0312 419 00 50
trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız
Ankara Soğuk Lipoliz
Ankara Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz

İstenmeyen Bölgesel yağlar; Bayan-Erkek günümüz insanının en büyük sorunlarından biridir. Eskiye oranla oturarak, masa başında yapılan işler arttıkça, bu sorunun çözümüne yönelik arayış ve araştırmalar da hızlanmıştır. Bölgesel zayıflama teknikleri içerisinde genel kabul gören ve başarıları bilinen cryo (soğuk) lipoliz uygulamasında son trend Cool Shaping Soğuk (Cryo) Lipoliz Yöntemi’dir. Bu yöntem, bugüne kadarki yöntemlerden daha gelişmiş ve farklıdır.

LPG Vakum Terapi
BENZER TEDAVİLER
LPG Vakum Terapi
LPG Vakum Terapi bölgesel yağlanma ve selülit tedavilerinde kullanılan vücuda bağ dokusu masajı yaparak kolajen lifleri arttıran tedavi yöntemidir.

Soğuk Lipoliz Nedir?

Cool Shaping Soğuk (Cryo) Lipoliz yağ hücrelerini dondurarak işlevsiz hale getirip onların yok olmasını sağlayan kontrollü ve bölgesel bir cilt soğutma yöntemidir. Yağ hücrelerinin soğuğa maruz kaldığı zaman “soğuk kaynaklı panikülit” olarak da ifade edilen programlanmış hücre ölümüne (apopitoz) girdikleri yaygın bilinen bir gerçektir.

Cool Shaping Soğuk Lipoliz tedavisi,  vücudun göbek, yan bölge, sezaryen doğum sonrasında oluşan alt karın, sırt, basen, bacak gibi bölgelerinde oluşan yağ birikimlerinin tek seansta %20 ile %40 oranında kalıcı olarak azalmasını sağlayan bir tedavidir.

Her yaştan erkek ve kadınlara uygulanabilen, özellikle yoğun tempolu iş ve özel yaşamlarından ödün vermek istemeyen kişilerin tercih ettiği ağrısız-acısız, zahmetsiz bir işlemdir. Bu yöntem, yoğun ve kalıcı lokal yağ depolanmalarını azaltarak vücudu şekillendiren liposuction gibi çok agresif geleneksel tedavi yöntemlerinden çekinen kişiler için iyi bir alternatiftir.

Uygulama bölgesindeki yağ hücreleri belli derecedeki soğuğa aynı tepkiyi vererek kristalize olurlar. Uygulama ile bölgedeki yağ hücreleri apopitoza uğrayacağı için vücut siluetinde düzenli ve orantılı bir incelme görülür. Bu sayede vücudun belli bölgelerinde çökmeler olmaz. Ayrıca Liposuction sonrası nekahet döneminde görülen ağrılar, spazmlar, hematomlar, iş kayıpları ve hayat kalitesindeki düşüşler bu yöntemde görülmemektedir.

Soğuk Lipoliz ile Bölgesel İncelme

Cihaz, düşük sıcaklıkta vakum masajı kullanılarak yağ hücrelerinin özel bir el aparatı ile emilmesini sağlamaktadır. Böylece yağ hücreleri normal vücut sıcaklığından izole edilmektedir. Doku önce 45 dereceye kadar ısıtılıp sonra hızlı bir şekilde -5 dereceye kadar soğutulmaktadır. Bu durumda yaklaşık bir saat beklenirken, yağ depolarının apopitozis (programlanmış hücre ölümü) sürecine girmelerine sebep olmakta ve yağ hücre fonksiyonlarının küçülüp geri dönüşümsüz kaybına yol açmaktadır.

İşlem yapılan bölge, uygulanan sıcaklıktaki ani düşüşe bağlı olarak aynı zamanda sıkılaşmaktadır ve en önemlisi, kozmetik tedavide daha önce hiç görülmemiş, sadece cerrahi müdahale ile elde edilebilen çok uzun süre etkili sonuçlar görülebilmektedir. Bu ikili etki, yerleşmiş yağ dokularına selektif bir şekilde nüfuz edilmesine izin vermektedir ve bir ya da iki seans içerisinde yerleşmiş yağ dokusunda kalıcı bir azalma sağlamaktadır.

Tüm bu işlemler, rahat ve güvenli bir ortamda gerçekleşmekte, bir kaç hafta içerisinde, olağanüstü sonuçlar elde edilmekte, bir ay sonra ise mümkün olan maximum fayda gözlemlenmektedir. Tedavi, dokuların el aparatıyla emilebileceği tüm vücut bölgelerine uygulanabilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nasıl Yapılır?

En yeni teknolojinin Cool Shaping Soğuk Lipoliz cihazımız. 4 farklı ebatta Probu bulunmaktadır. 2 Prop ayni anda çalışabilmektedir. 300mm, 200mm, 150mm ve 100mm lik probları farklı yapıdaki kişilerde ve yağlı bölgelerde uygulama kolaylığı sağlamaktadır.

Cool Shaping Soğuk Lipolizin uygulanacağı bölge ya da bölgeler belirlendikten sonra cildinizin korunması için koruyucu özel bir malzeme vücudunuzun ilgili bölgesine kaplanır.

Daha sonra cihazın uygulama başlığı belirlenen bölgeye yerleştirilir. Bundan sonrası Cool Shaping Soğuk Lipoliz cihazı tarafından yapılır. Hafif bir vakum ile cihaz otomatik olarak ilgili bölgeyi haznesinin içine çeker ve yaklaşık bir saat sürecek tedavisine başlar.

İşlem sırasında cihaz yağ tabakasının bulunduğu alanı soğutur. Uygulama sırasında ağrı hissedilmediği için konforlu bir süre geçirilmektedir. Uygulama sırasında, tedavinin uygulandığı bölgeye bağlı olarak hastanın pozisyonu oturur ya da yatar durumda kalır, gazete-dergi okuyabilir, TV izleyebilir ya da müzik dinleyebilir.

Soğuk Lipoliz Kimlere Uygulanmaz?

 • Hamilelerde,
 • Kriyoglobulinemi hastalarında,
 • Raynaud sendromu ve hastalarında soğuk lipoliz uygulaması yapılmamaktadır.

Soğuk Lipoliz Hangi Bölgelere Uygulanır?

Cool Shaping Soğuk Lipoliz her bölgeye uygulanabilmekle birlikte daha ziyade bölgesel yağların bulunduğu;
Karın, (Alt-Üst)

 • Sutyen Alt Bölgeleri,
 • Kalça,
 • Bel,
 • İç Bacak,
 • Basen,
 • Sırt,
 • Kollarda,
 • Göğüs altındaki kıvrımlar gibi bölgelere uygulanır.

Cool Shaping Soğuk Lipoliz yaygın yağlanma olan ve obez tanılı hastalarda başarılı değildir.

Soğuk Lipoliz Seans Süresi ve Sayısı

Kişinin ihtiyacına göre minimum 1 maksimum 4 seans olarak gerçekleşebilir.

Seans süresi tedavi edilecek bölgenin kalınlığına göre her bölge için 45 – 60 dk. arasın da sürmektedir. Tedavi sürecindeki seans sayısı ve aralıkları muayene sonrası kesinleşir.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Soğuk Lipoliz Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now Button
×