0312 419 00 50
trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız
Sakal Ekimi
Sakal Ekimi

Sakal Ekimi Nedir?

Sakal bir erkek için vazgeçilmez bir aksesuar halinde tanımlanabilir. Fakat bazı durumlarda erkeklerin isteği doğrultusunda bir sakala sahip olamama durumu yaşanır ki; bu bazen genetik sebeplerle bazen sonradan yaşanan kaza ya da stres gibi durumlar sonrasında meydana gelir.

Sakal bölgesinde belli yerlerde açıklıklar ve seyrelmeler oluşur. Normalde bu durum sağlık açısından bir sorun olmamakla beraber tamamen erkek için görsel bir eksikliktir. Sakalın olmaması ya da seyrelmesi görüntüsü erkek için kendini iyi hissetmeme hatta sosyallikten uzaklaşmaya kadar giden bir sürece işarettir. Günümüzde sakal ekimi artık çok kısa sürede ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Saç Ekimi
BENZER TEDAVİLER
Saç Ekimi
Saç Ekimi saç dökülmesi ve kellik gibi durumların neden olduğu estetik sorunları ortadan kaldırmak amacıyla uygulanan profesyonel saç tedavisi teknikleridir.

Sakal Ekimi Öncesi Muayene

Sakal ekimine karar veren kişilerin öncelikli olarak bir ön muayeneden geçmesi önemlidir. Saç ya da sakal olsun dökülmenin nedenleri araştırılmalı; bu durumun hormonal mi? yoksa başka sebepten mi yaşandığı tespit edilmelidir. Sakal ekimi yaptıracak olan kişilerin her şeyden önce sağlık durumlarının iyi olması gereklidir. Hepatit B, HIV gibi bulaşıcı hastalıklara sahip olan kişilere sakal ekimi operasyonu yapılmaz.

Sakal oluşumu erkeklerde ergenlikle birlikte başlayan bazen de biraz daha ileri yaşlara sarkabilen bir durumdur. Sakal oluşumu için 24 yaşa kadar beklemek normaldir. Eğer sakal bu yaşa kadar artık bir şekil almamışsa seyreklik yaşamak ya da hiç sakal olmaması köselik yaşama söz konusudur. Sakal ekimi genetik sebeplerle meydana gelen köselik durumlarında, seyrek sakal problemi yaşayanlarda, belli sebeplerle oluşan boşluklarda, kalıcı sakal dökülmelerinde ya da sakal şekli değiştirilmelerinde sakal ekimi operasyonu yapılır.

Sakal ekimi operasyonu sonrasında ilgili muayenehanede yatılı kalmaya gereksinim yoktur ancak hastanın iyileşme sürecinde dikkat etmesi gerekli durumları mevcuttur. İyileşme sürecinin tamamlanması ve doğal olarak sakalların çıkması hali 1 yıla yakın bir zaman dilimini kapsar. Sakal ekimi sonrasında ekilen kıl köklerinin adapte olma durumu, bu köklerin kabuk bağlaması durumu sonra bunların dökülmesi hepsi birer süreçtir. Sakal ekimi hassasiyet gerektiren ve uzmanlık gerektiren bir estetik işlemidir.

Ankara Sakal Ekimi

Sakal bölgesinde kıl kökündeki kayıplar kalıtsal sebeplerle olduğu kadar bir cerrahi işlem ya da yanık sonrasında da oluşabilir. Bu bölgelere saç arkasından alınan kökler ile sıkılaştırma yapılarak ekim yapılır ve böylelikle kişi için istenilen sakal şekline ulaşılmış olunur. Ankara’da sakal ekimi konusunda alanında uzmanlaşmış doktorumuz ve ekim ekibimiz ile sizleri de hayal ettiğiniz görüme kavuşturabiliriz.

Sakal Ekimi İşlemi Nasıl Olur?

Kıl kökleri genelde enseden ve şakak bölgesinden alınır. Bu bölgelerin seçimi kılın durumuna göre karar verilir. Ekim yapılacak bölgeye hangi kıl kökü uygun düşüyorsa o bölgeden alınır. Ekilen kılların yönleri, renkleri gibi detayların seçimi önem taşıyan ve ustalık isteyen bir durumdur. Sakal ekimi lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Sakal ekimi esnasında FUE tekniği uygulanır. İşlem ağrısızdır, nakledilen kökler etrafında kabuklar oluşur. İşlem sonrası 10 gün traş olunmaması gerekir. Sakal ekiminde başarı yakalanabilmesi için işlem sonrası bakım son derece önem taşımaktadır.

Saç Dökülmesine Ve Sakal Dökülmesine Çözüm

Saç dökülmesine neden olarak bilinçsiz beslenme ve uygulanan diyetler, vitamin eksiklikleri, kimyasal ürünlerin sık kullanılması, yoğun stres altında olma, çeşitli hastalıklar etkendir. Saç dökülmesi durumu önlenebilir bir durumdur, önemli olan sebebinin bulunabilmesidir. Saç kökleri çok fazla tahrip olmadan bu durumun önüne geçilirse saç dökülmesine çare bulunur. Saç dökülmelere tedavi olarak PRP  Tedavisi ve saç ekimi önerilen noktalardır. Saç dökülmesine yardımcı gerek estetik mucize yöntemleri gerek bitkisel yöntemler yardımcıdır.

Sakal ekimi, genetik açıdan, yapılan bir kaza sonucu ya da hastalık sonucu yüzde belirli bölgeleri kapsayan sakal çıkmayan ya da çıksa dahi şekilli düzgün görünmeyen bölümlere yapılan nakillerdir. Bu işlem yaklaşık 2-3 saat sürer. Hastanın kendi kıl kökleri ile gerçekleştirilir. İşlem sonrasında hastanede kalma gereksinimi de yoktur. Operasyon esnasında küçük kırmızı noktacıklar oluşabilir. Ama bu durum geçicidir.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Sakal Ekimi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now Button
×