar ortamında 3 boyutlu hale getirilen fotoğraflar ekim alanlarının incelenmesine olanak sunmaktadır.

İkinci aşama ise dönor alanın belirlenmesini sağlamaktadır. Bu aşamada da yine 3 boyutlu fotoğraf incelenerek donör alan ön kontrolde analiz edildiği gibi incelenmektedir. Yapılan bu incelemeler doğrultusunda hem donör alana karar verilmekte hem de ekim işlemi için toplanacak greft sayısı netleştirilmektedir. Ayrıca bu ikinci aşamada robotik cerrahi sisteminin saçlı deriye kaç derecelik açı ile gireceği ve saçların çıkış açısı tespit edilmektedir.

Son aşamada ise donör alandan elde edilen görüntüler ve analizler doğrultusunda robot sistemi doğru açılarla konumlandırılmaktadır. İdeal açı ile konumlanan robotik sistem ile son aşamada saç köklerinin yani greftlerin toplanması işlemi başlatılmaktadır. Toplanan greftlerin ardından FUE ekim yönteminde olduğu gibi manuel veya mikro motor aracılığı ile kanallar açılarak saç kökleri açılarına ve çıkış yönlerine göre tek tek ekilmektedir.

Tüm bu işlemler lokal anestezi eşliğinde yapılmakta olup, hasta konforu en üst seviyeye çıkarılmaktadır. Ayrıca Robotik Saç Ekimi işleminde robot sisteminin saç köklerini iyi tanımlayabilmesi için saçlar 1 mm uzunluğunda traş edilmektedir.

Robotik Saç Ekimi Avantajları

Hızlı ve yoğun saç ekimi işlemine olanak sunan robotik saç cerrahisi işleminin en önemli avantajı saç köklerini 10 bin kata kadar büyütebilmektedir. Sistemde yer alan bu özellik saç köklerinin doğru, sorunsuz ve hasarsız bir şekilde toplanmasına olanak sunmaktadır. Böylece greft kayıplarının önüne geçerken, kök zararlarının yanı sıra ekim işleminin daha başarılı sonuçlar vermesinde büyük avantaj sağlamaktadır.

Robotik Saç Ekimi işleminin bir diğer önemli avantajı ise diğer saç ekim yöntemleri ile kıyaslandığında robot tarafından toplanan greftler ile işlem süresinin önemli ölçüde kısalmasıdır. Ayrıca bilgisayar destekli sistemde 3 boyutlu analiz olanağı sunması ile kişiye özel saç dizaynı yapılabilirken, greftler toplanırken saç köklerinin çevrelerinde daha az hasar oluşturarak bu hasara bağlı oluşan iyileşme sürecini de olumlu yönde etkileyerek kısa tutmaktadır.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Robotik Saç Ekimi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now Button
×