0312 419 00 50

Sosyal Medyada Biz}

Kampanyalarımız Devam Ediyor
Özel Esmerlife Polikliniği Lazer Epilasyon, Ücretsiz Test Seansları ve Fırsatlardan Yararlanmak İçin Lütfen İletişime geçiniz.
İletişim İçin Tıklayınız

Saç Aşısı Ankara

Saç Aşısı Ankara

Saç Aşısı Nedir?

Anne karnındayken organlarımız kök hücreler tarafından meydana gelir. Doğumdan sonra ise bu kök hücreler uyuma evresine girer. Yapılan bu saç aşısı sistemi ile uyuyan kök hücreler aktive edilmiş olur.  Saç aşısı, hücreler arası bağlantıyı sağlayan bir form ile, prp, vitaminler ve diğer materyallerin kombinasyonundan oluşan özel bir formüldür.

Hücreler arası bağlantıyı sağlayan bu özel form, kök hücrenin modelleme yöntemi ile yeniden doku üretimini tetikleyen bir materyaldir.

Saç Aşısı Nasıl Kullanılır ve Nasıl Tedavi Eder?

Toplam 1 saat süren uygulama, enjeksiyon ile yalnızca bir kere uygulanır. Uygulanacak bölgeye lokal anestezi yapılarak işlem ağrısız hale getirilir. Eğer kişide lokal anesteziye karşı alerji, acıya aşırı hassasiyet veya enjeksiyona karşı fobi varsa sedasyon ile de uygulama yapılabilir. Bu durumda 1 saat olan toplam uygulama süresi yarım saate düşer. Ancak tercih edilen yöntem lokal anestezi ile uygulanmasıdır.

Enjeksiyon minimal hareketlerle saç foliküllerine uygulanır. Formül kök hücreleri aktive ederek tedaviyi başlatır. PRP’den yani kendi kanımızdan gelen kök hücre ve büyüme faktörlerimizi de aktive ederek tedavinin sonuç vermesini hızlandırır. Bu aktifleşen kök hücreler etrafındaki sağlam dokuyu taklit edip modelleme sistemiyle çalışır. Bunun sonucu olarak da saçlarınız etrafındaki sağlıklı folikülleri modelleyerek yayılır. Var olan foliküller de daha sağlıklı ve güçlü foliküller haline gelir. Ayrıca yeniden çıkan saçların pigmentasyonuna da etkisi vardır. Saç renginde koyulaşma görülen vakaların sayısı oldukça fazladır.

Saç Aşısı Kimlere Uygulanabilir?

Erkeklerin 3’te 2’si, kadınların ise neredeyse yarısı saç dökülmesi probleminden yakınmaktadır. Bu tedavi kadın erkek gözetmeksizin herkese (18 yaşından büyük olmaları kaydı ile) uygulanabilir ve her ikisi için de etkili bir tedavidir.

Erkeklerde özellikle kelliğin yeni başladığı erken dönemde uygulandığında, dökülme azalarak durur ve kellik ileriki yaşlara ötelenir ya da tamamen engellenir. Bu vakadan vakaya çeşitlilik gösterir ancak her durumda başarı oranı tatmin edici düzeylerdedir.

Çok sayıda tüysü saç teli olanlarda da saç tellerini kalınlaştırarak hacimli ve saçlı bir görüntüye sahip olmaya yardımcı olur.

Kadınlarda her türlü saç dökülmesinde kullanılabilir ve başarı oranları oldukça yüksektir.

Saç Aşısı Hangi Hastalıklara Karşı Uygulanabilir?

Hastalık kaynaklı saç tedavilerinde de başarılı sonuçları vardır. Saçkıran ve lupus kaynaklı dökülmeler örnek verilebilir.

Yine kaş ve sakalda sorun yaşayanlarda da başarılı sonuçlar vermektedir.

Metabolik saç dökülmelerinde de etkili bir tedavidir. ( Demir eksikliğine ya da ilaç kullanımına bağlı dökülmeler de buna dahildir.)

Saç Aşısı Tedavisinin Etkileri Ne Zaman Görülür?

Tedavinin ilk etkisi saç dökülmesinin azalarak durması olarak gözlemlenir. Saçlanma 4. aydan itibaren görülmeye başlanır. Ancak iyileşme ve saçlanma süreci 1 yıla kadar devam eder.

Özetle bu yöntem erken dökülme dönemlerinde iyi bir dökülme önleyici tedavidir. Saçı iyice dökülmüş ancak saç ekimi düşünmeyenlerde de başarılı bir saçlandırma yöntemidir.

Saç ekimi ile birlikte uygulandığında ise başarıyı arttıran bir yöntemdir.

Merhaba EsmerLife Polikliniği Fiyat Talep Formunu Doldurarak Hizmetlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi Alabilirsiniz.

ADINIZ SOYADINIZ(gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon (gerekli)

Bayanlar İçin

 Tüm Vücut Bayan
 Tüm Bacak Bayan
 Alt Bacak Bayan
 Üst Bacak Bayan
 Tüm Kol Bayan
 Yarım Kol Bayan
 Kol Altı Bayan
 Genital Bölge Bayan
 Bikini Bayan
 Göbek Bayan
 Sırt Bayan
 Göğüs Arası Bayan
 Göğüs Ucu Bayan
 Yüz Bayan
 Bıyık Bayan
 Çene Bayan

Erkekler İçin
 Sakal Üstü Erkek
 Kulak Erkek
 Boyun Erkek
 Ense Erkek
 Kaş Erkek
 Tüm Sakal Erkek
 Tüm Kol Erkek
 Yarım Kol Erkek
 Göğüs Erkek
 Sırt Erkek

Ek Olarak Eklemek İstedikleriniz Varsa

Bir Önceki Yazımız Olan Ankara PRP Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

25 Nisan 2018
177 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN