0312 419 00 50
trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız
Saç Ekim Yöntemleri
Saç Ekim Yöntemleri

Saç Ekim Yöntemleri Nelerdir?

Saçların dökülmesi kalıcı hale geldiğinde insanların uğraşmak zorunda kaldığı büyük bir problem ortaya çıkıyor. Bu problem de kendini kellik olarak gösteriyor. Kadınların bir kısmında erkeklerin ise büyük çoğunluğunda görülen bu problem görüntüyü bozduğu gibi insanların psikolojik olarak da olumsuz etkilenmelerine neden oluyor.

Saç ekim yöntemleri sayesinde bu problemi aşmak son derece kolay denilebilir. Ancak belli süreçlere dikkat etmek gerekiyor ve tedavinin aksamaması için düzenli olarak işlem yapılması gerekiyor. İyi bir saç ekim merkezinden hizmet alarak hızlı bir şekilde yeni saçlara kavuşabilme imkanınız var. Fakat bu aşamada saç ekimi için en iyi yöntemin belirlenmiş olması büyük önem taşıyor ve sizlerinde ekim öncesinde belli konulara dikkat etmeniz gerekiyor.

Saç Ekimi
BENZER TEDAVİLER
Saç Ekimi
Saç Ekimi saç dökülmesi ve kellik gibi durumların neden olduğu estetik sorunları ortadan kaldırmak amacıyla uygulanan profesyonel saç tedavisi teknikleridir.

FUE (Foleküler Ünite Ekstraksiyonu) Ekim Yöntemi

FUE olarak da bilinen bu yöntem de FUT ekim yönteminin aksine greftler tek tek alınarak ekim işlemi yapılır. Saç ekimi işleminde en fazla tercih edilen yöntemdir. Bu yöntemde küçük punç uçlar kullanılarak greftler toplanıyor ve kelleşme oluşan bölgelere ekimi yapılıyor. FUE saç ekim yöntemi kesiksiz, izsiz ve dikişsiz olarak yapıldığı için büyük avantajları vardır. Doğal ve izsiz olarak yapılan ekim dünyanın birçok yerinde sıkça uygulanmaktadır.

Uygulama esnasında ekimi yapılacak olan saç köklerinden en güçlü ve canlı olanlarının seçilmesine özen gösterilir. Donör bölge kısa sürede iyileşirken operasyon sonrasında da herhangi bir iz ile karşılaşma sorunu bulunmaz. FUE saç ekimi sırasında ekim yapılan ya da greft toplanan alanların çevresindeki diğer saç kökleri de herhangi bir zarar görmez. Bu yöntemde 3 farklı aşama bulunmaktadır. Bunlar saç köklerinin toplanması, kanalların açılması, saç köklerinin ekilmesi aşamasıdır. İlk zamanlarda manüel bir punç tarafından toplama işlemi gerçekleştirilirken, tıbbi cihazların sürekli olarak kendini yenilemesi sayesinde günümüzde bu işlem micromotor adı verilen bir medikal cihaz yardımı ile yapılmaktadır.

FUT (Foliküler Ünite Transplantasyonu) Ekim Yöntemi

Saç ekim yöntemleri arasında etkili bir yöntem olan Foliküler Ünite Transplantasyonu genelde FUT olarak da bilinen bir yöntemdir. FUT saç ekim yöntemi ense kısmından dikdörtgen şekillerde saçlı deri alınarak nakil yapılacak olan kısma ekimi gerçekleştirilir.

Titiz bir dikim işlemi sonrasında herhangi bir iz bırakılmadığı gibi burada ortaya çıkan saçlar da son derece doğal bir görünümde çıkacaklardır. Uygulama gerçekleştirilmeden önce muayene sırasında kişiye saç analizi yapılır. Bu analiz ile greft sayısı saptanır ve ekim yapılması gereken alanların tespiti gerçekleştirilir.

Saçlı derinin alınması gereken bölgeye lokal anestezi uygulanır. FUT saç ekimi yönteminde greftler tek tek alınmaz. Aksine dikdörtgen şeritler şeklinde deri halinde alınır. Zaman olarak diğer yöntemlere göre daha kısa şekilde gerçekleştirilir. Bu uygulamada iyileşme süreci yaklaşık olarak 20 gün ile 1 ay süresinde gerçekleşmektedir.

Robotik Saç Ekim Yöntemi

Klasik saç ekim yöntemlerine oranla daha ileri seviye olan robotik saç ekim yöntemi sayesinde doktor tarafından yapılan greft toplama gibi işlemler robotik olarak yapılacağından hata payı oldukça düşmektedir.  Robot tarafından son derece hassas hareketlerle işlem gerçekleştirilir.

Saç ekim robotu sayesinde aynı zamanda saç kökleri arasındaki boşluklar, saçların çıkma yönleri gibi durumları algılaması otomatik olduğundan ve bu durumları kat be kat büyüterek hata payını kaldırması da artı özelliklerdir. Robotik saç ekimi esnasında saçlara zarar verme söz konusu değildir.

Direct Hair İmplantation Ekim Yöntemi

DHI yöntemi hastanın cildinde bir kesik oluşturmak zorunda kalınmadığı için micro-FUE yöntemi olarak da isimlendirilebilir. Bu yöntemde saç tasarımı kişiye özel olarak gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda Dhi saç ekim yönteminde alınan kökler hızlı bir şekilde ekimi yapıldığından köklerin çıkış yönünün ters olması gibi bir riski de bulunmaz.

Saç ekimi yönteminde saçların çıkış yönü son derece önemlidir. Bu açıdan ekim yapılacak olan bölgenin tespit edilmesi kadar ekimin yönünün belirlenmesi de büyük bir önem taşımaktadır. Saç ekimi öncesi polikliniğimizde ücretsiz muayene olarak saç yapınıza uygun tedavi yöntemini belirlemek için sizleri polikliniğimize bekleriz.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Saç Ekim Yöntemleri Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now Button
×