0312 419 00 50

Sosyal Medyada Biz}

Kampanyalarımız Devam Ediyor
Özel Esmerlife Polikliniği Lazer Epilasyon, Ücretsiz Test Seansları ve Fırsatlardan Yararlanmak İçin Lütfen İletişime geçiniz.
İletişim İçin Tıklayınız

Tırnak Bakımı İçin Pratik Bilgiler

Tırnak Bakımı İçin Pratik Bilgiler

Akşam yemeği için salata yaptınız, limonunu sıktınız… Limonu çüpe atmak yerine tırnaklarınıza doğal bir bakım yapmaya ne dersiniz ? İyice sıktığınız limonun içine 1 tatlı kaşığı kadar sızma zeytinyağı dökün. Her parmağınıza masaj yaparak uygulayın, örneğin televizyon seyrederken veya bulaşık yıkadıktan sonra yapabileceğiniz bu işlemi haftada 3 gün yapılması öneriliyor. Bir ayın sonunda ise tırnaklarınızın beyazladığını, sertleştiğini ve üzerindeki çizgilerin yok olduğunu göreceksiniz. Bakımdan sonra tırnak köklerinize sızma zeytinyağı sürdüğünüzde derisinin yumuşadığını göreceksiniz. Ayrıca tırnaklarınıza zarar verecek bazı detayları da maddeler halinde sıraladık, bunlara dikkat ederseniz tırnaklarınız çok daha sağlıklı olacaktır.

  • Aseton tırnağa son derece zararlıdır, dolayısıyla daha az oje kullanın.
  • Bulaşık yıkarken veya temizlik yaparken eldiven kullanın.
  • Tırnaklarınız törpü ile kısaltın.
  • Günlük en az 1 litre su tüketin.
  • Tırnaklarınız çok uzatmayın kırılma oranı artar.
  • Tırnaklarınızı küt kesmeniz kırılmaları artırır. Oval kesmeye özen gösterin.

Ayrıca en sık yaşanan rahatsızlıklardan biri de tırnak kırılması ve soyulmasıdır. Öyle küçümsemeyin kırılma ve soyulma bir çok hastalığın habercisi olabilir. Okumadan geçmeyin.

Tırnak Soyulması Neden Olur ?

Tırnak soyulmasının nedeni tırnağın suyla aşırı temas etmesi ve ardında da kurulanmasıdır. Bu sebeplerden dolayı tırnak hem kurur hem de daha kırılgan bir hal alır, Su tırnak kurumasını kolaylaştırdığı için bazı meslek guruplarında daha sık görülür. Bunlar arasında kuaförler, hemşireler ve temizlik işçileri yer almaktadır, Ayrıca yaşa bağlı olarak tırnakların su miktarının azalması da tırnakların daha kırılgan bir hale gelmesine neden olmaktadır. Mevsimler de tırnak soyulmasını ve kırılmasını kolaylaştırırlar, Örneğin çok sıcak kış aylarında veya çok soğuk kış aylarında tırnaklarımız çok kuruduğu için tırnaklarınız kolaylıkla soyulur ve kırılırlar. Bunun dışında tırnakların çok uzun olması travmayı kolaylaştırdığı için kırılmaya ve soyulmaya daha yatkın hale gelebilirler. Tırnak soyulması çok nadiren başka bir hastalığın habercisi olabilir, Bunların arasında kalp, akciğer, endokrin sistem hastalıkları ve demir eksikliği anemisi tırnak soyulmasına ve kırılmasına sebep olabilirler. Aslında kısacası tırnakların sağlığını bozan hastalıklar tırnak soyulmasına neden olabilir. Tiroid bezi hastalıklarında da tırnak soyulması sıkça görülen bir durumdur. Görüşmek üzere hoşça kalın…

Merhaba EsmerLife Polikliniği Fiyat Talep Formunu Doldurarak Hizmetlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi Alabilirsiniz.

ADINIZ SOYADINIZ(gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon (gerekli)

Bayanlar İçin

 Tüm Vücut Bayan
 Tüm Bacak Bayan
 Alt Bacak Bayan
 Üst Bacak Bayan
 Tüm Kol Bayan
 Yarım Kol Bayan
 Kol Altı Bayan
 Genital Bölge Bayan
 Bikini Bayan
 Göbek Bayan
 Sırt Bayan
 Göğüs Arası Bayan
 Göğüs Ucu Bayan
 Yüz Bayan
 Bıyık Bayan
 Çene Bayan

Erkekler İçin
 Sakal Üstü Erkek
 Kulak Erkek
 Boyun Erkek
 Ense Erkek
 Kaş Erkek
 Tüm Sakal Erkek
 Tüm Kol Erkek
 Yarım Kol Erkek
 Göğüs Erkek
 Sırt Erkek

Ek Olarak Eklemek İstedikleriniz Varsa

Bir Önceki Yazımız Olan Ev Yapımı Yüz Maskesi Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

12 Ağustos 2015
993 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN