0312 419 00 50
trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız
Saç Ekimi Sonrası Bakım
Saç Ekimi Sonrası Bakım

Saç Ekim Sonrası Bakım

Saç ekim uygulaması sadece öncesinde değil sonrasında da dikkat edilmesi gereken bir süreçtir. Saç ekim öncesi size uygun saç ekim yöntemi seçimi ve daha sonrasındaki süreçte doktor seçimi son derece önemli olup, sizde saç ekim uygulaması ile dökülen saçlarınıza kavuşurken bunu sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için dikkat etmeniz gereken noktaların başında birinci sınıf kalite ve modern teknolojik imkanlardan yararlanarak hizmetlerini sürdüren Sağlık Bakanlığı ruhsatlı saç ekim merkezini seçmektir. Sizde saç ekim sonrasın da bakım nasıl yapılmalı ve saç ekim sonrasında nelere dikkat edilmeli gibi birçok detaya merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Saç Aşısı
BENZER TEDAVİLER
Saç Aşısı
Saç Aşısı, hücreler arası bağlantıyı sağlayan bir form ile birlikte PRP, vitaminler ve diğer materyallerin kombinasyonundan oluşan özel bir formül tedavidir.

Saç Ekim Sonrası Süreç

Saç ekim sonrasında sürece baktığımızda ilk beş ve yedi günlük dilimin çok önemli olduğunu görüyoruz. Bu konuda saç ekim doktorları hastalarını detaylı şekilde bilinçlendirerek dikkatli olmaları konusunda onlara yardımcı oluyor. Saç ekim sonrası süreci üçe ayırmak mümkün.

  • Ekilen saçların tutunma süreci
  • Ekilen saçların bir süre sonra dökülerek tekrar çıkması
  • Ekilen saçların tekrar çıkması ve tutunması süreci

Özellikle bu süreçlerde en önemli kritik dönem ilk üç günlük süreçtir. İlk yıkama işlemi çok önemli olup, genellikle ilk yıkma işlemi doktor eşliğinde yıkanmaktadır.

Saç Ekim Sonrası Bakım Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Başarılı bir saç ekim sonucu saç bakımı için kirli ve tozlu ortamdan uzak durmaya özen göstermelisiniz. Saç derinizi bu ortamlardan uzak tutmak için doktorumuzun tavsiye edeceği şekilde sizde saç derinizi dış etkenlerden koruyabilirsiniz. Ağır ve kendinizi zorlayacağınız işlerden  ve stres gibi durumlardan uzak durmalısınız. Yapılan işlem sonrasında sadece doktorunuzun verdiği ve önerdiği ilaçları saç derinizle temas ettirmelisiniz.

Özel olarak üretilen şampuanlar mevcut olup, doktorunuz tarafından belirtilen günün sonunda bu şampuanları tercih ederek saç derinizi yıkamak için kullanabilirsiniz. Saç derisine yatarken yastığın temas etmesini önleyecek şekilde yatış pozisyonunuzu ayarlamalısınız. İhtiyaç olmadığı sürece fön makinesi kullanmayın. Spor yapmayı seviyorsanız, bir süre ya uzak kalın ya da doktorunuzun tavsiye ettiği ölçülerde sporunuza devam edin. Kesinlikle kendi inisiyatifinizi kullanarak spor yapmayı denemeyin bu sizi sağlık açısından zor bir duruma düşürebilir.

Saç Ekim Sonrası Doktorunuzun Önerilerine Kulak Verin

Günümüzde saç ekim hizmetleri öncesi ve sonrasında hastanın dikkat etmesi gereken birçok detay vardır. Bu detayları hastanın doktor tavsiyesi üzerine eksiksiz uygulaması son derece önemlidir. Sizde eğer saç ekim uygulamasından yararlanmayı düşünüyorsanız, saç ekim merkezi seçimi ve doktor seçimine dikkat etmelisiniz.

Uygulama öncesi hastanın nelere dikkat etmesi, nelerden uzak kalması gibi detaylar saç ekim hizmetlerinin başarılı şekilde sonuçlanmasına olanak sunmaktadır. Sizde saç ekim öncesi ve sonrasında doktor tavsiyelerine dikkat ederek saçlarınızın sorunsuz şekilde eskisi gibi çıkmasını saç ekim hizmetleri ile sağlayabilirsiniz. Saç ekim öncesi ve sonrası sizde doktor önerilerine ve tavsiyelerine kulak vererek bu süreci başarılı şekilde atlatabilirsiniz.

Saç Ekim Öncesi Ve Sonrası Saç Ekim Merkezi Seçiminin Önemi

Uzun yıllardır saç ekim merkezi olarak hizmet sunan kurumumuz, saç dökülme problemleri ile baş başa kalanlar için kusursuz hizmet sunmaktadır. Saç ekim sonrasında ilk bir hafta, ilk üç ve altı aylık dönemlere dikkat etmek gerekiyor. Tüm bu süreçte sizde sağlıklı ve doğal saçlara sahip olmak istiyorsanız, merkezimizi tercih ederek saç ekim hizmetlerimizden sorunsuz şekilde yararlanma fırsatı bulabilirsiniz. Saç ekim hizmetini alırken sizde modern hizmet kalitesi ile faaliyetlerini sürdüren EsmerLife Polikliniği Saç Ekimi tercih ederek saçlarınızın eskisi gibi çıkmasını isterseniz, güvenle polikliniğimizi tercih ederek saç ekim hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Saç Ekimi Sonrası Bakım Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now Button
×