0312 419 00 50
trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız
Robotik Saç Ekimi
Robotik Saç Ekimi

Robotik Saç Ekimi Nedir?

Robotik saç ekimi klasik saç ekimi ile karşılaştırıldığında bir adım önde olan bir işlemdir. Saç ekiminde doktorlar tarafından toplanılan greft toplama süreci saç ekimi robotları tarafından yapılır. Robotik saç ekiminde hata payı neredeyse sıfıra iner ve robot tarafından son derece hassas hareketlerle işlem gerçekleştirilir.

Saç ekim robotu sayesinde aynı zamanda saç kökleri arasındaki boşluklar, saçların çıkma yönleri gibi durumları algılaması otomatik olduğundan hata payını kaldırması da artı özelliklerdir. Robotik saç ekimi esnasında saçlara zarar verme söz konusu değildir.

DHI Saç Ekimi
BENZER TEDAVİLER
DHI Saç Ekimi
DHI Saç Ekimi işlemi herhangi bir kezi veya iz gerektirmeyen mikrokalem aracılığıyla saç ekiminin gerçekleştirildiği konforlu ve oldukça avantajlı bir işlemdir.

Robotik Saç Ekiminin Avantajları

Robotik saç ekiminde en büyük avantaj saç köklerinin toplanması sırasında hastanın sağlıklı saçlarına herhangi bir şekilde zarar verilmemesidir. Sağlıklı saç kökleri kullanılır ama bu kullanım esnasında kök hücreye zarar verilmez. Ve sadece 1 saniyede 400 fotoğraf çekerek saç köklerinin durumunu ve yanlış kanal açılmaları önlenir. Greft sayısı olarak daha az alınabilir ancak kaliteli olanlar seçildiğinden işlemden olumlu sonuç alınma oranı daha yüksektir. Kökler hiçbir şekilde kırılmaz.

Robotik saç ekiminde aynı zamanda kişiye özel saç tasarımı da yapılır. Saçlar arasında var olan boşluklar tanımlanır, saç çizgisi belirlenir ve tasarımın en doğru şekliyle olabilmesi için 3D teknolojisi ile gerekli kök sayısı belirlenerek sonuca gidilir.

Robotik Saç Ekimi Sonrası

Robotik saç ekimi sonrasında ense bölgesinden alım olduğundan o bölgenin iyileşmesi klasik saç ekimine göre çok daha hızlı olur. Çünkü saç ekim robotu dokuyu az zedeler. Bu saç ekiminde dikiş ve kesik oluşmaz. Bu da hızlı iyileşmenin bir başka nedenidir. Ekilen saçların büyümesi 3 aylık bir süreç itibariyledir. 6. aydan itibaren bu durum hızlılaşır. Robotik saç ekiminde saçlar çok daha doğal görünümlüdür.

Robotik saç ekiminde sağlıklı köklerin alınması hedeftir, lokal anestezi robot tarafından yapılır, kökler alınır ve kanal açma işlemi tamamlanır. Alınan bu köklerin artık yerleştirilme aşaması kalmıştır. Lokal anestezi uygulaması olduğundan hastada ağrı hissedilmez. Sonrasında hafif rahatsızlık ya da şişme durumu yaşanabilir. Bu da verilen ağrı kesicilerle giderilir.  İşlemde herhangi bir kesi ya da dikiş olmadığından iyileşme süresi de kısadır. Robotik saç ekiminde ekilen saçların doğal sürecinde çıkması 3 ay itibariyledir. Ve bu durum 1 yıla kadar yayılma gösterir. Saç ekimi yaklaşık 4 ila 8 saat arası bir işlemdir.

Saç dökülmesinin nedeni bazen basit bir sebep olarak düşünülse de bazen de altında ciddi hastalıkların göstergesi de olabilir. Saç dökülmeleri bazen saç tipine uygun olmayan şampuanlar kullanılması, vitamin eksiklikleri, stresli bir yaşam içerisinde olmak ya da genetik sebeplerle cereyan eder.

Robotik Saç Ekimi dışında hastalara tedavi sonrası Fue Saç Ekimi, Fut Saç Ekimi ve Dhi Saç Ekimi yöntemleri de uygulanabilir.

Saç ekimlerinde deneyimli bir sağlık ekibinin olması, saç dökülmelerinin sebebinin araştırılması ve doğru tedavi uygulanması önemli bir süreçtir. Siz değerli hastalarımızı polikliniğimizde ücretsiz ön muayene ve detaylı bilgilendirme için görüşmeye bekleriz.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Robotik Saç Ekimi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now Button
×