0312 419 00 50
trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız
Saç Aşısı

Saç Aşısı Nedir?

Anne karnındayken organlarımız hücreler tarafından meydana gelir. Doğumdan sonra ise bu hücreler uyuma evresine girer. Yapılan bu saç aşısı sistemi ile uyuyan hücreler aktive edilmiş olur.  Saç aşısı, hücreler arası bağlantıyı sağlayan bir form ile, prp, vitaminler ve diğer materyallerin kombinasyonundan oluşan özel bir formüldür.

Hücreler arası bağlantıyı sağlayan bu özel form, hücrenin modelleme yöntemi ile yeniden doku üretimini tetikleyen bir materyaldir.

Saç Aşısı Nasıl Yapılır?

Toplam 1 saat süren uygulama, enjeksiyon ile yalnızca bir kere uygulanır. Uygulanacak bölgeye lokal anestezi yapılarak işlem ağrısız hale getirilir. Eğer kişide lokal anesteziye karşı alerji, acıya aşırı hassasiyet veya enjeksiyona karşı fobi varsa sedasyon ile de uygulama yapılabilir. Bu durumda 1 saat olan toplam uygulama süresi yarım saate düşer. Ancak tercih edilen yöntem lokal anestezi ile uygulanmasıdır.

Enjeksiyon minimal hareketlerle saç foliküllerine uygulanır. Formül hücreleri aktive ederek tedaviyi başlatır. PRP’den yani kendi kanımızdan gelen hücre ve büyüme faktörlerimizi de aktive ederek tedavinin sonuç vermesini hızlandırır. Bu aktifleşen hücreler etrafındaki sağlam dokuyu taklit edip modelleme sistemiyle çalışır. Bunun sonucu olarak da saçlarınız etrafındaki sağlıklı folikülleri modelleyerek yayılır. Var olan foliküller de daha sağlıklı ve güçlü foliküller haline gelir. Ayrıca yeniden çıkan saçların pigmentasyonuna da etkisi vardır. Saç renginde koyulaşma görülen vakaların sayısı oldukça fazladır.

P-R-P Saç Tedavisi
BENZER TEDAVİLER
P-R-P Saç Tedavisi
P-R-P Saç Tedavisi kanın zengin plazma kısmının ayrıştırılarak serum haline getirilmesi ve saç dökülme alanına enjekte edildiği tedavi yöntemidir.

Saç Aşısı Kimlere Uygulanır?

Erkeklerin 3’te 2’si, kadınların ise neredeyse yarısı saç dökülmesi probleminden yakınmaktadır. Bu tedavi kadın erkek gözetmeksizin herkese (18 yaşından büyük olmaları kaydı ile) uygulanabilir ve her ikisi için de etkili bir tedavidir.

Erkeklerde özellikle kelliğin yeni başladığı erken dönemde uygulandığında, dökülme azalarak durur ve kellik ileriki yaşlara ötelenir ya da tamamen engellenir. Bu vakadan vakaya çeşitlilik gösterir ancak her durumda başarı oranı tatmin edici düzeylerdedir.

Çok sayıda tüysü saç teli olanlarda da saç tellerini kalınlaştırarak hacimli ve saçlı bir görüntüye sahip olmaya yardımcı olur. Kadınlarda her türlü saç dökülmesinde kullanılabilir ve başarı oranları oldukça yüksektir.

Saç Aşısının Kullanıldığı Durumlar

Hastalık kaynaklı saç tedavilerinde de başarılı sonuçları vardır. Saçkıran ve lupus kaynaklı dökülmeler örnek verilebilir. Yine kaş ve sakal dökülme sorununu yaşayanlarda da başarılı sonuçlar vermektedir.

Metabolik saç dökülmelerinde de etkili bir tedavidir. (Demir eksikliğine ya da ilaç kullanımına bağlı dökülmeler de buna dahildir.)

Saç Aşısı Etkileri

Tedavinin ilk etkisi saç dökülmesinin azalarak durması olarak gözlemlenir. Saçlanma 4. aydan itibaren görülmeye başlanır. Ancak iyileşme ve saçlanma süreci 1 yıla kadar devam eder.

Özetle bu yöntem erken dökülme dönemlerinde iyi bir dökülme önleyici tedavidir. Saçı iyice dökülmüş ancak saç ekimi düşünmeyenlerde de başarılı bir saçlandırma yöntemidir. Saç ekimi ile birlikte uygulandığında ise başarıyı arttıran bir yöntemdir.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Saç Aşısı Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now Button
×